Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Dotari optionale pe versiuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dotari optionale pe versiuni

    Eu am comandat un Laureate si pot sistematiza in cunostiinta de cauza,conform fisei de echipare obtinuta de la dealer,dotarile optionale si pretul lor pt fiecare versiune.Iata:
    1.prezentare exterioara:
    a.jante aluminiu 15'' Alium :numai pe Laureate pret :300E
    b.vopsea metalizata:pe toate versiunile pret:255E
    2.siguranta activa si pasiva:
    a.airbag frontal pasager(cu deconectare manuala):pe Sandero si Ambiance pret:100E
    b.airbaguri laterale:pe toate versiunile pret:200E(specificare:implica airbag pasager pt Sandero si Ambiance)
    c.centuri de siguranta fata pretensionate reglabile pe inaltime si pirotehnice:disponibile standard la toate versiunile DOAR daca se alege si optiunea airbaguri laterale.
    d.tetiere fata fixe de generatie noua:disponibile la toate versiunile DOAR dc se alege si optiunea airbaguri laterale
    3.conducere:
    a.directie asistata hidraulic:numai pe Ambiance pret:405E
    4.vizibilitate-iluminare:
    a.proiectoare ceata:numai pe Preference pret:100E
    5.confort:
    a.geamuri electrice spate:numai pe Laureate pret:100E
    6.prezentare interioara:
    *precizare:optiunea airbaguri laterale pt varianta Sandero implica tapiserie Pilzz in loc de Ducas
    7.audio:
    a.radio CD 2x15W,panou detasabil:numai pe Ambiance pret:180E
    b.radio CD MP3, 4x15W,panou detasabil:numai pe Laureate pret:50E
    La final:1.cu parere de rau aerul conditionat nu se poate comanda optional.E doar standard pe Laureate si pe Prestige.
    2.si un lucru bun dupa cum ati aflat e ca Sandero vine cu garantie de 3 ani standard si optional ai 2 variante:
    a. garantie extinsa 12 luni dar nu mai mult de 120000 km pret 210E
    b.garantie extinsa 24 luni dar nu mai mult de 120000 km pret 285E

  • #2
    Vezi ca garantia extinsa pe 24 luni, este de 295 E

    Comment


    • #3
      adauga pachetul cu stingator, trusa medicala si doua triunghiuri reflectorizante la 38 euro

      Comment


      • #4
        Da asa e,garantia extinsa pe 24 luni e 295E,am batut gresit.Scuze!Si,da la pretul de achizitie se adauga pachetul cu stingator,trusa medicala si 2 triunghiuri reflectorizante.Inca o data scuze pt omisiuni.

        Comment


        • #5
          cum ,bre, sa-ti ia bani si pe stingator???
          noroc ca am de la cealalta, o sa le fac cu schimbu' .

          Stie cineva cat costa modulul de comanda radio pe volan (ma rog, sub volan)?

          Comment


          • #6
            Da Stefan,in fisa de echipare de la dealer,in subsolul paginii paginii scrie,citez:''Preturilor afisate li se adauga trusa de securitate(trusa medicala de prim ajutor,2 triunghiuri reflectorizante si stingator de incendiu) in valoare de 38E inclusiv TVA."Si cei de la vanzari au subliniat acest fapt.Asa ca,mai pe romaneste cei 38E ii dai obligatoriu.Dar si alte firme(ex Kia) fac la fel.Despre modulul de comanda radio pe volan(sub) nu stiu nimic,dar poate aflu.Probabil ca se face doar la comanda.

            Comment


            • #7
              Originally posted by pissicmic View Post
              Si cei de la vanzari au subliniat acest fapt.Asa ca,mai pe romaneste cei 38E ii dai obligatoriu.
              Cum obligatoriu? Daca eu nu vreau, ca am, ce fac, mi-l baga pe gat? Nu e vorba de 100 ron, e vorba de principiu. Pachetul legislativ ar trebui sa fie dat gratuit, macar atat.
              Maine poimaine o sa-ti ceara bani si pe cric.

              Comment


              • #8
                SI la mine pe disp de plata a aparut pachetul la 38 euro. Vrem nu vrem, il inghitim.

                Comment


                • #9
                  Trebuia fratilor sa le spuneti dealerilor ca daca nu va dau pachetul gratuit, nu mai cumparati dacia ci va luati altceva. Daca refuza dati un telefon la vocea clientului, si le cereti sa va faca aceasta reducere, sunt sigur ca in proportie de 90% tine figura, mai ales daca luati varianta Laureate.

                  Comment


                  • #10
                    Da,ar fi trebuit sa fie gratuit,sau ca un fel de bonus,mai ales ca iau masina cu banii jos.Si apoi e si o versiune superioara(Laureate) si cu toate dotarile optionale luate,mai putin culoarea metalizata.Si,Stefan principiile la noi sunt pe cale de disparitie...deh...Iar de certat sau de telefon la vocea clientului,nici vorba mai ales ca cei la care am comandat imi sunt cunoscuti(am in familie pe cineva care lucreaza la IATSA Stefanesti unde am comandat)Sunt si ei pusi acolo sa respecte niste ordine(politica renault).Bine ca macar n-am comandat fara sa vad sandero si dupa Porti Deschise o sa o am.

                    Comment


                    • #11
                      Mai pissicmic, eu am cam cumparat...pisica-n sac. Am dat comanda pentru sandero, dar inca nu l-am vazut. Sper sa merite. Ce zici?

                      Comment


                      • #12
                        lol....cum ai dat comanda asa numa fara nici o privire live ? )) sau un drive test ....oo da....ce nivel de echipare si ce motor ?

                        Comment


                        • #13
                          dragii mei, nu exista NICI UN MOTIV pentru care sa se dea ceva gratuit la sandero. e noua, e interesanta, e mai buna(?) asa ca cei care vor sa o cumpere, o cumpara si fara "cadouri" sau chiar cu niste ciupeli in plus. sa nu va inchipuiti ca e altfel in alta parte, poate doar prin alte tari. desi nu as fi sigur nici de asta.

                          iar cu sunat la VC, iti dai seama ca aia ar putea zice orice, chiar ca ti-o dau mai ieftin (nu ca ar zice asa ceva totusi!) pentru ca oricum tu o cumperi de la dealer. n-are el treaba cu VC in nici un fel, sub aspectul asta.

                          una peste alta, cred ca voi face si eu o comanda, dar numai dupa data de 20, dupa ce apuc sa vad modelul la fata obrazului!

                          Comment


                          • #14
                            Sa stii ca nu-i chiar asa cu VC, eu am fost la dealer prin aprilie pentru a ma inscrie in programul rabla si un drive test cu Logan 1.4 si aia de la dacia service - adica dealerii au dat-o la intors, nu stiau nimic despre rabla, nu aveau logan 1.4 ci doar pick-up..in fine, m-am intors nervos acasa si am dat imediat telefon la VC. Tipa de la telefon ff amabila mi-a spus ca daca vreau pot sa depun plangere contra dealerilor, in fine. Chestia e ca tipa m-o sunat a doua zi sa-mi confirme si sa-si ceara scuze ca cei dealerii nu au logan 1.4, si ca ma vor suna cand vine masina, plus ca voi fi luat in considerare la programul rabla (ceea ce s-ar intamplat, m-au sunat, ar eu vroiam Sandero - si am renuntat).
                            In concluzie, uneori merita sa dau un telefon la VC, sau...poate am avut eu noroc ?

                            Comment


                            • #15
                              Merita un telefon la VC. Sunt operativi, rezolva problemele ridicate si au un cuvant greu in fata dealerilor.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google