Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ce telefoane aveti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by yr-zbg View Post
    [...]Si deja este prea mult .....dupa parerea mea un telefon este un telefon. (punct) nu si reportofon si camera video si mp3 player si radio si si si....dar repet asta e parerea mea[...]
    Păi K530i este şi reportofon şi cameră video şi radio şi... şi... şi... Iar ce ştie să facă, face chiar bine (tot d'ăla am şi eu )
    Mama proştilor este mereu gravidă!

    Comment


    • #17
      Nokia 1110 i

      PS: de 2 ani lucrez la un magazin (mare) de telefonie mobila... Majoritatea telefoanelor "de fite" sunt praf. Plus ca m-am scarbit de ele Deci, telefonul e pentru vorbit si atat!

      Comment


      • #18
        Are cineva Black Berry? Isi merita banii? Vreau un telefon nou si studiez piata. Vreau ceva calitativ superior...m-am saturat de nokia, sunt foarte slabe. Cu cat sunt mai incarcate cu tot felul de softuri cu atat tin mai putin. Mai nou la 6280 si n70 nu se aude nimic..suna, raspund si nimic. Vreau ceva simplu si bun.

        Comment


        • #19
          ia-ti 5800 de la nokia. e bestial. ti-l recomand. e 14 milioane dar facetoti banii.e destept foc. e si aparat foto e si camera si gps..si mai e si touch screen
          -fara-

          Comment


          • #20
            Offtopic: Voi ce imi recomandati, I-Phone sau LG KP501? Vreau sa imi schimb Siemens-ul si nu stiu care sa il aleg.
            Scuzati absenta indelungata. I'm back

            Comment


            • #21
              i-phone, daca ai bani sa dai pe abonament.
              -fara-

              Comment


              • #22
                o sa trec pe la magazinul Nokia sa vad.

                Comment


                • #23
                  de la nokia ia-ti 5800( e si iphon si gps, si tel...)
                  -fara-

                  Comment


                  • #24
                    Motorola RAZR V3 ...nu e cine stie ce dar era ieftin la oferta..

                    Comment


                    • #25
                      am citit de curiozitate ce se spune despre 5800 si am aflat ca este un telefon foarte slab. Tot ce foloseste modulul simbian e greu de utilizat, se blocheaza tot timpul, asa zisul GPS e aiurea...pe scurt e jale telefonul. Am citit vreo 50 de pareri din diferite tari pe site-uri diferite. In final ca sa nu deviez prea mult cea mai buna varianta ar fi un HTC pentru ca folosesc procesr Microsoft, nu se blocheaza, nu da erori, navigarea pe net e super, GPS e exact cu trebuie sa fie...si cel mai important preturile sunt asemanatoare cu cele de la Nokia..ma refer aici la cele mai noi modele.

                      Comment


                      • #26
                        Offtopic: ce zici,daca te intreaba inainte sa intri in coma,daca vrei sa te puna pe aparate?
                        R: vreau! dar sa nu fie microsoft...ca-ngheata mereu!

                        Comment


                        • #27
                          Ce parere aveti de telefonul nokia N97?

                          Comment


                          • #28
                            blackberry 8520 si nokia n95 fiecare cu avantajele si dezavantajele lui , folosesc n95 pt modul gsp - nu sunt fan touch
                            Last edited by razvan923; 20 October 2011, 09:48.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google