Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Trepidatie-DEFECT DE FABRICATIE SE PARE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si eu am un Sandero 1,4 Laureate de sept. 2008. Din pacate si la mine se simte ca bate ceva in fata pe drumuri denivelate si cand virez la stanga. Ma gandeam ca poate nu ma pricep eu si doar mi se pare, insa se pare ca intr-adevar e o problema. Oricat ar fi drumurile de proaste (si sunt) nu mi se pare normal sa bata chiar de noi. Peste cativa ani tot se imprastie masina.

    Comment


    • #17
      se confirma si la mine trepidatiile. am testat masina pe drum pietruit cu un dacotec (nenea care e personajul de specialitate). jocurile la coloana de directie sub volan milimetrice le-a verificat si is normale, dar faptul ca suna ceva in coloana nu e nornal. deocamdata la mine nu e rau si o mai las sa vedem. colegul Viorel de la Iasi are dreptate. pare o alta si noua problema de fabrica! oare or mai fi multe?bara stabilizatoare dupa cum am mai spus nu am, dar aici personal nu cred ca e din cauza asta. ce e mai nasol e ca mi se pare ca la viraje din ce in ce mai tare rotile sar peste denivelari de parca ar fi foarte elastice. si asta produce alt gen de zgomot, un fel de troncanit...si asta poate fi de la lipsa barii!

      Comment


      • #18
        Rasp. pt.Ciomp

        Chiar iti multumesc ca nu ai dat uitarii intrebarea mea si ca te-ai straduit si tu Ciomp sa gasesti un raspuns.Eu sincer sa-ti spun nu stiu ca sa mai cred pt ca nu am stat nici eu degeaba si am mai intrebat in stanga si in dreapta de zgomotul asta si toti mi-au spus ca este foarte normal sa se auda cand mergi pe drumuri accidentate,chiar ultima oara am mers la Bras sa-mi completeze vasul de expansiune cu lichid de racire si am intrebat de faza asta,raspuns la fel,e normal cu toate ca la revizie a auzit si ingineru zgomotul respectiv la fel cum ti s-a spus si tie.Periodic verific directia sa vad daca are joc si nimic totul e ok,practic ce fac misc fff putin volanul stg-dreapta si ma uit in acelasi timp la roti,nu are pic de joc,asa cum spune-am nu stiu ca sa mai cred.Daca suni la vocea clientului si le spui,astia atat stiu sa-ti spuna,dute la profesionistii nostri din service-urile Dacia iar aia nu stiu nici iei ca raspuns sa-ti dea,singura posibilitate ar fi ca cei de la service sa cheme o comisie de la Daciasi sa auda si iei acele zgomote,poate aia sunt mai capabili sa descopere,pt ca cei de la service sunt profesionisti iar cei de la uzina Dacia sunt experti.Ce spui de ideea asta?

        Comment


        • #19
          cei din service sunt doctoranti si aia de la Pitesti emeriti..artisti ai poporului!..totusi stimate Viorel nu mi-ai raspuns daca ai sau nu bara stabilizatoare pe masina! am eu un fix cu asta! stii ceva..eu m-am hotarit sa nu mai agit pentru nimic. ii dau pina cade toata, nu o mai menajez defel!..cit are 4 ani garantie a mea jar o sa manince.pina acum am avut grije..de ce? ca sa ajung cu ea in service si sa mi-o indoaie aia, etc!???
          multzam si salutari!

          Comment


          • #20
            Vei avea o surpriza, nu o sa-ti cada nimic . Intr-adevar la gropi sau denivelari se mai aude cate ceva dar mai putin decat la alte masini sau cel putin la fel. Avem niste masini chinuite pe drumurile noastre de rahat.

            Comment


            • #21
              asta asa e!..drumurile astea ne omoara!..numai bine dle marian!

              Comment

              Working...
              X
              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
              Politica de Securitate Google