Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Accesoriile, cum vi se par?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    mi-as dori si eu un eleron dar daca este vorba despre gaurirea caroseriei nu mai vreau...ci despre folii io miam pus la o firma autorizata si nu am avut probleme cu garantia si vreau sa imi pun si pe geamurile de fata dar am inteles ca numai 5% este omologat si as vrea mai inchise macar 35%

    Comment


    • #47
      Dj_cosmin17 te rog zi-mi si mie cum functioneaza, si mai multe detaliii despre oglinda cu pricina

      Comment


      • #48
        35% e foarte mult...poti pune dar pe riscul tau. Pe mine ma innebuneste ideea de a pune acea bara cromata in spate, cea care este pe logan 2. Se gaseste oare la Dacia...

        Comment


        • #49
          Originally posted by m@r1u5 View Post
          [...] despre folii io miam pus la o firma autorizata si am avut probleme cu garantia [...]
          Şi la ce ai pierdut garanţia, la sticlă? Că doar nu se scot feţele de uşi sau alte chestii.
          Mama proştilor este mereu gravidă!

          Comment


          • #50
            la amprentele care le-au lasat cei de la dacia pe sticla

            Comment


            • #51
              tot de accesoriu e vorba...cd-playerul cu care vine echipat preference e bun? de la ce firma e?poate in timp o sa-l schimb dar momentan nu prea ma gandesc sa pun ceva pe ea decat cu ce imi vine ea dotata.

              Comment


              • #52
                e acceptabil,marca blaupunkt

                Comment


                • #53
                  Si are 2 boxe pe fata(in portiere), si din cate stiu ca sa pui boxe si pe spate trebuie schimbat cd-player`u , boxele nu sunt cine stie ce dar sunt acceptabile.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by rara View Post
                    tot de accesoriu e vorba...cd-playerul cu care vine echipat preference e bun? de la ce firma e?poate in timp o sa-l schimb dar momentan nu prea ma gandesc sa pun ceva pe ea decat cu ce imi vine ea dotata.
                    Este slab, dar il poti schimba si radio cd-ul si boxele. Am mai scris si te rog sa nu te superi ca ma repet, preference fata de ambiance nu are decat geamuri electrice fata, dar te obliga sa cumperi un radio cd de doi lei cu 6-7mil. Pentru boxele spate trebuiesc trase fire iar la conectorul care echipeaza masina trebuiesc montati patru papuci aferenti celor doua boxe(treaba pe care o faci singur).Daca tot vrei sa iei preference mai bine iei laureate cel putin are aer conditionat.

                    Comment


                    • #55
                      La laureate primeste si faruri de ceata si inca cateva chesti..Ideea e ca cei din service iti fac sistemul audio cum vrei tu, nu trebuie sa faci singur nimic.

                      Comment


                      • #56
                        Si la preference primesti faruri de ceata. Cei din service iti fac sistemul audio cum vrei tu la preference cu doua boxe, la laureate cu patru boxe si numai cu radio cd si boxe agreate de fabrica, altfel pierzi garantia chiar daca sunt montate de service dacia.

                        Comment


                        • #57
                          eu am montat 2 sisteme cu leduri, subwoofer amplif, dvd, toate aftermarket, in service la cei de la nissan si nu am pierdut nimic. Atata timp cand le monteaza ei nu pierzi nimic.

                          Comment


                          • #58
                            Asa suna un mail primit de la vocea clientului, daca ai timp cauta prin mesajele postate de mine si il vei gasii. Am un cunoscut care la revizie la trimis sa monteze radio cd-ul care a fost montat pe masina, altfel pierdea garantia la partea electrica.

                            Comment


                            • #59
                              o sa caut. oricum ala il las pana la revizia de un an ! d-abia reusesc sa strang banutii pentru preference, nu ma gandesc sa-l schimb pe moment, de-aia am si intrebat cum se descurca?
                              oricum nici prin cap nu-mi trece sa umblu eu la masina-nu ma pricep(care fete se pricep?)
                              deci tot la service-ul lor ajung

                              Comment


                              • #60
                                ia-ti laureat. eu mi-am dorit laureat datorita grilei cromate, oglinzile in culoarea caroseriei, bandouri laterale in culoarea caroseriei,..sunt multe chesti care tin de aspect la laureat.
                                plus ca existe maimulte chestii. mi se pare ca si centurile pe spate difera.
                                deci crede-ma calaureat e cea mai buna oferta.
                                -fara-

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google