Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

BorMasina lu'Oti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    nu merita efortul sa le mai calci pragul, inca o data insist sa le faci sesizare la WC sa vezi ce repede se rezolva

    Comment


    • #62
      In locul tau nu as fi plecat de la ei fara anvelopa de rezerva si as fi si reclamatie live de fata cu ei.

      Comment


      • #63
        Azi am primit cauciucul, din pacate nu a fost Michelin ci Continental, dar este bine si asa, nu am comentat pentru ca nu am avut cu cine. M-am si dus la tara unde le-am pregatit pentru conservare. Am gasit la Lidl un set de capacele (8lei) care au inscriptionate pozitia anvelopei pe masina - le pot rotii fara sa le incurc. Daca le fura... macar le fura pe toate.....
        Attached Files
        sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • #64
          Nici nu aveau cum sa iti dea Michelin, deoarece Dacia echipeaza cu anvelope Continental si Goodyear.

          Comment


          • #65
            Automoldova comercializeaza si anvelope, piese schimb etc in magazie au diferite marci de anvelope, dar nu aveau de vara (am vazut NOKIAN, MOTRIO, SAVA, TIGAR.....expuse), nu sa schimbat pe garantie, nu sa facut factura, ci pe banii lui Dorel de la vulcanizare....nu ma intereseaza de unde la adus, sa foit pe acolo o masina inscriptionata AUTONET......as fi putut alege orice de iarna.....regret ca nu am ales NOKIAN pt rezerva......cred ca avea DOT 2012

            Mi-am adus aminte.....cand reglau farurile, le-am spus ca pe forumul Dacia s-au plans multi de felul cum bate lumina......cum au auzit de forumul Dacia au si devenit foarte irascibili....comentau.... sa nu ma iau de bune tot ce se scrie pe acolo, ca se dezinformeaza... etc
            Last edited by Oti; 9 November 2014, 11:43. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • #66
              Asa zic toate reprezentantele sa nu crezi tot ce scrie pe forum.

              Comment


              • #67
                Capacele se folosesc cand depozitezi anvelopele cu jantele aferente iarna/vara ,pentru a sti care cum sunt,fata-spate/stanga dreapta.. etc..
                NU-S IDIOT,NU dau QUOTE LA ULTIMUL MESAJ!!

                Comment


                • #68
                  Prezint locul unde ma dau pe gheata cu masina cand apare zapada. Viteza maxima 30-40km/h, dupa ce trece lama se formeaza o bordura de zapada inghetata inalta de 20-40cm si astfel nu exista riscul sa ajung in sant. Ma joc in fiecare an, imediat cum se depune zapada, capat dexteritate, reactie, pentru momentele cand se impune. Cu Matizul recordul a fost trei rotatii......prin surprindere poti testa reactia nevestii...
                  Attached Files
                  Last edited by Oti; 9 November 2014, 19:51.
                  sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by Oti View Post
                    Prezint locul unde ma dau pe gheata cu masina cand apare zapada. Viteza maxima 30-40km/h, dupa ce trece lama se formeaza o bordura de zapada inghetata inalta de 20-40cm si astfel nu exista riscul sa ajung in sant. Ma joc in fiecare an, imediat cum se depune zapada, capat dexteritate, reactie, pentru momentele cand se impune. Cu Matizul recordul a fost trei rotatii......prin surprindere poti testa reactia nevestii...
                    Ce sadic esti

                    Comment


                    • #70
                      Sunt la etapa cand adun unelte si materiale pentru urmatoarea modificare - constructie suport tableta, amplificator 2x25W, etc Am gasit la Lidl o unealta multifunctionala (gen Dremel) - gaurire, polizare, freza......la un pret f bun - 70 lei. Cu ea pot lustrui plasticul zgariat - discul de pasla+pasta speciala pt slefuire - au inceput sa apara zgarieturi si incerc sa scap de ele.
                      Attached Files
                      Last edited by Oti; 2 December 2014, 11:48.
                      sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Oti View Post
                        Prezint locul unde ma dau pe gheata cu masina cand apare zapada. Viteza maxima 30-40km/h, dupa ce trece lama se formeaza o bordura de zapada inghetata inalta de 20-40cm si astfel nu exista riscul sa ajung in sant. Ma joc in fiecare an, imediat cum se depune zapada, capat dexteritate, reactie, pentru momentele cand se impune. Cu Matizul recordul a fost trei rotatii......prin surprindere poti testa reactia nevestii...
                        Mai bine ai incerca cu soacra.

                        Prin surprindere, desigur.

                        Comment


                        • #72
                          Mai ieftin te ajungea sa iei un kit de reparatie bari (fibra+rasina+intaritor) chit de fibra, chit finisaj. Eu mi-am facut suport fara unelta multifunctionala . Daca vrei da-mi pm sa iti explic cum sa faci .

                          Comment


                          • #73
                            Am facut-o si cu soacra, a avut noroc ca eram echipat cu cauciucuri de iarna, deraparea nu a iesit chiar cum am vrut, pana la urma, cele mai multe le fac cand sunt singur in masina
                            Suportul pentru tableta nu modifica cu nimic bordul, va fi un fel de trapa, ("usita") cu 2-3 grade de libertate (sus-jos, stanga-dreapta), ce se potriveste exact cu locul DIN2 - sper sa se inteleaga ce vreau sa fac - asemanator cum se misca parasolarul.....
                            sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • #74
                              Pun poze cum este bordul acuma si cum as vrea sa fie (am desenat la viteza). Suportul se va prinde de capacul care mascheaza locul de radio-cd (DIN1), caut un sistem de prindere solid care sa permita miscarea trapei la fel cum se misca parasolarul.
                              Attached Files
                              sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • #75
                                Cu 400 lei poti sa-ti iei din China un 2 DIN cu touch screen , bluetooth chiar si navigatie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google