Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero 0.9TCe "Bejulica"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Apropo,masina a venit cu acel TPMS..Din ce am citit ar trebui setata presiunea in roti,aici ma refer la C.B.NU o voi seta..consider ca i un lucru enervant..Acei senzori montati la roti presimt ca numai belele vor aduce..Am pana sau se dezumfla,o sa vad eu..intrun final
    NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

    Comment


    • #47
      O valva costa vreo 20-30 euro. Daca vrei sa schimbi cauciucurile, trebuie sa ai grija sa nu afecteze valva.

      Comment


      • #48
        Pai tocmai,nu setez nimic,nu am bătai de cap.
        NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

        Comment


        • #49
          Prea multi senzori si automatizari = bataie de cap pe viitor. Eu am mereu in masina o pompa si manometru.

          Comment


          • #50
            Eu as cumpara asa ceva - chiar m-am uitat acum pe e-bay si cred ca ramane ca si proiect viitor

            offf cate as vrea eu sa mai fac.....

            Comment


            • #51
              Azi la taxe si impozite am aflat ca nu se va plati taxa de mediu..Un lucru bun.Trebuie mers la financiar de unde trebuie luata o adeverinta in care se specifica lucru acest.Cu asta trebuie mers la Pipera la Inmatriculari..Pusca marioarei,ce te freaca pe drumuri pentru inmatricularea asta..La RAR au pus folia securizata,nefiind necesar sa platim ceva..
              NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

              Comment


              • #52
                De fapt se plateste taxa,era prea frumos sa fie zero lei.Asadar 250 s-a platit,teoretic de miercuri avem talon si numere noi!!Ma gandesc sa mai merg cu numerele rosii,avand si rovinieta..
                NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                Comment


                • #53
                  Daca primesti de miercuri talonul si numerele noi definitive, nu mai poti merge cu numerele rosii.Eventual, amani deplasarea la politie pt numerele definitive.

                  Comment


                  • #54
                    Pai da,miercuri nu se pot lua,proprietarul nu poate..Asa ca mai merg cu cele rosii..
                    NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                    Comment


                    • #55
                      De azi oficial avem numerele definitive!!As fi vrut si niste folii pe spate dar cred ca o las asa pana la anul!Carligul de remorcare din ce am citit,e destul de triky de montat in sensul ca trebuie data bara jos...Ma gandeam ca pot monta carligul ce-l am de la fostul logan,dar cu ajutroul unui coleg de pe logan club am descoperit ca nu se potriveste.Am asadar un carlig de vanzare pt logan 1 plus presuri pentru sandero..

                      Am ajuns cu ea la service deoarece scaunul mai precis sezutul joaca fatza spate cand accelerez si cand pun frana.Pe garantie o sa se inlocuiasca partea cu sina etc.. ce tine scaunul.Problema se stia,nu au avut ce comenta.O sa dureze vreo 10 zile~ pana vin piesele..
                      Last edited by MAK112; 21 October 2014, 17:40. Reason: Automerged Doublepost
                      NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                      Comment


                      • #56
                        Minune,piesele au ajuns,azi merg sa le schimb!Doamne,doamne,ce repede se misca!!Daca era altceva dadeau din colt in colt!

                        Gata,operatiunea a fost executata..A durat ceva pentru ca a fost nevoie sa dea jos toata tapiteria de la sezut.La remontare s-au folosit acele agrafe metalice pentru prinderea tapiteriei.

                        Minune,piesele au ajuns,azi merg sa le schimb!Doamne,doamne,ce repede se misca!!Daca era altceva dadeau din colt in colt!

                        Gata,operatiunea a fost executata..A durat ceva pentru ca a fost nevoie sa dea jos toata tapiteria de la sezut.La remontare s-au folosit acele agrafe metalice pentru prinderea tapiteriei.Daca nu ai cleste special nu le poti strange.Multi folosesc soricei,e mai comod!
                        Last edited by MAK112; 28 October 2014, 09:13. Reason: Automerged Doublepost
                        NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                        Comment


                        • #57
                          Intru-un final ne-am decis sa luam si sosoni de iarna cu jante de tabla.Jantele 620 ron plus anvelopele 870 ron.O sa dureze pana intram in posesia lor,e f mare cererea..
                          NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                          Comment


                          • #58
                            S-au miscat repede cu problema scaunului.
                            Cam atat am dat si eu pe cauciucuri, tot Sava Eskimo S3+.Sunt foarte bune.

                            Comment


                            • #59
                              Eii,stai sa vezi,ma suna azi sa mi spuna ca au doar o bucata de Sava..Am avut de ales intre VIKING,o marca de care eu nu am auzit si BF Goodrich G-ForceWinter 88T.Am ales pe ultima.pret per buc 217..
                              NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                              Comment


                              • #60
                                Sunt ok si Bf-urile, dar parca mai bine mai puneai ceva bani in plus si luai o marca mai renumita(am vazut la emag ca au oferte destul de bune, parca Sava S3+ e 205 lei)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google