Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero Laureat avariat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Goan
    replied
    Parerea mea ca asta cu reparatu ar fi o prostie dar asta depinde si de posesor.
    O masina o data reparata nu mai este ca la inceput VECI.
    Dupa 6 luni ai probleme ca nu se mai inchide usa, dupa 12 luni intra apa in porbagaj etc.
    Dar pt cine nu conteaza toate astea plus nici nu conteaza ca "Asta candva a fost pachet"...

    Leave a comment:


  • 87cio
    replied
    daca as fi in locul tau as pastra masina si cu banii d la casco as face-o. din cate vad masina nu este foarte sifonata (am vazut masini ca nu s-au rasturnat si aratau mai rau). masina u ai cumparat-o d noua si stii c poate. i-mi pare f rau ptr incident

    daca o repari sa o faci la cineva la care ai incredere sau cel putin o recomandare ca ,,meseriasi'' gasesti p toate drumurile
    Last edited by 87cio; 17 February 2010, 17:28. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • bunicuta
    replied
    Masina asta, eu zic ca face cam 2500 euro, chiar nu arata asa de rau....spatele e intact. Nu face prostia sa o dai pentru 900-1000 euro.

    ps. aveai airbag-uri laterale ? s-au deschis la momentul impactului ?

    Leave a comment:


  • ciomp
    replied
    foarte adevarat! asta e categoric cel mai important. de viata trebuie sa te bucuri!..restul vine de la sine!

    Leave a comment:


  • Goan
    replied
    Da, asta-i cel mai important ca ai scapat cu bine !!!
    Masini tot sunt da-le incolo de masini...

    Leave a comment:


  • Kinga
    replied
    da dar un sandero ca al meu acum ma costa 10379 euro

    deci 43073 ron la care nu am adaugat numai taxa de inmatriculare restul asigurare si asa mai departe va fi inca in plus
    Da ai dreptate este totusi bine........ tot primesc ceva si ma bucur ca am ascultat de tata si mi am facut casco si cel mai important ca nu am patit nimic desi puteam intra sub cisterna noroc ca am tras de volan si m am rasturnat pe camp
    Last edited by Kinga; 16 February 2010, 23:01. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • ciomp
    replied
    pai primesti cam 6670 euro pe ea, la cursul de zi..plus rabla....e ceva!.masini si oferte se vor gasi, nu te necaji.

    Leave a comment:


  • Kinga
    replied
    Da este o oferta la dacia ca dau ei taxa de inmatriclare dar ....... se pare ca au epuizat stocul din 2009 pe care dadeau banii pentru taxa nu mai exista nici un laureat in romania in stoc....... am sunat la mai multe reprezentanti in tara si am fost si la noi in oras la Dacia nici macar cu motor de 1,4 nu mai au
    am avut asigurat masina la Allianz Tiriac am avut asigurata masina la 38333Ron
    se pare ca voi primi 27451 Ron + rabla cel putin asta am semnat banii inca nu am primit sper ca primesc sapt viitoare

    Cum am inteles eu cu rabla primesti 900 euro reducere daca ai 3 taloane 2700 euro reducere la achizitionarea masini noi dar sa nu uitam ca se mai cheltuie cu cumpararea rablelor cu radierea lor si mai exista problema ca inca nu sunt sigura ca se pot preda la mine in oras si ala inseamna ca trebuie sa le transport pana in Tg Mures
    Last edited by Kinga; 16 February 2010, 22:48. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • marian66v
    replied
    Poate am inteles gresit dar cei de la dacia in reclama spun ca suporta ei taxa de prima inmatriculare, poate sunt anumite conditii, interesati-va.
    Un coleg acum cateva saptamani a cumparat motor 1.4 pt logan (25.000 de km) la un pret in jur de 3000 de lei, pentru o informatie sigura il voi intreba. Un voucher rabla se plateste in jur de 1500-1700 de lei, daca va intereseaza pot intreba pasii de urmat in astfel de situatii.

    Leave a comment:


  • ciomp
    replied
    la ce suma ai asigurata masina? citi bani primesti pe ea in mina de la cei la care ai asigurat-o?

    ps si eu pt ca e mai inalta am luat-o si pentru ca e destul de spatioasa.
    Last edited by ciomp; 16 February 2010, 20:23.

    Leave a comment:


  • Kinga
    replied
    da chiar vreau la fel tot un Laureat dar acum pare mai scump nu am folosito mult are la bord 1500km mi a placut de ea si este mai inalta decat cele mai multe masini ..pentru drumurile noastre mi se pare ca este perfect

    mi sa spus ca este o oferta cu rabla unde asi iesi mai ieftin daca duc 3 taloane de masini radiate asi iesii mai ieftin cu 2000 euro dar nu stiu ce sa fac pare prea complicat
    Last edited by Kinga; 16 February 2010, 18:37. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Goan
    replied
    Si ce o sa fie ? Tot Sandero ?

    Leave a comment:


  • Kinga
    replied
    da depozitarea pe termen lung ar fi o problema plus ca masina este in service din decembrie treb sa scap de ea repede, a durat mult pana mi a intocmit dosarul agentul de la casco
    dar acum am primit confirmarea ca primesc banii .......
    sper sa primesc repede sa iau alta masina

    Leave a comment:


  • Goan
    replied
    Pai din cate stiu eu la CASCO ai doua variante (acuma depinde si de firma unde ai casco)
    Pt dauna totala:
    - Fie primesti 75% din valoarea asigurata si ramai cu epava
    - Fie primesti 85% din valoarea asigurata si epava ramane la ei.
    Dar eu zic ca si daca primesti mai mult de acel 75% tu poti vinde mai bine epava decat ti-o evalueaza Service-ul sau CASCO. Dar asa cum am spus mai sus depinde de tine cat de presata de timp esti.

    Leave a comment:


  • Kinga
    replied
    nu vreau sa vand cu 700 euro in nici un caz
    casco imi ofera numai 75% din pret din care au scazut si franciza si restul asigurarii deci tot iau ceva dar imi trebuie inca vreo 3000 euro sa pot lua unu nou si + taxa de inmatriculare este 774 euro chiar nu stiu ce sa fac

    Leave a comment:

Working...
X
Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
Politica de Securitate Google