Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandelu fotografu'

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    acum serios. de ce ti le lasi in masina!? doar anunta toti ca spargerile au crescut. oricum traim in Romania!.
    -fara-

    Comment


    • #32
      Ai nevoie de o alarma buna, o bata la indemana si vreo 2 nopti de filaj. Eu am un vecin care a patit la fel ...lui nu i-au spart-o ci iau furat roti, spoilere, stopurile si toata masca fata. Am stat la panda vreo 3 nopti si a 4 i-am prins. De data asta au venit dupa faruri. Va spun sincer ca si acum ne pomenesc. S-a lasat cu maini rupte....etc. si dupa am chemat politia care mai bine nu venea. Ne-a dat noua amenda pentru agresiune...putin ne-a pasat...le-am dat noi furt. Schimba locul de parcare si nu mai lasa nimic in masina.

      Comment


      • #33
        am scos tot din ea, mai am decat trusa medicala si extinctorul .

        Mi-am montat alarma, K-9... 650 ron cu montaj si tva, sper sa-si faca treaba .

        Uf..numai porcarele .

        off: Drum Ploiesti - Vama Veche - Negru Voda - Cernavoda - Bucuresti - Ploiesti, consum aratat de CB : 7.1 (2 pasageri grasi si bagaje multe + 160 pe autostrada A2) . Pus benzina pe rosu de 200ron, ajuns in Ploiesti pe rosu .. eu zic ca a fost ok .

        Comment


        • #34
          Sincer ma sperie gandul cu spargerile....nu de ceea ce imi fura din ea (ca am eu graija sa nu aiba ce)...ci de pagubele pe care le aduc masinii. Nu s-au inventat hotii civilizati ..suna la usa le dau cheia...vad ca n-au ce lua si pleaca...
          E musai sa strice o broasca sau sa sparga un geam....of of of.

          In ce zona a Ploiestiului stai....nu de alta dar eu stau "pe centru"...adica de la mine incepe campu'.....

          Bafta!
          Bafta!

          Comment


          • #35
            asa sunt ei....daca ti-ar cere cheia nu ar mai fi considerat furt, deci s-ar face de ras.

            Comment


            • #36
              azi masinuta mea s-a ales cu un mic upgrade la sist audio, nu ceva prea high-tech, dar sunt super multumit de cum se aude .

              Un "sub" SAL, activ, amplif incorporat, 250w . Le-am luat cu 150 RON, cu montaj si cablaraie am ajuns la 230 RON. Se aude excelent, nu duduie masina din exterior sa auda si taranii (ceea ce pentru mine este foarte ok) .

              Deci, o zi foarte happy pentru mine si sandelu'

              Urmeaza : Player cu mp3 si 4 tweetere pentru inalte (nu prea fac fata dif de stock)
              Folie pe geamuri (omologata)

              Comment


              • #37
                Well, sa zicem ca am revenit !

                Sub-ul a fost schimbat acum vreo 4 luni cu un MAC Audio . Problema la cel nou a fost faptul ca mi-a slabit toate suruburile posibile. Drept urmare am fost in service, le-am starns si am revenit la SAL

                Un mic accident - Paguba 5100 RON - Am rezolvat si problema asta .

                Vreau Xenoane si Folie. Imi recomanda si mie cineva, ceva ?
                Attached Files

                Comment


                • #38
                  frumos sandelu` se pare ca esti foarte multumit de el. bafta in continuare cu ce ti-ai propus.
                  cat despre incidente in pare rau sa aud, dar ultima paguba e cam mare. ce sa intamplat, ai lovit-o rau??
                  Folie 3M sau Llumar. Despre xenoane nu pot sa iti spun nimic pentru ca nu ma pricep si nici nu am. Mai bine vezi pe logan club ca trebuie sa gasesti in oras la tine. Numai bine

                  Comment


                  • #39
                    mda..nice foto..hmm..de ce vrei xenoane...ca eu ii injur pe cei cu xenoane mai ales cand dau flash-uri is enervante..

                    Comment


                    • #40
                      ANUNT :

                      Sandelu fotografu a disparut din peisaj . s-a transformat in :

                      MERCEDES C180 w202 . i'm in love now !

                      Comment


                      • #41
                        cam tarziu am vazut anuntul, dar totusi intreb si eu ce s-a intamplat cu sandelu`??

                        Comment


                        • #42
                          ai renuntat la sandel....nu pot sa cred e o zi trista pt me...eu n-as renunta niciodata la masinutza mea...oricum iti doresc drumuri cat mai lungi fara accidente si sa iti conduci c180-u' cu multa sanatate si fericire;)

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google