Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

El Torro!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • El Torro!

    Cateva poze cu "El Torro" al meu...
    Motorizare:1.6 Laureat
    Culoarea :Rouge de Feu
    Attached Files

  • #2
    Tavita si covorase de cauciuc pt Sandero

    http://www.loganclub.ro/forum/vand_t...998#post335998
    Attached Files

    Comment


    • #3
      ai janti de tabla sau sunt capace?nu se vad prea bine!!!sa o stapanesti sanatos.
      -fara-

      Comment


      • #4
        are jante de tabla, toata ziua...
        Bafta cu masina !!!

        Comment


        • #5
          frumoasa culoarea, se potriveste si la sandarica, da bine cu manerele si calandrul, sa o stapanesti sanatos, am si eu un loganel aceasi culoare 16v multi km fara incidente:* Va salut cu respect!

          Comment


          • #6
            Felicitări pentru tăuraş! Să-l stăpâneşti sănătos 1 milion de km, fără niciun eveniment neplăcut!

            Tăviţa pentru portbagaj este faină. Vreau să-mi iau şi eu una, dar sunt interesat să ştiu dacă tava e făcută după o matriţă pentru Laureate şi Prestige, mai exact dacă tava in partea dinspre banchetă "ocoleşte" balamalele de rabatare şi fracţionare 1/2 şi 2/3. Din păcate în pozele tale zona este ascunsă de triunghiuri şi stingător. Îţi sunt recunoscător dacă postezi o imagine cu detaliul de care aminteam mai sus. Mulţumesc!

            -P.S.- Am găsit şi eu să cumpăr o tăviţă, dar era turnată după o matriţă pentru banchetă nerabatabilă şi nefracţionabilă şi din cauza asta nu îmbrăca perfect portbagajul.
            Mama proştilor este mereu gravidă!

            Comment


            • #7
              multumesc tuturor si multi km fara evenimente neplacute

              Spanu sunt de tabla cu capace(capacele nu sunt cele originale deoarece mi le-au furat)
              manic_user nu "ocoleşte" balamalele(am vazut ca esti din Bucuresi, daca vrei sa vezi tavita da-mi un PM)
              Last edited by Dhampir; 26 May 2009, 22:14.

              Comment


              • #8
                Mulţumesc pentru răspunsul prompt!
                Mama proştilor este mereu gravidă!

                Comment


                • #9
                  mai multe informatii despre tavite/covorase pe http://www.loganclub.ro/forum/vand_t...-t10217p6.html

                  maine o sa golesc portbagajul si fac alte poze ;)

                  nu am avut cand sa ma uit sau sa fac poze, dar promit ca o sa revin cu info&foto

                  persoana de la care am cumparat tavita a dat urmatorul raspun:
                  In general, la masinile la care acele balamale sunt proeminente, exista in tavita niste locase care, asa cum zice si domnul respectiv, imbraca balamalele.
                  Daca balamalele sunt mai mici, ele intra sub marginea tavitei si nu o deranjeaza/deformeaza deloc.
                  Nu stiu exact cum e la Sandero, dar vom verifica.

                  Multumesc ca mi-ai atras atentia!
                  Mircea


                  cand o sa am timp o sa ma uit cum e la sandero(o sa fac si poze cu ele rabatate)
                  Last edited by Dhampir; 27 May 2009, 12:17. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    Salut,

                    Pe 31-05-2009 am fost cu El Torro la munte.
                    Bucuresti->Tg Jiu->Ranca

                    Cateva cuvinte despre statiune Ranca:
                    Statiunea Ranca , denumita sugestiv - Sinaia oltenilor , este situata in jud. Gorj , la 31 km de Tg. Jiu si 82 km de Ramnicu Valcea si la 18 km de orasul Novaci pe DN 67C , accesul facandu-se numai cu autovehicule ( pe timpul iernii sunt recomandate lanturi ) . Statiunea Ranca ( altitudine 1650 m ) situata pe versantul sudic al Muntilor Parang dispune de un potential turistic si sportiv deosebit fiind considerata centrul drumetiilor din Parang.

                    Si cateva poze(nu sunt toate de la Ranca).
                    El Torro e un "pic" prafuit a cam plouat.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      Frumoase poze, frumoase locuri...misto "Taurasul"...
                      Cred ca mi-a venit o idee...sa il botez "Taurica"...sa vedem ce zice si soata.

                      Bafta!

                      ps. un consum mediu afisat se poate?
                      Bafta!

                      Comment


                      • #12
                        Sunt doua poze facute din spate, si la baza haionului, pe masca e ceva alb...e ceva plastic acolo de protectie ?

                        ps. ce-i chestia aia galbena in coltul dreapta jos pe parbriz ?

                        Dhampir, vad ca in portbagaj ai aruncate pe acolo stingatorul si triunghiurile reflectorizante...nu ti-a dat dealerul pachetul de securitate intr-o geanta neagra cu fermoar ? (eu asa am primit - o sa fac poze))
                        Last edited by bunicuta; 5 June 2009, 17:06.

                        Comment


                        • #13
                          yr-zbg consum mediu 8.5

                          bunicuta
                          Sunt doua poze facute din spate, si la baza haionului, pe masca e ceva alb...e ceva plastic acolo de protectie ?
                          nop, nu e nimic alb de plastic poate asa se vede de la lumina

                          ps. ce-i chestia aia galbena in coltul dreapta jos pe parbriz ?
                          nu am gasit in poze "chestia galbena", dar pe parbriz eu am doar asigurarea obligatorie si rovinieta

                          nu ti-a dat dealerul pachetul de securitate intr-o geanta neagra cu fermoar ?
                          nop

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Dhampir View Post
                            nu ti-a dat dealerul pachetul de securitate intr-o geanta neagra cu fermoar ?
                            nop
                            vezi ca am pus poze pe pagina mea de "my ride" cu pachetul de securitate...poate mergi la dealer si-l strangi cu usa sa-ti dea si tie acea geanta...cred ca sunt standard si obligati sa o dea.

                            Comment


                            • #15
                              sunt obligati sa o dea ca doar de aia dai 200 ron pe ea.
                              -fara-

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google