Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Intalnire ClubSandero Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu ma supar. Am facut itp azi si nu le-am dat jos. In curand o sa-mi fac aparitia si cu noile capace. Ploapele sunt din autocolant dar am idee d cv mai frumos dar nu am inca timp sa le fac

    Comment


    • ce/???pai si eu am itp-ul intr-o luna. crezi ca se opune cineva???
      -fara-

      Comment


      • La tine nu are cine sa se opuna ca nu sunt pe lupa luminoasa.

        D exemplu ploapele de la logan trebuiesc autorizate la R.A.R adica o hartie prin care este specificat ca masina e dotata cu ploape. La mine nu a fost nevoie sa l dau jos ca am fost la limita cu ele daca erau mai lungi trebuia sa le scot
        Last edited by 87cio; 25 August 2010, 18:33. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Pentru sanderistii interesati de intalnirile de duminica, se face mentiunea schimbarii locatiei si orei :

          Intalnire ClubSandero Galati in fiecare duminica, la ora 11, in parcare la Popescu (vis-a-vis, cumva in diagonala cu Popescu)

          Comment


          • Intalnire ClubSandero Galati, duminica 26 septembrie, ora 11, in parcare la Popescu ...

            1. Sand'dana
            2. ...
            3.
            4.
            5.
            6.

            Comment


            • Intalnire ClubSandero Galati, duminica 26 septembrie, ora 11, in parcare la Popescu ...

              1. Sand'dana
              2. valeriuciprian
              3.
              4.
              5.
              6.

              Comment


              • done

                Intalnirile ClubSandero + LoganClub Galati s-au relocat pe parcarea de la Popescu, duminica la ora 11.00.
                In aceasta formula ne-am reintalnit si ieri, pacat ca reusesc sa vina colegi din Braila la intalniri dar Galatiul, pe Sandero, are minima reprezentare....
                Nu's egoista, astept camaradereste si alti posesori sa ni se alature. Deocamdata eu, Valeriu si Ionut (caruia ii simtim lipsa) suntem calaretii de Sandero prezenti la intalniri, care-cum e disponibil.
                S-a discutat despre o plecare in gasca la Slanic weekendul urmator, s-au papat struguri proaspat culesi de familia verdelui de GL (valeriuciprian), absolut vorbit si despre masini dar si despre actiunea initiata de mine pe forumul LoganClub si despre continuarea ei, poate si cu ajutorul membrilor ClubSandero, de ce nu?
                Detalii aici: http://www.loganclub.ro/forum/sa_aju...oi-t25599.html (pentru a vedea si pozele trebuie sa aveti cont si pe forumul loganclub)
                Attached Files
                Last edited by Sand'dana; 27 September 2010, 07:45. Reason: completare

                Comment


                • Cu aceeasi minima reprezentare am spus si azi prezent la intalnirea ClubSandero, comuna cu a LoganClub Galati. Targetul intalnirii a fost, cum e si firesc pt vremea uricioasa care ni se asterne de'aci 'nainte, verificarea si pregatirea pt iarna (verificare si completare antigel unde era cazul, verificarea bateriei, discutii despre cauciucuri de iarna, etc)
                  Intalnire constructiva.
                  Sanderisti : sand'dana si valeriuciprian. Restul, loganisti

                  @Ionut (87cio) ce mai e cu tine ?

                  Comment


                  • Prin fata lu Ionut (87cio) am trecut acum 2 zile in zona gradinii publice.....dat claxoane si tot ce se putea da...nu m-a vazut

                    Da...o intalnire constructiva azi...dupa antigel si baterie mai trebuie montate anvelope de iarna si schimbat lichidul de spalat parbrizul cu unul de iarna....si mult carburant.
                    O saptamana excelenta va doresc.
                    Attached Files
                    Last edited by valeriuciprian; 10 October 2010, 21:14.

                    Comment


                    • bine ca n-ai dat si realmente peste el, ...ce bucurie i-ai fi provocat
                      lichidul pt parbriz deja l-am schimbat pt temp scazute

                      Comment


                      • N-am dat dar data viitoare ma opresc la el=))...nu in el=))

                        Comment


                        • Fratilor si sora imi cer mii d scz dar nu prea bag in seama claxoanele din cauza cocalarilor care te grabesc de la spate dar daca am si muzica data tare sigur dar f sigur nu va aud. Scuze inca o data sugestia mea ar fi niste bolovani sa ii aruncati in parbriz ca mi-ati face o mare bucurie( e ciobit d la o basculanta in drum spre Tecuci). Sper sa ne vedem curand(duminica asta muncesc )

                          Comment


                          • Bine ma cio esti iertat...atunci La multi ani din partea mea ...sa fii sanatos si fericit.

                            Comment


                            • la deruta, ha?

                              Hai mai Valeriu ca ma derutashi ,,,acum inteleg ca vrei sa fii primul care ii ureaza la multi ani fratiorului meu mai mic eu sper sa il intalnesc intr-o duminica de intalniri de octombrie

                              Comment


                              • MULTUMESC fratilor si sora. Sora nu fi supi ca am mai multi frati dar o singura sora.

                                Promit sa ne gasim curand
                                Last edited by 87cio; 15 October 2010, 08:17. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google