Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

My ride

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My ride

    salutare. Mi-am luat si eu un sandero cam de 2 luni. Are motor de 1.4, versiunea laureate. Vreau sa o modific cat se poate... styling, tuning, audio& multimedia...In final vreau un sandero de invidiat.
    Pentru inceput i-am luat un dvd player , produs nou... stie tot, filme, muzica, net,radio...si un amplificator MUTANT si un subwoofer MTX de 1000 W.
    Urmeaza folierea geamurilor sau ionizarea lor, paravanturi si o alarma de calitate.As putea lua o camera video pentru mersul cu spatele, deoarece dvd imi permite, dar un sofer nu are nevoie de asa ceva.
    Am o intrebare: pot monta orice fara sa pierd garantia daca mers la service autorizat de dacia sau RAR?

    O sa va arat si poze, asa la fiecare etapa pe care o va parcurge..
    Last edited by Stefan; 11 September 2008, 23:32.

  • #2
    Originally posted by need for speed View Post
    Am o intrebare: pot monta orice fara sa pierd garantia daca mers la service autorizat de dacia sau RAR?
    Sa vorbesti cu Spanu , el a cumparat piese ( cotiera si aparatoare de noroi ) din amgazin Dacia, si a renuntat sa le mai monteze, pana la urma a cumparat de la ei. Cauza proasta calitate (nush sigur dar cred ca nu i le monta).
    Last edited by Stefan; 11 September 2008, 23:32.

    Comment


    • #3
      Sa ne arati si noua cum iese!S-ar putea sa iasa dragut,desi e hatchback si la spate nu prea ai ce sa ii faci!
      Lucrurile se mai schimba,oamenii NU!

      Comment


      • #4
        o sa fiti primi care o vor vedea, inaintea expozitiilor de tuning & styling. Si sa stii ca se pot face mult fiind hatchback.

        Comment


        • #5
          azi am realizat prima modificare importanta.. sistemul audio care contine un DVD-player HYMAV( 4X60 mosfet), 2 sistem MTX de 100 RMS, respectiv 400W, un amplificator MUTANT si un subwoofer MTX de 350 RMS respectiv 1000W. Vreau sa spun ca nu stiu cat va rezista masinuta asta.. la un volum mai mare de 10 capacul de la alimentare nu mai sta la loc, dar am incredere in ea.
          Pe 18-19 octombrie va fi tinut cel mai mare festival de tuning auto in Bucuresti la ROMEXPO si este posibil sa particip la un concurs de SP, asta in functie de timpul disponibil in aceea perioada. O sa va arat si poze.. inca nu am avut timp de asa ceva,dar vor fi si asa ceva...

          Comment


          • #6
            POze, poze poze... le astept cu nerabdare, poate si un clip mic sa auzim si noi si sa vedem cum tremura sandelu`

            Comment


            • #7
              zice bine Shoot,sa vedem poze cu sandelul cum danseaza

              Comment


              • #8
                Si pozele?? Sunt tare curios cum a iesit....shock4:

                Comment


                • #9
                  cateva poze...nu am aparat foto asa ca nu sunt de o calitate foarte buna..cat poate un N95...dar voi avea si poze facute ca lumea...
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    DvD-ul are fata detasabila (sau ceva de genu ca la casetofon, sa nu mai atraga hoti ).
                    cat despre geamuri , eu prefer folia, se vede mai frumos cu folie
                    Daca esti interesat, incerc sa fac in photoshop un geam ionizat si unu cu folie...(pot sa le pun pe "sandilica"ta) sa vezi cum i-ar sta mai bine.(dar i-mi trebuie o poza din lateral, sa iasa mai bine)

                    Comment


                    • #11
                      pune un clip sa vedem cum se aude

                      Comment


                      • #12
                        cum ai facut cu garantia?
                        unde ai montat tot sistemul audio?

                        Comment


                        • #13
                          sa va raspund pe rand
                          1) dvd are fata detasabila, se potriveste la orice tip de masina.. si va asigur ca merita toti bani...mp3 am vreo 700 de pise pe dvd, 500 piese si videoclipuri pe un stick..e super
                          2) o sa fac o poza din lateral si daca poti sa faci ceva in photoshop ar fi minunat
                          3) o sa si filmez, numai sa am timp si loc, pentru ca in parcare la noi e cam greu.... multi batrani..in fine... vad eu cum fac.
                          4) toate le-am montat la un service Nissan, pentru ca toate au acelasi patron Renault...si nu e tot una sa mergi la mecanici si electricieni care se ocupa de Nissan cu cei care se ocupa numai de Dacie. Oricum tot service-ul a ramas masca cand au vazut "sculele"...nu mai montasera asa ceva niciodata...de aceea au uitat sa lege anumite fire care imi redau imaginea..cumva am rezolvat-o...Pretul pe manopera a fost de 3 mil, iar in total sistemul m-a costat 1000 euro.

                          Saptamana asta i-am luat un garaj (250 mil)..si din cauza asta nu pot avansa cu ce mi-am propus, dar in plan urmeaza o alarma; Xenon; senzori de parcare; camera video de mers cu spatele; si daca reusesc sa merg in afara vreau sa iau camere video si pentru retrovizoare. E o idee ciudata dar am inteles ca exista prin Vest.
                          Nu stie nimeni daca au aparut angel eyes si stopuri lexus?Alte kituri de spoilere si eleroane? tobe sport?
                          Last edited by Stefan; 12 October 2008, 21:32.

                          Comment


                          • #14
                            Nu prea-mi place cum a iesit... o sa incerc cu poza din lateral poate iese mai bine.
                            Pe sandelu tau parca da mai bine geamu ionizat datorita manerelor...

                            Pe un sandero cu manere negre si bandourile negre parca mei bine da geamu negru(ambition,prefference, ultimele 2 poze)
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              sa stii k imi place mai mult ionizat...
                              exista si culoarea portocaliu pe cheia de culori la sandero?.. daca acea culoare este disponibila ma urasc acum ca nu am ales-o...nici nu mi-i s-a aratat asa ceva..sunt f invidios pe cel care o are portocalie

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google