Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Dacia Rondo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Rondo

    Dacia concurent pentru Smart şi Toyota IQ
    În condi?iile actuale ale industriei auto, producerea de ma?ini tot mai mici ?i adaptate traficului urban pare un trend natural chiar ?i pentru constructorul român.

    Oare o sa lanseze Dacia un mic automobil de oras?

  • #2
    Da, am vazut si eu.
    Tot ce se poate.
    Dacia are deja reputatia de a face concurenta in anumite sectoare de ce nu ar face-o si la sectorul mini.
    Bravo Dacia !

    Comment


    • #3
      Eu cred ca astia de la promotor sunt de-a dreptul idioti, sunt niste pseudo-ziaristi, si mai si fura ideile altora.
      In cea mai mare parte a timpului abereaza: vezi noua dacia berlina

      ps. oricum, sper ca dacia sa nu scoata asa ceva pe piata...ba sandero, apoi sandero mini, apoi MCV cu fata de sandero....sa fim seriosi, nu mi-am luat sandero ca sa ajunga masina asta fara pic de personalitate...cum e Loganul - sunt atatea incat e un fel de 1310.

      Comment


      • #4
        Ai perfecta dreptate bunicuta, ce este mult strica. Cel mai bine ar fi sa se scoata ceva care sa nu aiba nimic in comun cu sandero sau logan.

        Comment


        • #5
          Doamne Dumnezeule,m-am crucit la vederea pozei!
          Asa o uratanie nu am mai vazut demult...poate daca nu exista Sandero inainte de tentativa asta (slaba) de phshop,mai mergea ca idee. E urata rau...nu as vrea sa le intalnesc in strada.
          Ce ar fi daca ar incerca sa scoata ceva total diferit de modelele actuale? Un pic de originalitate...

          Comment


          • #6
            Nu ar fi rau daca ar ataca si segmentul mini, dar sa vina cu ceva nou care sa nu aiba legatura cu Sandero, Logan, sau SUV-ul ce-l vor lansa.

            Comment


            • #7
              Comentariu primit odata cu reputation point:

              17th August 2009 20:31
              "Dar cu ce te deranjeaza daca din Logan au facut mai multe modele? De unde ai scos si asta cu "Un fel de 1310"?"

              Sa nu ne ascundem in spatele bulinelor, deci la cate Logan sunt pe strada parca am fi in epoca de aur a dacia 1310. Nu spune nimeni ca Logan sunt la acelasi nivel cu 1310, evident, dar deja sunt mai multe Logan pe strazi decat 1310.
              ps. nu ma deranjeaza ca din Logan au facut mai multe modele, dar nu vreau ca din design-ul Sandero sa faca mai multe modele sa ajunga la fel ca Loganul, adica Logan, MCV, Pick-up, Van...toate se aseamana intre ele.
              Inca, Sandero are prestigiu, si pot spune ca pana acum am fost oprit de "n" ori pe strada si toata lumea lauda "look-ul" masinii....ori, inca nu am vazut nici un Logan in aceasta situatie

              Comment


              • #8
                NU cred ca Dacia va mai lansa de acum in colo modele care sa semene intre ele asa cum a facut cu LOGAN. Prin LOGAN sa vrut in primul rand inlocuirea vechii game de modele DACIA.
                Spun asta tinand cont de cum va arata SUV-ul pe care il va lansa DACIA.
                Cred ca se urmareste o diversificare a gamei DACIA si o identitate proprie pentru fiecare produs in parte.

                Comment


                • #9
                  legat de chestia aia mica...no coment. daca ar fi sa faca un sandero in 3 usi nu as avea nimic impotriva, dar chesti a aia e hidoasa.
                  -fara-

                  Comment


                  • #10
                    in caz ca n-ati stiut, cine se plange de reputatie, ia warn...
                    cat despre conceptia ta, bunicuta, daca tu crezi ca ti-ai luat o masina unicat care in 5 ani de productie nu va fi la fel de "comuna" ca loganul sau 1310 sau golf sau clio, pai da-mi voie sa zic ca te inseli amarnic...
                    de curiozitate, te-ai uitat sa vezi in ultima vreme ce bine seamana intre ele scirocco, golf, jetta...
                    daca voiai sa ai o masina iesita din comun, iti luai un clio f1 team, nu un sandero
                    dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Seba View Post
                      in caz ca n-ati stiut, cine se plange de reputatie, ia warn...


                      Tu erai cu comentariul de mai sus de la rep ?
                      Stii ceva Seba, iti zic un secret: desi am masina de doar 2 luni si ceva, am impresia ca o detin de vreo 2-3 ani. Imi pare rau sa o spun, dar m-am plictisit de ea ingrozitor, si daca ar fi sa recomand cuiva sa-si ia sau nu Sandero (mai bine spus, dacie in genere) NU as recomanda, asta daca acea persoana e atat de tipicara si perfectionista ca mine.
                      O sa postez odata un comentariu in threadul "concluzii sandero la rece", unde o sa descriu tot ce cred eu despre Sandero - Seba, tu care esti mai nou un anti-dacia, vei fi uimit de felul in care vad eu mai nou politica dacia...
                      Nu zic mai mult acum...o sa pregatesc si 2-3 poze...facute la masina mea...si poate punem de o dezbatere aci pe forum...poate sunt eu prea pretentios, si daca intr-adevar e asa, atunci cu regret, dar dacia nu produce masini pentru mine.

                      Comment


                      • #12
                        of topic: ar trebui sa vb cu cineva care si-a luat dacie prin 2001-2002. alea cu zambetul lui iliescu sau pe injectie. sa vezi ce probleme erau atunci. 3 cazuri ale unor prieteni.

                        1. plafonul tinea apa( vreo 3-4 l)era ca litera U
                        2. nu intra in viteza a 5-a--dupa 2 zile de diagnosticari vine verdictul : avea cutie cu 4 trepte
                        3. se deschideau usile in mers in curbe

                        deci: diferenta dintre dacia veche si cea noua e mare.
                        -fara-

                        Comment


                        • #13
                          off: nu eram eu cu comentul respectiv. cred ca se vede cine iti da reputatie. ma rog, discurit veche si daca vreti s-o deschidem ca pe loganclub cand unii luau in serios prea tare acel sistem de reputatie, poate ne hotaram cu xp sa-l scoatem
                          acu sa ma ierti ca-ti zic, dar la banii astia, masina mai buna, noua, nu cred ca gasesti. oricate hibe marunte ar avea. ia-ti un citroen c1 si compara cu sandero, sa vezi ca n-o sa te multumeasca. eu nu-s anti-dacia, dar nici pro. vad si eu unele neajunsuri, dar si avantaje fata de alte marci cu pretentii. si sincer vorbind, raman la ideea mea ca daac pe coaja de dacia scria by bmw in loc de by renou, era cea mai faina masina pt romani...
                          @spanu: dar aia si costa cam maxim 3000 de euro, nu 9000 ca un sandero/logan...
                          dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google