Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Masina la care visati...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ideal era sa pui si niste poze.Mie personal nu imi place.De fapt,singurul model care-mi place e x6.Dar iata pozele:
    Attached Files

    Comment


    • #32
      ce ziceti de un ferrari FF?
      Attached Files
      -fara-

      Comment


      • #33
        Uite un alt BMW - Gina- care-mi place,in afara de x6.Pacat ca e doar un prototip.Merita vazut si pe youtube,cum se misca,avand "piele" in loc de tabla:
        Attached Files

        Comment


        • #34
          Originally posted by Spanu View Post
          ce ziceti de un ferrari FF?
          Cred ca cei de la Ferrari au vrut sa incerce marea cu degetul, dar nu a iesit asa cum si-au dorit. Oricum o premiera pt ei - masina cu 4 locuri.

          Apropo - saptamana trecuta am fost pana la Arad - si ce sa vezi - doamne doamne s-a gandit la mine si mi-a scos in cale un 458 Italia, de la sunet si pana la forme vreau sa va spun ca masina asta este venita din alta lume - nu exista cuvinte sa o descrii - pur si simplu divina.

          Originally posted by sanderizer View Post
          Ideal era sa pui si niste poze.
          Ma grabeam - scuze. Incerc pe viitor sa ofer informatii complete.
          Last edited by ninjoaca; 1 June 2012, 08:06. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #35
            eu cred ca le-a iesit celor de la ferrari. 4 locuri , tractiune integrala...cei care vor spatiu , confort, sportivitate, si vor sa-si duca amantele la cabana de pe munte..au acum cu ce.
            -fara-

            Comment


            • #36
              Masina in sine este ft ok si au dovedit ca se poate si nu degeaba poarta sigla respectiva - numai ca ei se asteptau la vanzari mult mai mari. Asta cred eu.

              Comment


              • #37
                JAGUAR XJ - My Dream

                Comment


                • #38
                  Porsche Cayenne (combinatia perfecta intre siguranta si performanta) - de fapt..daca as avea bani garla, mi-as cumpara doar masini Porsche....si din cand in cand cate o dacie, sa-i dau foc...asa, de chestie


                  Comment


                  • #39
                    Masinile la care visez (un vis care se va implini doar ep jumatate)

                    Pentru ca:
                    - am decis sa vand Sandero
                    - visez la o masina de familie (in curand voi deveni tatic)
                    - imi doresc in primul rand confort si costuri de intretinere reduse (gata cu sportivitatea)
                    - sunteti multi cei care ati condus / conduceti si alte automobile,

                    Va rog sa va dati cu parerea (plusuri si minusuri) cu privire la 2 masini:

                    VW Passat 2010 1.6 tdi 105 cp
                    Renault Laguna III FL (2011) 1.5 dci 110 cp

                    Atasat cu titlu de exemplu, cele 2 versiuni intre care trebuie sa ma decid.

                    Pentru cei ce au condus oricare dintre cele 2 tipuri de masini, va rog sa imi transmiteti feedback-ul vostru.
                    Attached Files
                    -fara-

                    Comment


                    • #40
                      masina cea mai buna este cea care poti sa o cumperi

                      Masina cea mai buna este cea care poti sa o cumperi, deci pe cale de consecinta logica voi schimba Peugeotul 307 combi care are 10 ani cu altul nou. Nu Ferarri si de astea ci masina break de familie ca am 2 copii. Menzionez ca Sandero este a 2-a masina mai mult pentru oras, munte si drumuri mai scurte.

                      Deci am comandat un Peugeot 308 SW blue HDi 120 CP, cuplu 300 NM, consum neverosimil de mic 3,2% mixt. Printre dotarile de varf, faruri cu led acoperis panoramic, parcheaza singura navigatie, scaune incalzite, alarma. Portbagajul are 610 l pana la nivelul geamurilor. Masina va fi fabricata in ianuarie 2016 si se va livra in februarie dupa spusele celor de la Megagroup Timisoara. Atasez niste poze de pe net cu culoarea masinii si jantele.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #41
                        Multi km fara probleme !

                        @spanu - fii foarte atent la VW cu motoarele de 1.6 TDI ( din primele generatii, deci si Passat-ul pe care te intereseaza si pe tine ). Sunt cam pacatoase - stiu pe cineva care are Golf Variant cu aceeasi motorizare si a avut probleme la motor, cred ca era ceva legat de EGR. Oricum, reparatia l-a ajuns undeva la 2000-2500 lei

                        La masina dorita, alegerea mea ar fi Honda Civic Type R ( 2015 )
                        Last edited by Midnighte; 7 December 2015, 10:48.
                        Alta zi, alt idiot

                        Comment


                        • #42
                          @Midnighte: Multumesc pentru sfaturi. Mi-a mai zis cineva ca 1.6-le de la vw are probleme cand ajunge pe la 200 000.
                          Iar cu privire la 1.5-ul de la Renault, pare ca o duce binisor. Mercedes s-a convins de fiabilitatea motoarelor si v-a echipa mai multe modele (ex. A class) cu acest motor.
                          -fara-

                          Comment


                          • #43
                            Deja echipeaza Mercedes,are modelul Citan,gen Kangoo de la Renault..
                            De acord cu ascomp..masina cea mai buna e aia ce ti-o poti permite.AM TRECUT DE FAZA VISELOR..Si eu imi doresc un break,dar pe benzina..nu fac km multi per total.Musai trapa..senzori parcare,scaune incalzite fata spate..
                            Last edited by MAK112; 8 December 2015, 15:22.
                            NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                            Comment


                            • #44
                              Mai da` nimeni nu viseaza la Dacia :-) Oricum, eu dupa 3 ani sunt foarte multumit de Sandero si e si destul de frumusel. Daca nu ar fi motorul de 1.2 asa de galagios ar fi o masina perfecta.

                              Comment


                              • #45
                                Sincer as lua si dacia dar totusi,daca as lua duster,ar merita 18000 euro?Nu l-as lua chel,totusi..Ma uit si la dokker stepway,dar nu vrea doamna,spune ca-i dric )
                                NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google