Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

BorMasina lu'Oti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca ai fi lasat scule de 1000-2000lei in masina.......sa vezi echipare ca in armata.........stii povestea cu chibritul aprins.........

    Continui etapa 2. Am reusit sa tai tija, dupa ea am decupat suportii......
    Attached Files
    sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Continui cu gaurirea cutiei si verificarea pozitiei suportilor. Gata, din acest moment urmeaza ce este mai greu: indoirea la 90 grade a tijei si deformarea suportilor dupa muchiile cutiei.....am nevoie de ciocan, menghina, cleste si timp liber........la tara....sper sa rezist tentatiilor licorilor bahice.
      Attached Files
      sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Originally posted by ascomp View Post
        Nu vreau sa fiu carcotas insa sincer sa fiu nu vad locul unei tablete acolo.

        Da intr-adevar s-ar putea monta si adapta un DVD Auto 2 Din DVD Player GPS Bluetooth TouchScreen e de la 10 mil in sus nou, care sa aiba si GPS si bluetooth pt maini libere si radio si toate cele, touchscreen etc.
        Ceva de genul asta:

        Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


        Ca banuiesc ca cel original Dacia e mai scump de 10 mil.
        Media nav de la Dacia costa 650 ron cu harta Romaniei si Bulgariei incluse.

        Comment


        • am ajuns si la tara, am reusit sa indoi tija, am prins-o de suport cu o tabla indoita (balama). Probleme au fost la alinierea tijei cu suportii si deformarea suportilor, a trebuit sa indrept cu ciocanul pe unul si sa repet operatia de indoire.
          Attached Files
          sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Am continuat munca la suport. Pun cateva poze cu fazele intermediare......urmeaza finisarea, eventual vopsire, acoperire cu un material moale pt protectie.
            Attached Files
            sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • am finalizat 90% suportul, urmeaza acoperirea pentru protectie cu ceva textil.....pasla, catifea neagra
              Attached Files
              sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Facand ordine prin fisierele din PC, am completat jurnalul cu "gunoiul" gasit, poate o sa am nevoie de el peste ani. Pentru inceput completez cu pozele in care apare suportul pentru tableta montat, o luna uzura si inca rezista.
                Attached Files
                sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Continui cu poze de la problemele rezolvate pe garantie. Fisura in masticul din imbinarea plafonului cu stalpul dreapta spate, asa cum era inainte de reparatie si dupa.
                  Attached Files
                  sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • O alta problema rezolvata pe garantie a fost inlocuirea polistirenului pedalier, cel de sub mocheta unde sta soferul. Nu mi-a placut cum au rezolvat si am fost nevoit sa completez cu mocheta golurile de sub polistiren. Sper sa evit pe viitor fisurarea in multe bucati. Cu aceasta ocazie masina a capatat "virusi" specifici reprezentantelor Dacia.
                    Attached Files
                    sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Acum urmeaza prezentarea problemelor suplimentare urmare a interventiei celor din reprezentanta.
                      Attached Files
                      sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Urmeaza sa pun poze cu problemele viitoare: fisura in vopsea, masticul, din imbinarea pragului de la usile spate, fisura in masticul din imbinarea plafonului, de data asta in partea stanga. Nu mai aplelez la garantie, reparatiile le voi face acasa.
                        sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Masticul ala crapa la toata lumea - eu zic sa i-l lasi asa.

                          Comment


                          • Stiu, reparatiile le voi face home made......stie cineva un tutorial pentru curatarea clapetei electronice de acceleratie la motorul de1.2 Sandero?, vreau sa fac operatiunea inainte de a scoate din garantie motorul, sa vad ce complicatii apar.
                            sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Ai montat pana la urma tableta?

                              Comment


                              • @aris86 - tableta sta in suport cand am nevoie de ea - navigatie - in restul timpului ma bat cu fica-mea pentru ea.

                                Am demontat carcasa filtrului de aer mai mult pentru a vedea cum circula gazele din carter si cum pot influenta funct clapetei electronice. Am facut un tutorial pentru cei care o fac pentru prima data. Documentul poate fi descarcat la adresa:
                                https://drive.google.com/file/d/0B1q...ew?usp=sharing
                                sigpic„Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google