Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Intalniri membri?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu zic pe 25. Poate ne adunam mai multi...

    Comment


    • Atunci pe la 10 voi fi in parcarea Junior.

      Am asteptat intre 9.45-10.30 timp in care am curatat compartimentul motor.Am adus ceva tratatie,dar nu a venit nimeni

      Poate ne vedem sapt. viitoare.

      O duminica placuta in continuare!
      Last edited by Azzzuro; 19 June 2011, 11:08. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • io am zis ca asta micu geo_ultras e neserios....cel putin a 5 ratare..

        Comment


        • e o problema si trebuie sa-i gasim o rezolvare. eu spre exemplu sesizez ca nu mai sunt atras de discutiile de pe forum nici chiar la sectiunea pentru "intalniri membri" .consider ca sunt multi in aceasi situatie . mi-as fi dorit sa vin sambata sau duminica dar din moment ce nu am intrat sa verific daca s-a stabilit ceva deja nu mai are rost sa spun nimic. daca e ceva pe 25 eu confirm ca pot ajunge ,iar daca nu va fi asa atunci sigur voi anunta insa nu prea are ce sa intervina .

          Comment


          • Va propun sa ne vedem pe 25,sambata in parcarea de la Tribunal/Junior.Cum vi se pare ora 11?Este OK?

            Comment


            • Pentru mine este ok. Totusi inca nu sunt 100% sigur ca voi ajunge dar incerc.

              Comment


              • eu nu cred ca o sa vin...poate dupa 1 august...

                Comment


                • Azzzuro , mai mult ca sigur nu pot veni. Te-am anuntat ca sa nu fi singur.

                  Comment


                  • OK,baieti!Cred ca o las si eu pe altadata,vad ca nu se mobilizeaza nimeni...

                    Comment


                    • la cati useri din bucuresti sunt ne agitam 4 barzauni...ufff

                      Comment


                      • cine vine maine la tribunal in spate la ora 12 :30 o sa primeasca gratis brelocuri cu TOTAL de la mine. deci acum sa va vad cum sariti cu prezenta
                        -fara-

                        Comment


                        • ma io ti-am zis sa stai calm..dar vad ca tot incerci.. zi si tu acolo un bidon de 4 L de ulei...

                          Comment


                          • Daca nu plecam la Ploiesti pe bune ca veneam. Ma intalneam si cu Azzzuro , chiar daca eram doar eu si el. O conversatie placuta se poate purta si in 2.

                            Comment


                            • La multi ani, raduiancu !

                              Comment


                              • multumesc Sand`ana!

                                maine la 12 30 sunt prezent in spatele tribunalului
                                Last edited by raduiancu; 13 August 2011, 22:46. Reason: Automerged Doublepost
                                La fel ca ieri ca și azi ca și mâine mereu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google