Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Atac la loganclub.ro!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atac la loganclub.ro!

    Incercand sa accesez site-ul azi dimineata,am observat ca mai intai imi zice "se lucreaza" apoi au aparut acesti gay people cu saxofonul...e nasoala treaba.Dragii nostri loganisti s-au pus pe cantat
    Si in caz ca nu ati vazut la stiri,nici pe facebook nu e recomandat sa incercati vizionarea videoclipului cu Osama...
    Attached Files
    Last edited by sanderizer; 5 May 2011, 07:41.

  • #2
    mda..au fost hacuiti....urmeaza probabil si clubsandero..

    Comment


    • #3
      Eu sper sa trecem pe sub radar...cred ca suntem mult mai putini,decat pe loganclub...probabil e si asta un criteriu.

      Comment


      • #4
        A trecut pe sub radar, nu si pe sub cel rusesc

        Comment


        • #5
          Oi Doamne,ce-mi faci...numai vazul scrisului cirilic imi da dureri de cap!

          Comment


          • #6
            Am observat ca pe doua theard-uri au aparut posturi in limba aia spurcata. Persoana care a postat are nume diferite,dar este din aceeasi locatie si in plus nu este ceva in regula cu profilele lui deoarece daca dau pe ele imi zice ca nu este premis ceea ce stiam ca este valabil doar la bannati si la cei care nu au acceptat termenii si conditiile forumului(fara de care nu se poate posta).Daca gresesc corectati-ma!
            Inseamna ca "ne-a luat radarul" si pe noi la fel ca si pe loganclub?
            Edit:Am tradus textul din link-ul de mai sus, il voi pune si aici insa nu este corect tradus pentru ca....asa traduce google translator.

            Bună ziua dragi vizitatori www.clubsandero.ro, oferta
            vizitati magazinul nostru online de electronice. Împreună cu mărfurile la cel mai mic
            preturi!
            Putem fi foarte ieftine pentru a cumpara infraroşu |
            o simpla penny
            În noastre de internet - magazinul oferă o gamă largă de calculator
            aparate şi electronice. Vanzare cu atât de numerar şi
            de compensare. magazin în exactitatea - Preţurile bunurilor de pe Internet
            corespund reale şi nu variază în funcţie de metoda de plată.
            Cumparam elemente de electronica si tehnologia computerelor, puteţi, de asemenea
            folosind un motor de comun Yandex Money. Acest lucru este făcut pentru a
            Pentru a simplifica procesul de comenzi on-line. Livrare
            efectuată nu numai în Moscova, dar şi în întreaga Rusia.
            Anumite categorii de mărfuri sunt livrate pentru clienţii noştri este absolut
            gratuit. Noi lucram doar cu furnizori de încredere,
            carora le pasa de calitatea produselor noastre, astfel încât să puteţi întotdeauna
            oferă condiţii mai bune decât cele ale concurenţilor te aşteaptă la:
            Last edited by megyes raul; 6 May 2011, 13:39.

            Comment


            • #7
              am senzatia ca tema acestui topic e una ingrata si tabu si nu stiu cum de nu a fost inca luata in vizor, pentru ca de ex. pe sectiunea Galati a LoganClub a incercat ieri cineva deschiderea unei discutii despre acest aspect, dupa cateva replici threadul a fost inchis iar acum e sters, nici nu mai exista. S-a oferit si o explicatie...oarecum puerila cum ca a fost de fapt o defectiune din cauza dezinstalarii unui plugin...

              am deasemenea vaga senzatie ca exista alte substraturi ...probabil ca forumul deranjeaza pe cate cineva ...

              Comment


              • #8
                Sand'dana,eu sunt initiatorul acestui topic.L-am facut ca o simpla observatie,pe care am constatat-o ieri dimineata.Ca sa vedeti si voi si sa stiti ce se intampla,daca e sa se intample si aici.De alte substraturi nu am cunostinta.

                Comment


                • #9
                  Felicitari pt initiere Sanderizer, oricum e prea mare linistea pe forum, asa macar avem ce sa dezbatem, ca sa nu ajungem chiar sa discutam despre vreme

                  Comment


                  • #10
                    Chiar,e pacat ca e asa liniste...cred ca mai dispar membri dintre noi...pana si eu am ajuns sa observ,citesc mai mult si sa comentez mai putin.

                    Comment


                    • #11
                      mda..pai unii au mai vandut masinile...

                      Comment


                      • #12


                        Originally posted by sanderizer View Post
                        Chiar,e pacat ca e asa liniste...cred ca mai dispar membri dintre noi...pana si eu am ajuns sa observ,citesc mai mult si sa comentez mai putin.
                        Pai de ce oare ? Putem incerca sa fim mai prieteni si mai uniti decat sa ne dam coate, neintelegandu-ne unii ...problemele celorlalti ... Nu fac referire la tine, sanderizer, nu, dar uite na...ca in ultimul timp am avut discutii oarecum in contradictoriu pe forum si chiar si eu am zis ca nu prea mai e de stat atat timp cat nu ne intelegem noi intre noi care avem acelasi tip de masina....Am constatat insa ca nu toti care's pe clubsandero au si sandero ...deci sunt unii care vorbesc oarecum in necunostinta de cauza...
                        Ideea e ca m-am atasat de forumul ista ...si de cel de pe loganclub unde sunt tot sand'dana si unde pt scurt timp devenisem si organizator de intalniri ... Pacat ca oamenii tind sa judece dupa aparente fara sa incerce sa vada valoarea umana....
                        Si da, stimati colegi forumisti, daca problemele neinchipuite ale masinii mele ( si in general ale sandalutelor) nu se vor rezolva intr-un fel sau altul, ma voi vedea nevoita sa micsorez si eu nr-ul sanderistilor forumisti, pt ca nu vad de ce ar trebui sa-mi consum eu energia in rezolvarea unor probleme necauzate de mine ci de cei de la Dacia...
                        Last edited by Sand'dana; 6 May 2011, 22:58.

                        Comment


                        • #13
                          am banat eu forever niste useri care au postat mesajele alea cu reclame. din pacate, daca numarul acestor mesaje va creste, n-o sa pot face curatenie de fiecare data.
                          dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                          Comment


                          • #14
                            Sand'dana,sunt de acord cu tine.De cand sunt pe forumul asta (chiar mai devreme sa am masina),am intrat in polemici cu diversi colegi - cu unii s-a ajuns la jigniri,injurii si ulterior banari...citesc in continuare polemicile de aici,am si o parere,dar nu ma bag in discutiile care nu ma privesc...adica daca eu nu am probleme serioase,cum au din pacate unii colegi,nu pot sa comentez avizat.Si flameuri nu vreau sa provoc in necunostinta de cauza.Uite asa raman eu prieten cu colegii
                            Nu micsora si tu numarul forumistilor pe aici,si asa acem prea putina prezenta feminina pe aici.Eu as veni cu drag la intalniri,presupun ca e ceva frumos.Dar cum stau la dracu'n praznic,nu prea pot...

                            Comment


                            • #15
                              update: ban-urile au fost ridicate si un user nou a postat alte mesaje aiurea. deci munca in zadar.
                              dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google