Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Mineralul meu :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Mersi.Le-am lipit cu pistolul de lipit plastic.

    Comment


    • #92
      Mama,de cand nu am avut miscare pe aici...nici acum nu am noutati,decat ca ma desparte de masinuta o distanta de cca - exact 3782 km.Si-mi lipseste gramada aia de fier...precum si sofatul.
      Last edited by sanderizer; 6 December 2012, 10:34.

      Comment


      • #93
        In curand imi revad si eu masinuta!!! Abia astept!

        Comment


        • #94
          Masinuta a trecut de impresionantul nr de km, atentie: 30.000! Cu aceasta ocazie, de ziua ei a primit distributie noua, plus un schimb de ulei, si filtre. Distributia veche se arata impecabil, fara semne de uzura sau pierderi de lichide. Lucru "interesant" si costisitor: mi s-a defectat senzorul ABS la roata dreapta spate. Nu am reusit sa gasesc pe net sau in magazine altul la schimb, asa ca am fost nevoit sa dau comanda de la reprezentanta: 230 lei. Cam multisor, dar asta e. Schimbarea distributiei si a consumabilelor m-a costat 830 lei cu tot cu manopera. In rest, multumit de masinuta in continuare! Am executat intre timp si izolarea fonica a usilor, urmeaza compartimentul motor, cand oi avea timp.

          Comment


          • #95
            Cred ca puteai sa schimbi distributia si la 60 000 km si la 4-5 ani ca timp. din ce stiu eu.

            Comment


            • #96
              Pai tocmai, ca masina are 5 ani deja. Dupa cum arata piesele, puteam sa nu le schimb, dar cam e loterie. Macar stiu o treaba.

              Comment


              • #97
                Noutati: azi a primit masinuta folie Solarzone de 5%, stopuri si semnalizare laterala fumurii. A, si in sfarsit un set de husa scaune. Ma gandesc sa-i pun si distantiere de 20 mm la roti, dar deocamdata sunt indecis. M-ar costa 560 lei setul si nu stiu daca chiar s-ar simti/vedea diferenta...?! Opinii?
                Attached Files
                Last edited by sanderizer; 1 August 2013, 17:18.

                Comment


                • #98
                  Nu stiu de ce tableta nu ma lasa sa incarc pozele, decat unul cate unul.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by sanderizer View Post
                    Noutati: azi a primit masinuta folie Solarzone de 5%, stopuri si semnalizare laterala fumurii. A, si in sfarsit un set de husa scaune. Ma gandesc sa-i pun si distantiere de 20 mm la roti, dar deocamdata sunt indecis. M-ar costa 560 lei setul si nu stiu daca chiar s-ar simti/vedea diferenta...?! Opinii?
                    si rulmentul, ce o sa zica rulmentul? personal nu sunt de acord cu distantierele. mai bine si mai sigur jante mai late cu un offset decent (dispunerea perpendiculara pe directia de mers a petei de contact). adica sa faci o trecere de la 186/65/15 6j15 et 42 la 205/50/16 7j16 et 38. faci cum crezi dar analizeaza pe termen lung efectele.

                    Comment


                    • Bani aruncati... diferenta la ce sa simti? Daca vrei sa simti masina mai stabila ia-ti un set de arcuri, daca vrei mai multa putere fa-i o resoftare, daca vrei muzica pune-i un amplificator. Distantierele nu isi au rostul. ( daca pui peste 10 mm trebuie sa pui prezoane mai lungi )

                      Aia e folie pe stopuri? sau ai lacuit?

                      P.S. 205 e deja foarte lat ptr 1,4 stock cea mai buna dimensiune este 195/50. (testat)

                      Comment


                      • Mie imi place in mare. Mai trebuie niste jante negre frumoase.

                        Singura observatie ar fi ca pare cam mult plastic negru pe lateral ceea ce poate da o sensazie de ieftin.

                        Ca Sandero sa fie stabila ce trebuie schimbat: arcurile sau amortizoarele sau amandoua? Adica sa aiba suspensia mai tare.

                        Comment


                        • Ajung amortizoarele. Niste kayaba excel g planuiesc si eu sa pun. Pe spate am deja.

                          Comment


                          • si cam cat ar posta 4 bucati?

                            Comment


                            • Pai pe spate au fost 460ron setul si pe fata sunt putintel mai scumpe, dar nu se compara cu Monroe sau Bilstein.

                              Comment


                              • Originally posted by sanderizer View Post
                                Propun aici o dezbatere mica,privind luminile de "proximitate" care se regasesc pe bmw-uri.In poza atasata se poate vedea despre ce vorbesc.La legarea ledurilor m-am gandit ca plusul sa fie luat de pe temporizatorul din plafoniera,minusul de la contactorul de la portiera...ca idee,cum suna?

                                Probleme ar fi cu pozitionarea ledurilor...din pacate nu am cum sa ma uit pe maner,cam unde s-ar potrivi...astept idei.
                                Revin la aceasta postare, dupa ce am vazut un X6 (wow) cu luminitele in functiune...vreau si eu! Ce fel de leduri imi recomandati, sa nu am nevoie de rezistente si lipituri, sau alte minuni?
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google