Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Jurnal de bord: Sandero 2 , 1.2 75cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jurnal de bord: Sandero 2 , 1.2 75cp

    Salutare,
    Joi ridic masina de la Meridian , dar nu mai am rabdare si incep jurnalul de azi. Sunt foarte curios cum se va comporta masina, mai ales ca nu am facut drive test cu acest model, nu aveau motorizarea asta pentru probe si am zis ca nu avea rost sa o conduc pe cea de 0.9 turbo , am inteles ca se comporta diferit. Nu aveam bani pentru motorizarea superioara. Deci , Sandero Laureat, 1.2 benzina, 75cp, blue navy. Costuri: 9100 euro pret de lista, s-au scazut 1450 euro rabla , s-au mai scazut 300 euro , reducere de la Dacia = 7350 euro.
    Initial am vrut sa iau o masina sh, dar dupa ca am vazut vreo 20 si am dat numai de samsari, am hotarat sa mai pun ceva si sa iau ceva nou.
    A contat si faptul ca au mai dat un bonus de 2 ani garantie, deci un total de 5 ani garantie.
    Am condus 7 ani un Tico, alte masini nu am condus decat asa, ca mici teste cand cautam sh, deci nu prea am cu ce sa o compar.
    Joi pun poze si primele impresii.

  • #2
    Salut! Bine ai venit pe forum!

    Felicitari pt achizitia facuta! Ai facut o alegere foarte buna. Si eu tot 1.2. am, sunt multumit de masina, merge foarte bine. Au mai scumpit modelul cu 100 euro, cand am luat-o eu, am platit 9000 euro, dar am adaugat vopsea metalizata si pachet securitate. Totalul:9700 euro.

    Comment


    • #3
      Felicitari pentru achizitie si bun venit pe forum! Sa stapanesti sanatos masina fara probleme si evenimente neplacute!

      Asteptam poze...

      Poate ne vedem mai multi la o intalnire intr-un week-end... (intalnirile se fac in parcarea din spatele Tribunalului Bucuresti, fostul magazin Junior)

      Comment


      • #4
        Felicitări pentru achizitie!Si tatăl meu asteapta un sandero 0.9tce.Abia astept sa.l conduc si eu. :-D
        NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

        Comment


        • #5
          Felicitari de achizitie. O sa iti placa mult masina. Eu am optat pentru 0.9TCe, dar e foarte ok si cel de 1.2.

          Comment


          • #6
            O intrebare,sper sa nu se supere colega.Presurile tip tavita de logan din comert ce au covoras si pentru tunelul median se potrivesc oare si la sandero?

            Mi-a placut tare mult test drive-ul facut pe o.9tce,chiar daca drumul a fost scurt.!!Nici 1,2 nu te face de rusine,asta daca i stii limitele!
            NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

            Comment


            • #7
              Primele impresii!

              Gata , am ridicat masina si am facut prima tura, cam 10 km pana acasa. Dupa cum spuneam , nu cred ca pot fi obiectiv , deoarece nu am mai condus decat un Tico pana acum . Ca prima impresie , pot spune ca masina corespunde cu ceea de asteptam de la ea, cel putin in oras. La drum lung nu am fost inca. Se misca bine, nu trebuie turata exagerat la plecarea de pe loc cum spun unii, zgomotul in interior este ok, chiar si la accelerari mai serioase. Bine , mai trebuie sa merg ceva km ca sa am o parere mai obiectiva. Intr-un cuvant sunt multumit . Despre consum nu pot sa zic nimic, nici nu m-am dumirit bine cum e cu computerul de bord. La oprire a durat cam 5 minute pana s-a oprit ventilatorul, oare e ceva anormal asta? ( la Tico se oprea imediat, max 1 min.)
              Cand am ridicat-o avea 5,2 km la bord, dar am ramas mirat ca nu mai avea nicio tipla , nici pe volan , nici pe scaune. Era o alta masina langa care le avea pe toate. Oare e normal , asa se pregateste de livrare, trebuiau sa o predea cu tiple sau fara? Mi-a fost jena sa intreb.
              Am pus si cateva poze.
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Sa o stapanesti sanatos!
                Azi, cand am fost la dealer sa platesc casco, mai multe masini isi asteptau proprietarul. Toate aveau tiple pe elementele cromate, huse de plastic pe scaune.
                Cand am ridicat masina mea, am primit-o fara tiple si alte chestii de genu.
                Pana in momentul cand clientul anunta ca vine sa o ia, ei lasa husele de plastic, tiplele pe masina.

                Dupa 3000 de rotatii e cam zgomotoasa, dar dupa 3000 de kilometri motorul se mai lasa si zgomotul mai scade din intensitate.

                Comment


                • #9
                  Tiplele sunt doar până masina ajunge la dealer,apoi sunt date jos in vederea predării catre client.
                  NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                  Comment


                  • #10
                    Scut motor

                    Multumesc pentru raspunsuri.
                    Mai am o nedumerire, nu am apucat sa documentez foarte bine, cum e cu scutul la motor? Cand am ridicat capota , se vede pe langa motor asfaltul, nu are scut din fabrica? Se comanda separat? Am scapat din vedere acest aspect dar as vrea sa ii pun in caz ca nu are. Nu am apucat sa ma uit sub ea, sa vad daca totusi are ceva aparatori pe acolo.
                    E cineva care site exact cum sta treaba asta cu scutul la Sandero 2?

                    Comment


                    • #11
                      Este scut de plastic, dar este mai in fata. Eu asa stiu.

                      Comment


                      • #12
                        Felicitari pentru achizitie, multi km fara incidente, prima mea masina a fost un matiz chel, care avea folie pe scaune si pe manetele de langa volan, In familie am mai luat un Symbol nou acesta nu avea nimic infoliat, asa ca depinde de dealer.Din cate stiu eu Sandero 2 are scut de plasti dar la aceasta intrebare trebuie sa raspunda posesorii de Sandero 2.Mult noroc si sanatate.

                        Comment


                        • #13
                          O porcărie faza cu lipsa scutului
                          NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                          Comment


                          • #14
                            Sigur daciile noi au scuturi de platic. asta am vazut din prima zi cand am fost sa vad noile dacii. Deci trebuie sa mai dai vreo 4 mil cred pe un scut metalic.

                            Asa se face economie, au luat de la scut ca sa buna la un volan si bord mai frumos. :-)

                            Comment


                            • #15
                              Din motive de siguranta s-a pus scut de plastic acum. Asa sustin ei.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google