Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

My ride Sanda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Farul drept H4 normal, farul stang Osram cool blue intense.
    Attached Files

    Comment


    • #17
      Originally posted by Dani G View Post
      Buun. Sa zicem ca am o toba sport de firma X si am TUV la ea, daar nu trebuie si o hartie cum ca a fost montata de o firma omologata RAR sa monteze evacuari sau o poti monta tu in parcare?
      trebuie un document ca pe masina cu seria.... proprietar.... s-a montat in atelierul.... sistem evacuare marca.... tipul.... seria (daca exista serie pe reper) respectand manualul de reparatii in cazul nostru Dacia. La fel pentru drl etc. in lipsa acestuia este suficient un ordin de intrare in service si o factura detaliata de la orice atelier agreat RAR pentru interventii la sistemele de evacuare si tratare a gazelor de esapament pentru marca respectiva (Dacia)
      Originally posted by Dani G View Post
      Pana una alta i-am schimbat becurile de la far cu unele Osram blue intese.
      diferenta este in bine

      Comment


      • #18
        lumina este alba si este putin mai puternica decat cea de h4 normal. sa le
        vedem durata de viata acum.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Dani G View Post
          lumina este alba si este putin mai puternica decat cea de h4 normal. sa le
          vedem durata de viata acum.
          O sa ai o durata de viata destul de lunga daca ai modul DRL; daca nu.....

          Comment


          • #20
            Folie proiectoare

            Si de ceva vreme am pus folia asta pe proiectoare.. deocamdata nu i-am testat utilitatea dar cel putin arata foarte bine dupa parerea mea.
            Attached Files

            Comment


            • #21
              Mda...nu arata deloc rau.

              Evita sa mergi cu ele aprinse fara motiv, mai ales pe ploaie - poate face poc singur.

              Eu am patit o astfel de faza - vedeam de la voineasa catre Sebes - celalta parte a Transalpinei (partea de N a muntilor), aiurea mergeam cu proiectoarele aprin si faza ii ca eream singur pe drum cand deodata aud un poc ft puretnic; un zgomot destul de ciudat. Fiind singur pe drum am eliminat din start varianta cu saritul petrelor pe caroserie - m-am gandit ca poate totusi a sarito piatra pe sub masina din cauciuc - toate bine si frumoase - ajunga in TM, iar dupa aprox 1 luna observ si eu ca proiectorul dreapta erea dauna totala (sticla sparta, becul spart); ne uitam aiurea intr-o seara peste pozele facute la munte si ce sa vezi; in una din poze undeva in spate este si Sandelu culmea cu proiectorul spart. Explicatia celor de la Dacia TM a fost ca nu se racesc fiind ft etansate si daca mergi cu ele pe ploaie si sare putina apa pe el face poc - au zis ca ca este defect de fabricatie, dar nici cei de la casco nu pot demonstra asta - asa ca l-am inlocuit pe casco.

              Comment


              • #22
                Deci daca ploua si e ceata caz tipic de ghinion. Face poc farul. Misto.

                Comment


                • #23
                  Stiu multi la care nu a facut - eu am zis ce s-a intamplat la mine si ce mi sa s-a spus de la reprezentanta Dacia TM.

                  Fa un test de curiozitate - aprinde proiectoarele si dupa 5 min masoara temperatura sticlei.
                  Eu am pus mana si.....te cam prajeste bine - este logic c ain contact cu capa sa existe riscul de a face poc - acum poate depinde si de temperatura exterioara, etc, dar rezultatul nu este exclus sa apara.

                  Comment


                  • #24
                    ce sa zic de zapada, daca esti cu ele aprinse si mergi la munte si da zapada in ele.........

                    Comment


                    • #25
                      mda..oricum trebuie folosite doar pe timp de ceata si atat. Putem reduce din caldura degajata prin inlocuirea becurilor cu unele led H11 dar au un pret destul de piperat..

                      Comment


                      • #26
                        eu deja ma gandesc serios la inlocuirea lor - voi vedea la momentul potrivit cu ce becuri in functie de costuri.

                        app - amenda 300 lei daca mergi cu proiectoarele aprinse si nu este ceata - caz real; sotia a luat amenda.

                        Comment


                        • #27
                          Se plictiseau tare politisti aia ... sau poate nu-si facuse "norma" pe ziua respectiva.

                          Comment


                          • #28
                            Mizeaza pe faptul ca nu ai nr de TM si contestatia trebuie depusa in Jud in care ai luat amenda si toti se gandesc ca nu vi tu din OT pana in TM sa mai faci contestatie sau sa trimiti contestatia prin posta;

                            Comment


                            • #29
                              Las' ca nu se plictiseau militienii, proiectoarele le folosesti cand este ceata. PUNCT! Ia sa mergi afara cu ele aprinse sa vezi cum iti tranteste neamtu 700 eur amenda

                              Comment


                              • #30
                                Uite mah a aparut intelepciunea.
                                Pai bine mah colegu - dar hai sa ne gandim - noapte; besc ars pe partea soferului; femeie la volan; aprinde proiectoarele sa fie vazuta ca ii cu masina; numere de alt judet. Hai sda nu fim mai catolici decat PAPA.

                                Si apoi cand am ajuns eu si m-am certat cu ei si i-am arat la bou stand langa el masini cu nr de TM care mergeau numa cu pozitiile si cu proiectoarele aprinse, cu becuri arse pe far, etc si l-am intrebat pe aia de ce nu ii opreste? a inceput sa zambeasca boul dracului.

                                Daca ne comparam cu occidentul hai sa fie aceeasi lege pt toti nu numa pentru unii. Asa a fost atunci - crede-ma ca nu sunt nebun - aia d ela Sectia 2 cunosc masina si ricine ar fi la volan daca te prind te proesc si cauta ei ceva sa iti dea amenda - pai cum nene sa ma opresti ziua cand afara ii lumina, cand eu sunt in oras si sa imi spui ca am un bec ars? pai putem sa le am pe amandoua arse care`i treaba?

                                Altadata tot aia au vrut sa ma lase fara permis si cand le-am aratat camera de filmat si le-am spus ca m-am incadrat bine mia replicat "v-am oprit sa va spun sa fiti mai atent pe viitor" sa moara masa ca nu imi lua permisul daca nu aveam camera sa am dovada ramaneam pieton - asa ca stai tu linistit ca stiu eu ce am cu ei - darar smurdu peste ei sa vina salvarea sa i ia d epe jos si ma duc eu si ii desenez cu creta pe asfat.

                                pfuaiii - acu iar mi-am adus aminte de toate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google