Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero Gris Comete 06.2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    LA MULTI, MULTI ANI!! Sanderica Gri Comete. Fara evenimente si mai ales fara probleme tehnice ca sa moara de invidie carcotasii care vocifereaza cand aud de DACIA.

    Comment


    • #17
      Multumesc, azi am udato, dar numai la propriu, pe unde am mers ploua, am incercat eu niste scheme printre picaturi dar n-a tinut . Despre carcotasi numai de bine, eu sunt multumit de masina, nimeni nu ma poate comvinge ca este o masina proasta atata timp cat masina merge perfect. Totusi sa nu uitam ca masinile sunt noi, dar din discutiile cu posesorii de logan acestia sunt foarte multumiti de masini si in ceea ce priveste caroseria cat si motorul, cutia, etc. Conteaza foarte mult intretinerea si modul de condus, in 18 ani cred ca am acumulat ceva experienta, asa ca sunt indeplinite toate conditiile sa nu apara probleme deosebite. Inca odata multumesc si o seara placuta.

      Comment


      • #18
        La multi ani sandelului si bineinteles si tie marian66v.
        ps.pe 1 august si sandelul meu face 1 anisor

        Comment


        • #19
          Multumesc Olish si tie iti doresc la fel. O zi buna.
          Last edited by marian66v; 28 June 2009, 14:10.

          Comment


          • #20
            La multi...km! Sper ca i-ai facut si un tort discret cu o lumanarica gris comete. Mai ales ca va iubiti mai mult decat in prima zi.

            Comment


            • #21
              Ne iubim, mai mult eu , are totusi un defect, consuma benzina . Cu tortuletul, este periculos sa umbli cu foc deschis pe langa masina, se poate aprinde Multumesc de urare si sper ca necazul pe care l-ai avut sa fie ultimul din viata ta.

              Comment


              • #22
                Felicitări pentru noul tău avatar!
                Mama proştilor este mereu gravidă!

                Comment


                • #23
                  Multumesc, photoshopul sa traiasca .

                  Comment


                  • #24
                    Cam liniste prin thread-ul asta al meu. Dupa vorba aceea trei intr-unu ca cafeaua, am ales din cateva foto recente si-am facut patru intr-una, sper sa va placa
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      Sa inteleg ca tu esti cel din poza dreapta jos, NU ? :p
                      Frumoase poze !
                      Mii si milioane de km sanatosi & bucurosi in continuare !

                      Comment


                      • #26
                        Cam asa eram si eu la 19 ani , acum, sa ramanem in termeni auto, incep sa apara uzurile, mai scartaie cate o suspensie, cu demarajul mai usurel. Iar cu femeile ca in bancul urmator: Un barbat de 20, unul de 40 si unul de 60 de ani stateau pe malul unui lac. Pe malul celalalt vin trei blonde misto.
                        Cel de 20 de ani,disperat: - Haideti repede sa ne aruncam in apa sa inotam pana la ele!!!
                        Cel de 40 de ani: - Stai sa mai vorbim, poate le convingem sa vina ele la noi, ce atata graba...
                        Cel de 60 de ani,calm: - De ce va agitati atata...se vede bine si de aici.
                        Sa nu faceti greseala sa ma bagati in categoria celor de 60 de ani.
                        Multumesc pt urari si la fel iti doresc si eu tie si familiei tale.
                        A, era sa uit de coltul stanga jos , tot trei untr-una, detector de radar, GPS si player.
                        Last edited by marian66v; 6 August 2009, 06:49.

                        Comment


                        • #27
                          Doua fotografii facute duminica aceasta langa pestera Dambovicioara, o frumusete de peisaj. Este vorba aceea, avem o tara frumoasa, pacat ca-i locuita. Toti suntem vinovati.
                          Attached Files

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google