Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Vi se pare corect pretul pentru varianta Full ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by razvy* View Post
    da , imi place gandirea ta =))

    lol !
    nu vezi ca rad?? io de ce crezi ca mi-am luat logan si dupa aceea alta masina dar tot noua??? ca in primul rand ai mei au vrut masina noua ..si eu personal daca as avea bani tot noua mi-as lua si daca mi-as lua vreun SH as lua pana in 2000 de iepuri ( dar masina de forjat nu de tinut )
    1.4 MPI 13

    Comment


    • #32
      nu se compara o masina noua cu una sh.o masina noua e o masina noua.nu o sa imi iau niciodata un sh indiferent de ce ar fi.nici un telefon sh nu o sa imi iau.iar la pretul pe care il ofera dacia...cred ca e rezonabil.dar nu o sa gasesti o masina noua cu dotarile astea.deci fratilor...nu mai luati gunoiul de la germani.asta e parerea mea.poti sa schimbi o dacie la 4-5 ani si esti mai castigat decat sa te spargi intr-un bmw jegos si forjat prin alte tari.parerea mea e ca "are acelasi gust" si in sandero si in Bmw.
      -fara-

      Comment


      • #33
        Originally posted by Spanu View Post
        nu se compara o masina noua cu una sh.o masina noua e o masina noua.nu o sa imi iau niciodata un sh indiferent de ce ar fi.nici un telefon sh nu o sa imi iau.iar la pretul pe care il ofera dacia...cred ca e rezonabil.dar nu o sa gasesti o masina noua cu dotarile astea.deci fratilor...nu mai luati gunoiul de la germani.asta e parerea mea.poti sa schimbi o dacie la 4-5 ani si esti mai castigat decat sa te spargi intr-un bmw jegos si forjat prin alte tari.parerea mea e ca "are acelasi gust" si in sandero si in Bmw.
        Ai condus ambele tipuri de masini (Sandero si o SH germana de genul BMW, Audi sau Mercedesn nu mai veche de 5 ani) sau vorbesti pe presupuneri? Fiecare are alte asteptari de la o masina si uneori "senzatia de feeling" pe care o ai in masina conteaza.

        Comment


        • #34
          Originally posted by bunicuta View Post
          Ca sa raspund si eu la intrebare: la banii astia mi-as lua fara sa stau pe ganduri un Kia Ceed sau un Audi A4 SH de prin 2004 (full options)
          Daca tot esti fan masini straine , de ce faci parte din club sandero?

          Originally posted by daniel76 View Post
          parerea mea este ca preturile sunt foarte mari pe toate variantele -chiar foarte exagerat pentru ce ofera masina
          Atunci de ce faci poza stand rezemat de un sandero?
          Last edited by Stefan; 28 July 2008, 21:43.

          Comment


          • #35
            da am condus ambele tipuri de masini.nu vb din presupuneri.dar o masina sh din afara se face praf in Romania mai repede ca una noua.
            -fara-

            Comment


            • #36
              Originally posted by muzikboy View Post
              Daca tot esti fan masini straine , de ce faci parte din club sandero?

              pentru ca nu e un forum exclusiv pentru posesorii de sandero (de altfel nici eu nu sunt unul - abia peste o luna jumate o sa fiu).

              Originally posted by muzikboy View Post
              Atunci de ce faci poza stand rezemat de un sandero?
              pentru ca face parte din jobul lui, din cate am inteles

              Comment


              • #37
                Eu unul..sincer ....asa cum au anuntat oficialii Dacia ma asteptam ca varianta cea mai dotata din fabrica sa nu depaseasca 9500. Garantat cand vor aparea motoarele 1.6 16V si mai ales 1.5 85 CP sa depaseasca cu mult acel 9500 anuntati de fabricant.

                Nu eu am spus-o ei au afirmat-o sus si tare. Oricum nu mai conteaza pentru mine am dat 10200 pe Laureat 1.6 90 CP .Cine stie la ce surprize ne mai asteptam pe parcurs.

                Comment


                • #38
                  Eu am dat 8900 pe un Laureate 1,4 cu aproape toate optiunile pe ea. Sincer sa fiu, nu stiu ce masini ca asa optiuni mai gasesti pe piata la acest pret. Parerea mea este ca, DACIA a calculat bine preturile pentru Masini.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by muzikboy View Post
                    Eu am dat 8900 pe un Laureate 1,4 cu aproape toate optiunile pe ea. Sincer sa fiu, nu stiu ce masini ca asa optiuni mai gasesti pe piata la acest pret. Parerea mea este ca, DACIA a calculat bine preturile pentru Masini.
                    Cum adica 8900?Pai la my ride am vazut ca ai vopsea metalizata si mai spui ca ai si optionale.Care is acestea?Sandero Laureate 1,4 pleaca de la 8950 euro.Nu pun altceva decat vopseaua metalizata si iata ai dat pe ea 8950+255=9205euro.In rest ai dreptate raportul calitate pret e bun.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by azu View Post
                      Eu unul..sincer ....asa cum au anuntat oficialii Dacia ma asteptam ca varianta cea mai dotata din fabrica sa nu depaseasca 9500. Garantat cand vor aparea motoarele 1.6 16V si mai ales 1.5 85 CP sa depaseasca cu mult acel 9500 anuntati de fabricant.

                      Nu eu am spus-o ei au afirmat-o sus si tare. Oricum nu mai conteaza pentru mine am dat 10200 pe Laureat 1.6 90 CP .Cine stie la ce surprize ne mai asteptam pe parcurs.
                      Arata-mi mie unde a zis vreun oficial Dacia ca pretul Sandero-ului nu va depasi 9500 euro.
                      A fost o declaratie a lui Constantin Stroe in care zicea ca pretul variantei echipate cu motorul de 1,4 full options nu va depasi 9500 euro, dar presa a preluat informatia si a transmis-o cum a vrut.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Stefan View Post
                        Arata-mi mie unde a zis vreun oficial Dacia ca pretul Sandero-ului nu va depasi 9500 euro.
                        A fost o declaratie a lui Constantin Stroe in care zicea ca pretul variantei echipate cu motorul de 1,4 full options nu va depasi 9500 euro, dar presa a preluat informatia si a transmis-o cum a vrut.

                        Cum spui tu Stefan.....Stroe este partea romana parca....din afacere....iar de 1.4 nu cred ca a facut referire certa la el. Ca ziaristii, cum spui tu au prezentat-o altfel...poate fi si asta un punct de vedere,insa au facut-o cam cu totii. Iar daca tot ar fi spus ca e vorba doar de motorul de 1.4 cred ca ar fi putut spune de la inceput ( in martie parca,,,nu??), ca nu se va fabrica decat....cine stie cand si versiunile pe motorina,,,,nu???....care se stie ca de fel sunt mai scumpe decat cele pe benzina...

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google