Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Intalnire ClubSandero Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ciooo, sa nu care cumva sa crezi ca ploaia te topeste, trebe sa vii musai! stergatoarele montate ieri de tine (in scopul reducerii acelui V) canta ca o vioara stricata ...scartzzzzz , scartzzzz...

    Comment


    • salut dragi colegi...poate reusesc sa va fac o vizita in august cand vin la galati in concediu... ai mei bunici is de pe langa galati mai exact din comuna pechea...in august am concediu si merg pe la ei...poate reusesc sa va vizitez mi-ar face mare placere...

      Comment


      • Te asteptam cu nerabdare!

        Comment


        • O parere de la Sanderistii din Galati
          intentionez sa plec la mare (a noastra ...Neagra) si voi urma traseul:
          ziua 1 - Suceava -Barlad (oprire obligatorie la mama soacra)
          ziua 2 - Barlad Neptun si aici intervin parerile voastre deoarece intentionez sa trec prin Galati cu bacul si apoi pe E87 pana la Neptun. Ma intereseaza cat costa o traversare cu bacul pentru mine si soata cu Sandilica si apoi care este starea drumului spre Tulcea si apoi de la Tulcea spre Constanta. Eventual variante de traseu.
          Sandero Laureat 1.4 MPI

          Comment


          • Originally posted by mar1u5 View Post
            salut dragi colegi...poate reusesc sa va fac o vizita in august cand vin la galati in concediu...[...]...poate reusesc sa va vizitez mi-ar face mare placere...
            Cu mare drag, asteptam sa ne anunti cand ne vei face onoarea vizitei

            Originally posted by sv03tbh View Post
            O parere de la Sanderistii din Galati
            [...]Ma intereseaza cat costa o traversare cu bacul pentru mine si soata cu Sandilica si apoi care este starea drumului spre Tulcea si apoi de la Tulcea spre Constanta. Eventual variante de traseu.
            19 lei masina(cu tot cu sofer)
            1 leu/ persoana pt ceilalti ocupanti ai masinii

            De variante ce sa-ti spun,,,eu sunt galateanca dar prefer sa trec cu bacul pe la Braila, iar drumul, chit ca de-acum il cam stiu si cu ochii inchisi, eu ii tin mari, mari, mari ca-mi place ce vad in jur, e mai frumos, pana in Macin sunt multe curbe dar te insoteste pe partea dreapta un peisaj cu apa, nuferi, pasari, verde, verde ... apoi muntii Macinului..; un alt atu e ca drumul e mult mai liber decat pe cealalta varianta. Ai de ales

            Iar cand treci spre mare sau de la mare inapoi spre casa, poate faci un micut popas sa ni videm la ochisori

            Comment


            • Multumesc pentru promtitudinea raspunsului si pentru disponibilitatea de intalnire. Cum e drumul de la I.C.Bratianu spre Macin? Dar spre Tulcea? E87 se compara cu E85 d.p.d.v. al calitatii?
              Sandero Laureat 1.4 MPI

              Comment


              • @sv03tbh
                eu ti-am indicat varianta preferata de mine (frumoasa si mai putin aglomerata)
                Din Galati urmezi indicatoarele spre Real si Selgros iar la semafor mergi inainte pe dig, vei intalni reprezentanta Apan apoi, inainte de a intra in Braila, faci stanga spre bac.
                Drumul dintre Macin si IC Bratianu este bun ca dealtfel si restul.

                Nu pot/stiu sa raspund comparatiei dintre E85 si E87.
                Concediu placut si vreme frumoasa !

                Comment


                • poze

                  Iata si pozele, in ordine cronologica, de la intalnirea ad-hoc de sambata si cele de duminica unde , teo77, ne-ai lipsit

                  Ionut, felicitari pt absolvirea facultatii
                  Attached Files
                  Last edited by Sand'dana; 6 July 2011, 00:26.

                  Comment


                  • Multumesc ptr felicitari!

                    Comment


                    • CIO, cum ai astupat gaurile ramase dupa scoaterea siglelor?

                      Comment



                      • michi, banuiesc ca un oarece incident rutier cu includerea haionului in eveniment, implica si o reparatie a zonei respective.... cu pastrarea sau nu a siglei...
                        ( dar nu e asta solutia...)

                        @colegi galateni,
                        ne videm maine ? sau doriti schimbarea zilei/orei de intalnire ( pt ca in timpul verii weekendurile stiu ca's exploatate la maxim si e oarecum neinspirata intalnirea de duminica dimineata ...)
                        Last edited by Sand'dana; 9 July 2011, 21:33.

                        Comment


                        • Scuze de intarziere. Gaurile au fost astupate cu chit de catre meseriasii de la apan dar in schimb mi-au lasat alte bube. Oricum le multumesc ptr treaba facuta!

                          Daca iesti din galati vino la intalniri si am sa-ti ofer mai multe explicatii
                          Last edited by 87cio; 9 July 2011, 23:48. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • off topic
                            avand in vedere ca lui michi ii e usor sa dea o fuguta pana in Mioveni, nu cred ca e de prin zona noastra ( gresesc ?)

                            on topic
                            87cio....nu ai raspuns la intrebarea ref intalniri ...
                            Azi ne videm ori ba ?
                            Vicon ? Teo77 ?
                            adry_rbg ...poate reusim sa vedem si sandaluta ta la intalniri
                            gheorgngv ?
                            valeriuciprian ? (esti cumva la vreun pescuit ? anunta-ne si pe noi cand mergi, sa dam buluc si noi )

                            si ...chiar ! intr-o incercare de prezenta si identificare a posesorilor de sandalute galatene i-as ruga pe forumistii cu pricina sa ridice manuta si sa se faca (,) cunoscuti
                            sau pe cei multi musafiri ai sectiunii galatene, sa-si faca un cont si sa dezvoltam o comunitate galatean-sanderista in care amicitia sa fie pe primul loc. O fi asa greu ?
                            Last edited by Sand'dana; 10 July 2011, 08:39.

                            Comment


                            • Pentru mine astazi a fost cea mai mare dezamagire de cand iau parte la intalniri. Regret dar asta-i realitaea.

                              Comment


                              • Ionut, de venit am venit, chiar de a fost cu o oarece intarziere si cam pe fuga , ca plecam la un pescuit (daca nu era intalnirea sanderista de la 11, plecam fii sigur, mult mai devreme la pescuit!)
                                Nu-ti inteleg dezamagirea, mai ales ca numarul participantilor la intalnirile reale nici nu a crescut nici nu s-a micsorat. Tocmai pt ca nu cred ca e o zi oki, mai ales acum, in timpul verii cand toata lumea isi cam programeaza cate ceva pt weekend, iar o intalnire la miezul duminicii chiar incurca, de aceea intr-un post anterior mentionam ceva de o intalnire eventual na...vinerea d-amiaza sau seara sau in functie de timpul fiecaruia si tinand aproape stabilim impreuna, dar bine ar fi sa fie o zi si locatie diferita de cea a intalnirii loganiste...pt ca vad ca e molipsitoare buba lor ....
                                Hai te rog eu ...nu dezarma...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google