Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Buburuza...zis Bubu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buburuza...zis Bubu

    E....a cam sosit momentul....
    In 2-3 ore voi face cunostinta cu...."Bubu"...

    Si ca un preambul .... o sa va prezint "evolutia" mea ca propietar auto:
    "Margareta"....a fost si va ramane marea mea iubire. O masinuta cu personalitate pe care o cunosc pana la ultima saiba. A fost in familie inca din 1976...dar a mea a fost din 1998. In 2006 cand am condus-o ultima data arata ca in pozele atasate. Acum e matuita de praf in fata blocului...si asteapta sa ma indur sa o dau la remat. Din motive legate de acte nu am putut sa o folosesc pt. achizitionarea lui Bubu.
    "Mimoza"....o detin din 2005. Nu am prea multe de comentat. Personal consider ca pana acum Dacia a fabricat doar doua masini perfect adaptate nevoilor romanului de rand. 1100 si Solenza...fiecare la timpul ei a fost capabila sa ofere si confort (fara sa exceleze) dar si sa care ca un camion cum este tipic la romani.

    Acum urmeaza "Bubu". poze....mai pe seara ...pana atunci tineti-mi pumnii...
    Attached Files
    Bafta!

  • #2
    Doamne ce bijuterie...Skoda aia rosie, nu Solenza...evident. Eu zic sa nu dai la remat Skoda, sa o tii in continuare...arata ca o piesa de muzeu, si e super ingrijita.

    Comment


    • #3
      Parcă am mai spus-o undeva, pe forum: prima mea maşină a fost o Skoda S100 de culoare gri, pe ea am învăţat să şofez, cu ea mi-am luat permisul. O maşină cam puturoasă, e drept, dar robustă şi care nu te lăsa niciodată la greu. O tempora!
      Mama proştilor este mereu gravidă!

      Comment


      • #4
        Cum spuneam a fost si va ramane marea mea iubire.
        Nu stiu cat o sa o mai tin...si oricum nu mai arata asa...e prafuita si matisata.
        Deocamdata nu m-a lasat sufletul sa o duc.

        Dar sa revenim...tam tam...
        Fara comentarii ca am casa plina...ca de acu trebe sa o ud...

        Bafta.

        ps. am deja aproape 70 de poze cu ea...o sa mai revin...acu ma duc sa beau...
        Attached Files
        Bafta!

        Comment


        • #5
          Sa ai noroc de Sandero !!!
          Multa bafta si DRUM BUN !

          Comment


          • #6
            Este o frumusete, s-o stapanesti sanatos si km fara numar

            Comment


            • #7
              Bun venit în rândurile proprietarilor de Sandero! Să o stăpâneşti sănătos, fără nici cel mai mic eveniment neplăcut! Şi la cât mai multe sute de mii de kilometri fără reparații !
              Mama proştilor este mereu gravidă!

              Comment


              • #8
                Km fara numar, fara numar...(vorba unui filosof celebru Minune, parca)
                ps. eu tot la Skoda aia trag cu ochiul...e "speachless" (poate pentru ca nu am mai vazut una de mult timp...)

                Comment


                • #9
                  Sa o stapanesti sanatos!!!

                  Comment


                  • #10
                    OK...am udat-o suficient pt. azi...si am decis ca maine dimineta sa plec la mare....

                    Bunn...acu sa mai pun niste poze...
                    prima si cea mai importanta...dezvirginarea : "EU AM LUAT ULTIMA TIPLA DE PE EA"...
                    Si apoi restul de imagini.

                    Bafta!

                    ps. logic ca nevasta-mea trebuia sa fie la "asorte"....deh...ce sa-i faci.
                    Attached Files
                    Bafta!

                    Comment


                    • #11
                      felicitari pt alegerea facuta si sa fii sanatos inca 90 de ani sa o poti conduce.
                      ps.sa ai grija de ea ca isi merita fiecare euro cent

                      Comment


                      • #12
                        Multam tuturor...
                        Acum sa vorbesc un pic si despre detalii:
                        Dealerul...nu pot sa spun ca a facut nimic cu care sa ma dea pe spate, dar nici nu am ce sa-i reprosez. In afara de neintelegerea cu tipul alarmei totul a fost cat se poate de ok.
                        Masina...e prematur sa zic ca e superba sau ca sunt dezamagit. E o masina noua si deocamdata nu am nimic de comentat cu o exceptie. La scaunele fata, pe interior (spre frana de mana) doar scaunul soferului are un ornament care mascheaza sina. M-am uitat pe forum si e la fel si la altii... Dupa parerea mea o tampenie...mai bine nu mai punea deloc decat sa puna doar la un singur scaun. Dar asta o consider "maruntis"....in rest deocamdata masina imi pare absolut ok pt pretul ei.

                        Bafta tuturor si km fara numar fara numar...
                        Bafta!

                        Comment


                        • #13
                          Ii un Laureate, nu ?
                          Cauciucuri Montana ?

                          Comment


                          • #14
                            Dacia nu mai echipeaza modeleleLogan si Sandero cu pneuri Montana.. Poate Continental sau Barum.
                            Scuzati absenta indelungata. I'm back

                            Comment


                            • #15
                              Nici ...nici...
                              Am Kormoran pe masina....si da este Laureate.

                              Bafta!
                              Bafta!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google