Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Golanel albastrel :D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    au schimbat consola care au stricat-o. acum am mers la alt service sa schimbe puntea spate si sa faca unghiul de fuga.
    Scuzati absenta indelungata. I'm back

    Comment


    • #47
      Imi vine sa ii omor pe tinichigii de la service.

      Azi am fost sa il ridic de la service. E intr-o stare groaznica. L-au spalat cu perie si e plin de zgarieturi. Unde a fost vopsit se cojeste deja vopseaua. Bandourile din stanga nu le-au schimbat, chair daca sunt indoite, frecate si crapate. Eu le-am dus bandouri, dar au zis ca nu le-au mai gasit. Scartaie scaunul soferului, fetele usilor sunt stopite cu vopsea alba si asa sunt prinse ca aproape cad. In unele locuri s-a prelins vopsea. Usa rezervorului se misca in toate partile, aripa nu e aliniata bine cu usa soferului, oglinda din stanga care trebuia schimbata nu au schimbat-o, deci e julita. Tapiteria asa arata de rau, ca parca a vomat tinichigiul pe ea si mai sunt foarte multe probleme, dar ma doare mana deja. O sa pun maine poze si o sa va zic restul problemelor.
      P.S.: Luni o sa le amintesc cat de "desteapta" familie au si o sa ii intreb ca de unde au venit totusi de nu au experienta. Sper ca nu au venit tocmai de la coada vacii.
      Scuzati absenta indelungata. I'm back

      Comment


      • #48
        Prietene, unde naiba ai gasit service-ul asta? Si mai ales, de ce? Pare un fel de purgatoriu pentru toti mesterii care, dintr-un motiv sau altul si-au ratat cariera. Ia-ti masina si demareaza in tromba in directia opusa. La astia te mai intorci doar cu trei avocati dornici de afirmare sau, dupa gust, cu un pachetel de C4 (explozivul nu Citroenul)

        Comment


        • #49
          de acord cu tine..trebuie sa iti scoti masina de acolo pana nu incep sa vanda piese din ea...si neaparat la OPC. Daca nu rezolvi nimic la avocat pentru ca sunt sanse mari sa primesti despagubiri serioase..poate si inchide acel service. Eu asa as face fara nici un fel de mila.

          Comment


          • #50
            vlad, de service-ul asta mi-a spus fratele meu, care a zis ca fac treaba buna si ieftina. Am zis ca merg acolo ca daca e mai ieftin (uitasem ca am casco) si fac si treaba buna...
            Nu stiu, dar parca au avut ceva cu mine.
            Need for speed, masina am scos-o vineri din service. Nu ma mai comlpic cu avocati, ca trebuie sa ii platesc. O sa incerc sa ma inteleg cu seful service-ului sa imi schimbe gratis tot ce au sticat, sau ii reclam la OPC. Deseara revin cu poze cu masina.
            Scuzati absenta indelungata. I'm back

            Comment


            • #51
              Iar am vesti rele. Acum 1 ora un cretin mi-a lovit iar masina. Va rog sa imi scuzati limbajul, nu vreau sa iau bann, dar sunt asa de nervos ca explodez. Oare ce p**a mea au toti cu masina mea. Un cretin care dadea cu spatele sa iasa din locul de parcare nu se uita ce era in spate, ca butona telefonu mobil, si fix in usa pasagerului din fata. Usa nu se mai deschide, decat vreo 10 cm, ca e lovita, aripa e lovita si oglinda e rupta (mai sta, dar e rupta, nu se mai poate rabata si nici regla). Cretinu asta are un Opel Astra cu 3 usi, model de prin anii '90, albastru si are numere de inmatriculare SM 10 CCS. Daca il vedeti, sa il enervati putin. Abea m-am abtinut sa nu ii intorc una. Fiul meu, dupa ce mi-a lovit asta masina, a lasat geamul jos si l-a facut handicapat si cretin. Chiar nu ma asteptam sa faca asa ceva. Sa nu uitati sa il enervati daca il vedeti prin oras. Inca odata imi cer scuze pentru limbajul folosit, dar sunt atat de nervos ca acum as lua drujba si m-as duce la cascatul ala.
              Scuzati absenta indelungata. I'm back

              Comment


              • #52
                incearca sa te stapanesti in situatii critice. imi pare rau pentru ghinionul fantastic pe care l-ai avut. pe mine daca m-ar lovi cineva l-as omori pe loc..cred. tin la prima mea masina ca la ochii din cap. te inteleg.
                ar trebui facut un thread cu numerele de inmatriculare ale soferilor care nu au nicio treaba cu volanul. desi cred ca nu ne-ar ajunge spatiul de pe server cu cate posturi am face. bafta.
                -fara-

                Comment


                • #53
                  Pai daca am face un astfel de theard, cred ca ar trebui sa punem 80% dintre toti soferii din Romania. Ma tot gandeam: Daca nu eram eu si era un Hummer. Nu cred ca ar mai fi avut curaj sa mai conduca cate zile o avea. Spanu, reactia fiului meu a fost de a lua ceva tare in mana si sa ii dea la ala in cap. Noroc ca nu a putut sa deschida usa. Oricum repar pe RCA-ul aluia, asa ca o sa caut cel mai scump magazin de piese auto din oras si deacolo sa iau cele mai scumpe piese pentru Logan. Profit cat pot de mult
                  Scuzati absenta indelungata. I'm back

                  Comment


                  • #54
                    Poze noi......
                    Attached Files
                    Scuzati absenta indelungata. I'm back

                    Comment


                    • #55
                      asta e, daca nu iesi pe drumuri cu masina, n-ai pati nimic la ea, ar fi ca noua. din pacate gasesti tot felul de looseri pe sosele si oricat ai vrea, nu te poti fei de ei
                      imi pare rau pentru masina ta, dar incearca sa gandesti putin mai pozitiv "putea fi muult mai rau"

                      Newton a murit, Einstein a murit...nici eu nu mă simt prea bine...

                      Comment


                      • #56
                        Da, putea fi mai rau. Daca idiotu isi scapa telefonu si se apleca dupa el era mai rau.
                        Scuzati absenta indelungata. I'm back

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by sandero 4 ever View Post
                          Stiu, ca voi fi considerat si eu "bosorog la volan", dar de 27 de ani stau dupa volan. Nu par asa batran, nu?
                          Esti un mare mincinos. Mai bine ti-ai reveni putin, caci ai dat in patologic.
                          Sanatate maxima.
                          Last edited by Seba; 1 September 2009, 11:30. Reason: daca ma gandesc mai bine, cezar are dreptate. sandero4ever minte de ingheata apele...

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google