Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandel de Pitesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sandel de Pitesti

    Salut toti pasionatii de Sandero,sunt nou pe acest forum,am un sandel din 2008 achizitionat de mine an 2011,este Laureate 1,4 Mpi cu doar 48.000 de mii km reali,masina este luata de la un cunoscut,am GPL pus de un an,folie pe usile din spate si luneta,jande aliaj dar de o calitate mai slaba,dupa ce o sa pun pozele astept laude si reclamatii.

  • #2
    Pozele mult asteptate,masina arata exact ca in poze,fara alte modificari.

    Comment


    • #3
      Help,nu stiu cum se pun poze.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Sunt frumoase jantele mie imi plac si in general masina arata bine daca e si bine intretinuta atunci ai noroc.

        Comment


        • #5
          Ma bucur ca iti plac jantele mele ieftine si iti multumesc pentru parere,masina este foarte intretinuta de mine si de fostul proprietar,a stat an garaj,urmeaza sa fac o reglare la faruri si la directie in rest toate bune,pe viitor ma gandesc la o resoftare ceva ca este cam puturoasa in depasiri si in panta.

          Comment


          • #6
            nu prea dau bine jantele cromate (parerea mea). ar fi mult de lucru la masina, depinde foarte mult de ce vrei sa faci din ea si bineinteles de buget. spor

            Comment


            • #7
              Dupa parerea mea jantele cromate merg cu gri-ul metalizat al masinii. Este aceiasi linie de culoare.Daca jantele sunt echilibrate bine si nu au probleme nu cred ca o sa conteze prea mult ca sunt ieftine.
              La cealalta masina am jante OZ Racing si crede-ma ca dupa cativa ani a cam inceput sa se descojeaza lacul si vopseaua de pe ele.

              Comment


              • #8
                imi place cum arata masina . orice janta schimba aspectul masinii. poate ne vedem prin pitesti ca in toamna o sa stau pe acolo vreo 2 saptamani . Pana atunci numai bine si bafta cu masinuta !

                Comment


                • #9
                  Da arata bine masina, jante de astea mi-as fi luat si eu fara sa stau pe ganduri insa am la masina deja jante.

                  Comment


                  • #10
                    Merci pentru aprecieri,Tudor cand vi in Pitesti te astept cu mare placere,ca nu cunosc alti proprietari de Sandero,jantele sunt slabute din Turcia si nu prea as recomanda la 120 ancepe sa vibreze volanul asta dupa ce jantele au fost centrate si presiunea verificata.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by fusi View Post
                      Merci pentru aprecieri,Tudor cand vi in Pitesti te astept cu mare placere,ca nu cunosc alti proprietari de Sandero,jantele sunt slabute din Turcia si nu prea as recomanda la 120 ancepe sa vibreze volanul asta dupa ce jantele au fost centrate si presiunea verificata.
                      Daca la 120 km/h incepe sa vibreze volanul trebuie sa verifici ungiul, sa nu fie discurile de frana ovalizate (patit de mine cu alta masina) si spune-mi te rog la roti ai pus inele de centrare? eu cand am schimbat rotile, aveau inelul mai mare decat cel de pe butuc si imi vibra si mie volanul; dar dupa ce am pus inele nici o treaba.

                      Ft frumoasa masina sa o stapanesti sanatos si fara evenimente.
                      Te sfatuiesc daca ii faci resoftare sa ai grija sa nu iti bata avansul dupa. La mine a fost nevoie sa schimb cateva softuri pentru ca cel de pe sandero modificat batea avansul. Cristi_XP te poate ajuta aici. Ei a facut la mine si sunt ft multumit.

                      Odata cu resoftarea te sfatuiesc sa schimbi bujiile cu unele NGK Iridium si fisele eu le-am schimbat cu unele de la Magnecor de silicon (parca). Poti vedea la mine in my ride "Sandel 75 ponei".
                      Daca vrei sa simti efectul din plin mergi numa cu benzina de 99; eu asa fac in oras, iar pe exterior bag de 95 si merge impecabil masina.

                      Poti sa ii mai pui multe depinde cat esti dispus sa muncesti.

                      Rotile mie imi plac si ii sta bine. Cat ai dat pe ele?

                      Comment


                      • #12
                        Cat priveste jantele:

                        Daca se pot echilibra bine, fara probleme atunci ele sunt Ok nu ele sunt devina pentru bataia la 120 km/h.

                        Cauze:

                        - Nu sunt prinse in prezoane corect pe roti eventual pune inele de centrare ca sa fie perfect concentrice - am patit si eu asta cu jante OZ cu tot cu inel de centrare. Cum poti sa verifici asta: ridici pe cric putin rotile fata si invarti cu mana de roata si vezi ca daca nu e prinsa perfect concentric o zona a rotii freaca asfaltul - daca sunt prinse binear trebui ca distanta asfalt-roata la invartire cu mana sa fie constanta - si 1-2 mm conteaza la viteze mari
                        - cauciucuri cu probleme, defecte, uzate neuniform
                        - unghiurile rotii deleglate
                        - chestia cu discul de frana se manifesta daca la viteza mare pui frana si atunci vibreaza volanul.

                        Comment


                        • #13
                          Lamine la ford mondeo tremura fara frana. Este drept ca atunci cand franam aveam masaj in volan asa rau trepida

                          Comment


                          • #14
                            La 120 vibreaza putin,dupa 130 nu se mai simte nimic,da stiu ca trebuie sa reglez directia urgent,jantele au inele de centrare de plastic si vin bine pe butuc fixe,pretul lor este de 1200 ron,la franare nu are nici o vibratie an directie si cauciucurile sunt cele din fabrica si sunt uzate uniform precizez ca, cu jantele de tabla cu anvelope de iarna nu se simte nimic merge perfect la aceeasi viteza de aici concluzia trasa de mine ca ar fi de la jante,la partea cu resoftarea renunt ca ma gandesc pe viitor sa trec la una noua diesel,da este putin puturoasa ca merg pe Gpl si cu benzina mai rar.

                            Comment


                            • #15
                              Incearca totusi sa echilibrezi rotile din fata din nou la alt atelier mai bun.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google