Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero Stepway din Iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sandero Stepway din Iasi

    Bine v-am gasit!

    De cateva zile sunt si eu posesor Sandero Stepway Prestige 0.9 Tce. Comanda a fost data in data 21.02.2018, iar masina a fost preluata in 18.05.2018. Pana acum sunt placut surprins de masinuta. Imi poate cineva recomanda ce model de cotiera sa aleg intre cele 2 de pe site-ul Dacia: cod 8201533390 sau 8201679842?
    Attached Files

  • #2
    Bine ai venit și felicitări. Modelul terminat în 9842 se prinde pe spătar prin indepărtarea tapițeriei, se mișcă odată cu scaunul https://www.youtube.com/watch?v=HdGOLM7ILfI iar cel 3390 se prinde pe o bază de plastic care se cumpără separat și se pune pe tunelul dintre cele două scaune.
    Last edited by gecmc94; 21 May 2018, 23:30.

    Comment


    • #3
      Ieri am ridicat de la dealerul din Roman (de unde am comandat masina) si Cartea de Identitate. Stie cineva daca mai trebuie trecut pe la RAR cu actele masinii inainte de inmatriculare definitiva (observ ca am aplicat in partea de jos a cartii un fel de holograma pe care scrie RAR)?
      Tot ieri am ridicat si cotiera model 8201533390 , pe care o voi monta in Iasi.
      Intre timp am facut vreo 700 km si pe masura ce se invarte kilometrajul sunt tot mai incantat de masina...

      Comment


      • #4
        daca ai banda cu folie pe Cartea Identitate nu mai trebuie sa treci la RAR ( oricum aplicarea foliei de RAR e gratuita) Dealerii care se respecta fac ei treaba asta, la Dacia mea a trebuit sa merg la RAR pt folie la Peugeot nu o avea gata pusa.

        Comment


        • #5
          Astazi am avut programare pentru numere definitive (toata operatiunea a durat 9 minute ). Pentru cei interesati: la noul model de CIV nu mai trebuie nicio folie de securizare de la RAR.
          Intre timp am trecut de 1.000 km si singurul incident a fost cu o pisica care, atunci cand mai aveam 200 metri pana acasa, a tasnit in fuga sub masina (am auzit 2 bufnituri sub masina, totul pare ok, sper ca a scapat si mata cu bine).
          Maine sunt programat pentru montarea cotierei...

          Comment


          • #6
            si eu care mi-am montat 3 coteiere singur .... Primele 2 au crapat, rupt, la frig iar a treia care o am si acuma i-am intarit suportul de prindere cu un profil U de metal


            Cotiere ieftine desigur.

            Comment


            • #7
              Incep sa iau contact cu partea intunecata din "universul" Dacia...
              Astazi am avut programare pentru montare cotiera cod 8201533390 - conform site oficial Dacia. Am zis za montez cotiera "regulamentar" in service autorizat, ca tot omul care se respecta. Dupa ce am lasat masina in service, primesc telefon si stupoare......... cotiera noua Dacia nu se potriveste la masina noua Dacia (trebuie sa caut pe la dezmembrari o piesa de Logan care sa faca adaptarea intre cotiera si consola, asa cum a spus userul gecmc94 mai sus si in plus trebuie mutat si butonul de Start/Stop pe bord).
              Am cateva intrebari:
              1. De ce Dacia vinde o cotiera de Sandero, care nu se potriveste pe Sandero??? (stiu ca de fapt este si de Logan, dar pe site Dacia, la accesorii Sandero Stepway, apare si cotiera cod 8201533390)
              2. Ce cotiera "originala" pot cumpara/monta pe masina, in afara de acea cotiera subtire tip avion care nu imi place?
              3. De ce toata lumea se fereste de cotiera cu cod 8201679842? (cei din reprezentante nu o recomanda sau nu au auzit de ea). Este asa greu de montat in service Dacia?

              In fine, i-am sunat pe cei de unde am cumparat cotiera, ramanand ca pana luni sa hotarasc ce fac mai departe... Sunt determinat sa apelez si la Vocea Clientului daca este nevoie (nu cred ca cei de acolo sunt un fel de Dumnezeu care le rezolva pe toate), dar ma intreb in continuare la ce marca de masina s-ar putea potrivi cotierele vandute de Dacia?

              Comment


              • #8
                Eu ce nu inteleg, daca ai dat atatia bani pe un Sandero Stepway Prestige , chiar nu putea sa vina cu amarata de cotiera din fabrica? Era asa greu pt ei?

                Comment


                • #9
                  E opțională și aia nu merită banii!
                  Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

                  Comment


                  • #10
                    Cotiera

                    Dupa lupte grele cu dealerul de unde am cumparat masina (dupa ce mai intai mi s-a prezentat o cotiera de Duster si apoi mi s-a comandat cotiera cu terminatia 3390 - care nu s-a potrivit pe masina), am reusit sa-i conving pe cei din reprezentanta sa comande si sa monteze cotiera cod 8201679842.
                    Cotiera se potriveste perfect (baietii din service au facut o treaba foarte buna), este foarte confortabila si o recomand .

                    PS - acum am observat cu stupoare ca la prezentarea masinii am trecut ca am varianta Prestige (cred ca eram inca sub influenta primelor impresii dupa achizitionarea masinii). Rectific: am varianta Sandero Stepway 0.9 Tce si atat.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      Felicitări. Arată bine, ca din fabrică. Să știi că de multe ori este incompetența agentului de vânzări. Practic doar 9842 se potrivește la Sandero. Și ai și avantajul că se mișcă odată cu scaunul și nu depinde de înclinarea lui.

                      Comment


                      • #12
                        si cat a costat cotiera?

                        Comment


                        • #13
                          426 lei cotiera si 120 montajul. Din acest pret s-a scazut 10% - o reducere la accesorii care a fost pana pe 29.06. Pret final = 500 lei.
                          Poate parea mult, dar mie imi place ca si dimensiuni si pozitie la condus.
                          Am pierdut mult timp cu schimburi de mailuri pe la directorii de reprezentanta si Vocea Clientului, deoarece agentul de vanzari era un incurca-lume si parca refuza existenta acestei cotiere (mi-a tot prezentat/comandat cotiere care nu se potriveau pe masina)...

                          Comment


                          • #14
                            500 lei o cotiera de Dacia? :-) :-) :-) asta e pret de cotiera de masina scumpa, de lux.

                            Daca tot ce inseamna postvanzare la Dacia( revizii, piese, accesorii) sunt asa scumpe se impune o intrebare simpla: de ce dracu sa ne mai cumparam Dacii?
                            Ca in afara ca dam cu 2-3 mii euro mai putin fata de concurenta (ce se simte in calitatea materialelor) alt avantaj nu este ...

                            Comment


                            • #15
                              Si cat ar trebui sa coste? 50 de euro? Nu mi-a luat nimeni banii cu forta din buzunar...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google