Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sanderico al meu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sanderico al meu

    Iata-l si pe Sanderico al meu, intr-o poza mai veche, cand avea doar cateva zile, acum a implinit varsta de 1 an. Nu i-am facut modificari (desi as vrea), din lipsa de bani (deh, sunt bugetar). Sunt foarte multumit de el.
    sigpic
    http://stefanfaur.wordpress.com/

  • #2
    Sorry pt 2post, dar am uitat sa pun poza cu asta mic .
    Attached Files
    sigpic
    http://stefanfaur.wordpress.com/

    Comment


    • #3
      Originally posted by bruckner View Post
      Sorry pt 2post, dar am uitat sa pun poza cu asta mic .
      Pai nu era nevoie sa mai pui poza, pentru ca ai aceeasi poza si la avatar.

      zici ca a implinit un an, nu ai mai inmatriculat`o? .. Bafta

      Comment


      • #4
        Ba da, dar nu am gasit poza cu ea, si am pus poza aia de cand era noua.
        sigpic
        http://stefanfaur.wordpress.com/

        Comment


        • #5
          Update...poza noua.
          Attached Files
          sigpic
          http://stefanfaur.wordpress.com/

          Comment


          • #6
            Culoarea e super...nu e pretentioasa deloc la mizerie...imi place
            Sa ii invarti volanul cu placere.

            Comment


            • #7
              Sarumana ! si mie imi place culoarea foarte mult.
              sigpic
              http://stefanfaur.wordpress.com/

              Comment


              • #8
                Eveniment !
                Mi-a busit unu masina intro dimineata de duminica la ora 4 in fata blocului. De fapt a lovit 3 masini, dar a mea a iesit cea mai sifonata. Cred ca dobitocul venea de la discoteca, si era putin "afumat", ca a venit tocmai seara cu RCA la mine la usa.
                Aici vedeti cam cum arata sanderico al meu si cam cat de avariat este.
                Treaba este ca mi-a indoit si puntea. Acum masina este la "doctor" si saptamana viitoare ar trebui sa fie gata. Oricum, sunt foarte suparat, nu am dormit bine deloc.

                Am mai gasit 2 poze pe telefonul meu :
                1. 10.07.2010


                2. 11.10.2010
                Last edited by bruckner; 16 November 2010, 21:54. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic
                http://stefanfaur.wordpress.com/

                Comment


                • #9
                  Nasoala situatie, imi pare rau pt tine.
                  Bine ca a fost corect si a venit cu RCA-ul la usa.
                  Acuma nu noile reglementari de Bonus Malus se cam fofileaza lumea cu RCA-ul.

                  Comment


                  • #10
                    Da, a venit baiatul. Oricum il gasea politia, ca o chemasem de dimineata sa constate. Si bagam casco daca nu venea.
                    Am fost la service azi si era puntea schimbata, aripa indreptata, mai are de vopsit aripa, de schimbat bara spate, vopsit bara fata si sa o testeze daca calca bine rotile.


                    Acum pozele care nu apar in postul de mai sus sunt aici.
                    Last edited by bruckner; 18 November 2010, 20:37. Reason: link poze
                    sigpic
                    http://stefanfaur.wordpress.com/

                    Comment


                    • #11
                      Nu merge linkul cu masina "sifonata"
                      Last edited by chitziman; 18 November 2010, 22:31.

                      Comment


                      • #12
                        La mine apar 2 poze cu numarul de kilometrii parcursi

                        Comment


                        • #13
                          Intr-adevar colegul nostru Bruckner a postat doua link-uri:
                          -Masina Avariata
                          -KM

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by doar_adi View Post
                            La mine apar 2 poze cu numarul de kilometrii parcursi
                            Pai asta trebuie sa apara acolo. Mai sus sunt pozele cu masina avariata.
                            sigpic
                            http://stefanfaur.wordpress.com/

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google