Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Hai sa ne recunoastem!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hai sa ne recunoastem!

    Adica sa ne stabilim o intalnire si poate sa facem un abtibild ceva (propunem), cu membru club sandero.
    dar toata tara, nu numai pe localitati.
    alegem un loc cat mai interesant.
    eu stau in bucuresti, dar sunt din cimpulung muscel.
    propun sa NU fie in bucuresti intalnirea, ci undeva unde sa ai ce vedea ;) si loc mare de desfasurare.
    poate printre noi sunt si oameni care stiu astfel de locuri.
    sa fie ceva in genul intalnirilor de cluburi din afara.

  • #2
    poate veniti la intalnirile loganclub. a fost la sibiu nationala in iulie. cu televiziune cu tombole cu gratare...urmeaza o intalnire la cluj. dar e greu sa ii aduni pe toti. legat de stikere..eu am deja pe masina pe parbriz. iar in fiecare sambata la 17 ne intalnim aici in sibiu(ceva local) dar e super frumos. ai putea sa te duci in fata la casa poporului in fiecare sambata la 11 sa te intalnesti cu baietii din buc.
    -fara-

    Comment


    • #3
      nu stii cind e la cluj? poate vin pe linga baetii din Cluj si multi altii din afara. era cineva din cluj care parca dorea o intilnire pe forum. the one parca! e un moment prielnic.

      Comment


      • #4
        Buna, am propunerea sa ne intalnim pe nivel de tara la fabrica Dacia si sa ne rezolve problema cu stergatoare si bara stabilizatoare pe rand, sa nu mai scriem si sunam pe doamna de la VC fiibdca ne raspunde cu fraze bine prestabilite. Ce se va intampla daca dintro data apare in fata uzinei sute de Sandelisti nemultumiti?
        Poate ca este o idee proasta dar doar asa putem sa ajungem pe punct comun cu fabrica.
        O zi buna.

        Comment


        • #5
          zice bine baiatul!

          Comment


          • #6
            Sau nu este sigur ca toate lumea are chef sa mearga pana la fabrica. Ar trebui sa facem o plangere impreuna cu toti membri de pe forum si sa semnam pe care le trimitem catre organele care pot sa iau masuri pentru a ne apara drepturile de consumator. Dar cel mai OK ar fi in fata fabricii.

            Comment


            • #7
              Renault SA, cu sediul social in Franta, detine pachetul majoritar de actiuni al S.C. Automobile Dacia S.A. (99,43%). Deci, tinand cont ca Renault este cel care rezolva problemele eu propun sa mergem in Franta. Ce ziceti de propunerea mea ?

              Comment


              • #8
                Macar ajung si eu la prima revizie mai repede de un an.
                Vad ca nu pe toti membri il intereseaza de a face fata la Dacia sau Renault.
                Ce sa facem asta e, pentru unii este bun si asa masina cu niste probleme.
                Bine eu am plecat in Franta. Oricum daca ne unim vom iesi castigatori, fiindca fiindca puterea stirilor de la PRO TV va fi in mana noastra, cea mai utila arma impotriva uzinei este mass media. Daca vin de la posesorii de Sandeli vesti proaste nu prea vor avea chef sa mai cumpere.
                Decizia este de partea noastra.

                Comment


                • #9
                  Deja s-a ajuns ca obligatoriu masina sa aiba probleme sau cine nu are probleme este impotriva noastra, deci dmn szale 13 nu am domne nicio probema cu masina, ce sa fac acum sa m-apuc s-o stric pt a intra in randul celor nemultumiti ?

                  Comment


                  • #10
                    buna asta cu intalnirea la mioveni
                    vin si eu . am rezolvat partial cu stergatorul(astept piesa de la uzina cica si dupa mi-o schimba) dupa alte telefoane si mailuri.
                    mai e cu bara stabilizatoare.
                    deci merita !

                    Comment


                    • #11
                      Hai ssa facem un cadou de craciun plina de amar la domnii directori de la uzina, fiindca nu au dreptate. Daca suntem mai multi suntem mai puternici si mai vizibili.

                      Comment


                      • #12
                        eu vin in Franta! don' Marian insa am rugamintea sa ma tractezi pentru ca asta va fi forma mea de protest si a dumitale "de foc" si anduranta. asa vom verifica cu adevarat si ne vom edifica ce masini avem unii si altii, nu povestind pe forum! daca rezista dus-intors sa fiu al naibii daca nu ti-o cumpar. ce zici? platesc eu gazul. salutari.

