Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Masina la care visati...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    O mai adaug si asta pe lista: Nissan GT-R
    Attached Files
    Scuzati absenta indelungata. I'm back

    Comment


    • #17
      Au si visele o limita!

      Comment


      • #18
        pai exact asa ma gandeam si eu. aici e vorba de vise nu de halucinatii fratilor.!!!
        -fara-

        Comment


        • #19
          care-i difernta? una o ai in somn, aialalta cu ochii deschisi. oricum tot un fel de aberatii sunt ambele =))
          dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

          Comment


          • #20
            La mine va refereati ma :-w ?? =)) derbedeilor parca voi nu visati In cele mai frumoase vise ar fi mustang, camaro, si multe alteleee poate intr-o zi cine stie....

            Comment


            • #21
              daca alea sunt in vise, in halucinatii ce masini vezi? =))
              mi-a placut aia cu "si multe altele"...vrei sa-l intreci pe sultanul bruneiului, asa-i? hai, recunoaste, nu fii timid...
              dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

              Comment


              • #22
                Bine ma intunecatule parca tu nu visezi =)) daca sap in curte si dau de petrol nu o sa mai visez >:P Pana atunci visez la loganelu' meu tunat un pic asa ;)

                Comment


                • #23
                  Originally posted by geo_ultras View Post
                  daca sap in curte si dau de petrol nu o sa mai visez >:P)
                  tocmai ai vut o halucinatie.glumesc.
                  in afara de cele 2 mai vreau doar ...un tanc:d
                  -fara-

                  Comment


                  • #24
                    @geo: roaga-te sa nu dai de petrol, ca primesti 2 lei de stat, dupa care te da afara din curte cu un sut in fund si o mana pe gura.

                    Visez la 2 masini: citroen ds, in varianta 23 Pallas, si la o lancia delta Integrale.

                    Comment


                    • #25
                      aha si uitasem de dodge challenger =)) sau cum se scrie @Cezar: de ce domnu', esti invidios ca stau la curte si tu la bloc > Ma rog, cred ca ajunge.

                      Comment


                      • #26
                        Eu sunt ceva mai modest. WV GOLF
                        Attached Files
                        sigpic
                        http://stefanfaur.wordpress.com/

                        Comment


                        • #27
                          sutnt cateva masini la care visez:
                          - lancia delta integrale
                          - alfa 145 - 2.0ts 16v
                          - alfa 166 - 2.4 JTD

                          scue pt italiene dar crdeti-ma ca dupa ce conduci o alfa nu iti mai trebe altceva. Asta daca este bie pusa la punct. Eu personal in 145-ul pe care l-am avut am investit cel putin 2.000 euro. Vreau sa va spun ca nu se compara cu orice alta masina - mentionez daca este bine pusa la punct.

                          O mica intamplare: am fost pleca din TM la Craiova cu un Ford Mondeo 2.0 TCDI - am jurat ca pun Alfa la vanzare cand vin si imi iau Ford diesel. Pai cand m-am intors in Tm si am dat o tura cu Alfa prin oras deja pupam volanul. Niste masini superbe dar pretentioase.

                          Asta este un vis realizabil - Alfa 166 tot o sa am.

                          Tre sa fug la somn.

                          BYE

                          Comment


                          • #28
                            Masinile la care visez sa le am, nu pentru mersul de toate zilele:
                            -Dacia 1310/1300/Renault 12 in conditie perfecta, restaurata; de ce nu si o Dacia 1410 Sport caci sunt foarte rare.
                            -Volkswagen Beetle orice varianta, dar 'de epoca', in conditie perfecta, restaurata.
                            -Volkswagen Bus Type1, Type2, restaurat.
                            -Mi-ar placea si o Lancia Delta Integrale care imi place pentru aspectul old-school al botului si pentru stilul complicat cu care a fost gandit totul in acea masina(radiatorul se sa jos dupa ce se demonteaza bara, capota si grilajul; caseta de directie este accesibila doar dupa ce este dat jos motorul etc.)
                            Dacia este un vis cel mai realizabil,fiind inca in tara multe exemplare in conditie buna. Am o Dacia 1310, dar prea ruginita si are si modificari fata de original. Designul Renault 12 imi place, chiar daca apar mari dificultati in pastrarea liniei drepte de pe laterale, in plus Renault 12 sub numele Dacia 1300 este masina romanului.
                            Volksvagen Beetle este cea mai produsa masina, se ramarca prin simplitatea tuturor lucrurilor existente pe aceasta masina.La primele modele bordul era compus din vitezometru si indicator pentru benzina. Motorul este plasat in spate si este 'Air-Cooled'. Sasiul se poate separa de caroserie, cele doua elemente fiind prinse doar in cateva suruburi.
                            Pentru mersul de toate zilele, un Sandero cu climatronic si 4-6 airbag-uri este deajuns.
                            Adaug si niste poze:
                            1.Vw Bus Type 2
                            2.Vw Bus Type 1
                            3.Vw Beetle
                            4.Lancia Delta Integrale
                            5.Renault 12TL
                            6.Dacia 1310(locuieste la mine in curte)
                            7.Dacia 1410Sport
                            Attached Files

                            Comment


                            • #29
                              eu sunt fan BMW M6
                              Attached Files
                              Last edited by user2000; 30 May 2012, 22:04.

                              Comment


                              • #30
                                Cauta BMW ZAGATO si o sa vezi perfectiunea fara limete.

                                Cel mai frumos BMW de cand exista BMW-ul.

                                Astept parerile voastre.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google