Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Intalniri membri?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intalniri membri?

    Ce ati zice de o intalnire asa ca intre membrii de sandeluri? Sa mai schimbam o parere sa mai discutam una alta si de ce nu poate chiar ne va place sa mai facem iesiri de genu !? Daca sunteti de acord eu zic sa stabilim o data si o locatie in functie de posibilitatea fiecaruia si sa ne intalnim.. Eventual daca si moderatorii acestui forum sunt de acor as propune crearea unui topic.
    69
    In fata casei poporului
    52.17%
    36
    La academia militara
    8.70%
    6
    Bd expozitie
    2.90%
    2
    Piata Victoriei
    4.35%
    3
    Parcul Carol
    10.14%
    7
    Parcarea de la pescarus
    5.80%
    4
    Dr. Taberei (Bila sau Coca Cola)
    7.25%
    5
    Piata Revolutiei
    1.45%
    1
    Mc Donalds
    1.45%
    1
    Oriunde in alta parte
    5.80%
    4

  • #2
    Ideea nu e rea, subscriu la ea.
    Mama proştilor este mereu gravidă!

    Comment


    • #3
      Ms mult pentru sustinere si sa speram ca se vor alatura cat mai multi membrii ca sa putem stabili si ziua respectiv ora binenteles dupa ce stabilim locatia

      Comment


      • #4
        Atunci sa stabilim o zi

        Comment


        • #5
          Cred ca ar trebui sa mai asteptam un pic pentru ca acest thread sa fie vazut de cati mai multi membri.
          Mama proştilor este mereu gravidă!

          Comment


          • #6
            Il fac sticky.
            Totusi cei de pe LoganClub ziceau sa facem intalnirile la comun cu ei.
            Pacat ca n-avem o sectiune de intalniri/calatorii.
            Last edited by Stefan; 10 October 2008, 22:09.

            Comment


            • #7
              ok!
              hai sa gasim o solutie ca acest topic sa devina o sectiune intalniri-calatorii...ar fi un inceput!!!
              cat priveste intalniririle cu cei din Logan Club , sunt perfect de acord...sunt mai vechi...poate invatam ceva de la ei! Asta se poate intampla daca vom cadea toti de comun acord.
              week-end placut!

              Comment


              • #8
                Eu am pus Parcul Carol...in zilele bune avem unde sa parcam toti masinile!Se vede ca ala care a pus variantele sta prin drumul taberei Sunt variante aproape de militari.De ce n-ati pus si Titan?Fara Logan ca ne aglomeram degeaba.Ei le au pe ale lor,noi pe ale noastre.In plus, ei sunt destul de multi!Eu sunt pentru intalniri si daca sunt in Bucuresti o sa vin!
                Lucrurile se mai schimba,oamenii NU!

                Comment


                • #9
                  In mod firesc, fiecare dintre noi am votat o locatie care ne convine noua cel mai mult, nu altora si nu neaparat una mai apropiata de casa. Eu de pilda, locuiesc in Dr. Taberei, la 200 m de Billa, dar prefer Academia Militara pentru ca mi se pare o locatie mai aerisita.
                  Si eu cred ca e mai bine sa nu ne amestecam cu cei din LoganClub. Chiar asa, ei cu ale lor, noi cu ale noastre si spun asta cu tot respectul cuvenit pentru colegii nostri.
                  Propun ca cei care in sondaj au optat pentru "Oriunde in alta parte " sa precizeze si locatia unde si-ar dori intalnirea, astfel vom putea lua, prin consens, o decizie finala.
                  Mama proştilor este mereu gravidă!

                  Comment


                  • #10
                    Sincer vorbind mai ales dupa ce am patit nu mai imi arde de nimic totusi hai sa ne punem de comun acord cumva si sa reusim sa ne adunam undeva intr-o parcare.... Trebuie sa incepem cumva, cativa ca apoi sa ni se alature si altii la viitoarea intalnire. Cei ce au votat alte locatii sa specifice ei unde ar prefera si haide-ti sa ne intalnim o data.

                    Comment


                    • #11
                      Eu as veni la intalnire...dar sunt din Cluj...rog pe cei din Cluj daca sunt de acord sa stabilim o intalnire.

                      Comment


                      • #12
                        Ramane Academia Militara?
                        Si cam in ce zi ati vrea sa facem intalnirea? Vinerea sau sambata? Dimineata, seara?
                        Last edited by Stefan; 14 October 2008, 21:25.

                        Comment


                        • #13
                          Prefer Academia Militară, sâmbăta dimineață...
                          Mama proştilor este mereu gravidă!

                          Comment


                          • #14
                            Sunt perfect de acord cu academia militara ora o stabiliti voi. Voi fii prezent! Abia astept sa ne intalnim

                            Comment


                            • #15
                              Din Cj nu este nimeni?Doar eu sunt singurul?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google