                        Comment


                        • #13
                          Normal ar fi fost sa te informezi inainte sa-ti cumperi masina si nu atat la sandero cat la logan, sunt identice, daca n-ai facut-o in niciun caz nu eu sunt vinovat. Drumul de care vorbesti are in jur de 4000 de km deci l-am facut pana acum de 3 ori si ceva, il accept cu cea mai mare placere numai ca masina tractata sa fie a mea . Spui ca imi cumperi masina, buna gluma numai ca , daca ai fi avut banii necesari pentru inca o masina iti cumparai un volkswagen, citroen sau alta masina de 15-20000 de mii de euro si sigur dupa cum am inceput sa te cunosc ai fi scris pe forumul alora ce masina proasta ti-ai luat la banii pe care i-ai dat. Intra pe forumul volkswagen sa vezi cate probleme sunt si la acele masini sau la oricare alta masina si dupa aceea mai discutam.

                          Comment


                          • #14
                            nu ai inteles si nu ai gustat gluma! si nu te-a invinovatit nimeni. nu trebuie sa te simti nici stigmatizat. eu ma bucur ca nu ai probleme si VREAU sa nu mai am nici eu. v-am si urat tuturor sa nu aveti..de mai multe ori inca. referitor la oferta cu 8200 imi luam ford fiesta/ seat ibiza cu 7900 e fabia si cu 8900 era fusionul pe care eu il voiam.opel corsa era mai scump. sandero a fost 7800 in cazul meu. diferentele sunt mici.am ales dacia pt ca am zis ca e mai trainica si numai buna sa ii dau pe drumurile patriei si are mici avantaje pe care nu le mai enumar.vina mea e nu ca nu m-am informat ci ca am luat ceva ce s-a proiectat cum s-a proiectat si acuma ma duc la service ca la mine acasa. vina e a celor care au facut si vind masina asta si daca tii la reclama nu trebuie sa o faci ca si posesor ci ei trebuie sa isi faca singuri! i-a luat valul si miine le fac din carton? poate ca daca nu ma zgirceam la intretinere luam un ford si nu mergeam 40.000 cu el decit la revizii, asta punind raul inainte. dar M-AM INCAPATINAT sa iau Dacia. nu vreau nici sa ma gindesc ca nu s-a schimbat nimic referitor la marca nationala si ajungem sa vorbim ca de generatiile vechi care aveau cine mai stie cine ce hibe. crede-ma ca nu admit, desi pentru mine masinile adevarate au fost 1100 si 1300 fabricata pina in 75.referitor la alte marci, e clar ca masina perfecta nu exista. nu sunt fan o marca anume, nici SH, nici masinile germane nu imi plac in mod deosebit.faptul ca nu accepti provocarea facuta in gluma denota insa ca totusi iti pui intrebari la masina pe care o posezi. nu hulesc Dacia, am mai spus, am pus-o si o pun la egalitate cu alte marci (poate m-am inselat) stiu ca sunt zeci de mii care nu au probleme insa eu nu sunt intre ei.
                            revenind la topic poate odata ne vedem la intilnirea nationala, m-as bucura foarte mult si m-as bucura sa imi rezolv si problemele si sa fie o eroare grava de fabrica pe care ei sa o remedieze sa imi pot admira bijuteria alaturi de voi. in concluzie ideea e ca nu vreau sa discutam despre altii si nici despre probleme, dar se pare ca nu putem daca le avem si vrem sa le eliminam.salut
                            Last edited by ciomp; 12 November 2009, 15:49. Reason: corectare

                            Comment


                            • #15
                              Imi pare rau pentru tine, am vrut sa spun un singur lucru, sa nu generalizam, atat. Am masina de un an si jumatate, 13500 de km si am fost in service o singura data, atunci cand am facut revizia de un an. Probleme pot apare in orice moment pt ca 13500 de km nu inseamna nimic, iar multumit de masina voi fi in momentul in care voi face 100000 de km fara probleme la cutie, motor, caroserie. Daca intri pe loganclub vei vedea ca loganurile ajung la 150000 de km fara probleme deosebite ceea ce inseamna ca in mod normal si sandero fiind aceeasi masina sa fie la fel de buna daca nu chiar mai buna. Nu incep acum sa-ti raspund la toate afirmatiile pe care le-ai facut in ultimul post cu toate ca am raspuns pt fiecare si asta pt nu o tine la nesfarsit numai intr-o contradictie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google