Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandokan a venit, uraaa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sandokan a venit, uraaa

    Azi la ora 15,30 am intrat in posesia lui Sandokan, 1,4 gris basalt, airbag lateral. Ca de obicei dealerul a fost de nota 5. Am cerut o alarma Maat 679 obisnuita, el mi-a pus un 679 wirelles, am cerut senzori de parcare cu display montat deasupra oglinzii, ei i-au montat la mijlocul bordului.
    Pe drum au curs apele pe mine, sunt incepator total cu carnet luat de un an si fara sa conduc in acest timp, prima masina. Pe drum mi s-a oprit motorul de 4 ori , nu ma descurc de loc cu ambreiajul asa de sus. trebuie sa ajung la service sa mi-l coboare mai jos.
    In rest, masina merge bine,nu se aude motorul prea tare, desii in nestiinta mea, din greseala, am avut ocazia sa-l turez de cateva ori, nu i-am gasit greseli vizibile de finisare. Ce nu-mi place pana acum, este culoarea argintie a manerelor exteriore, sistemul de prindere cu mana la portbagaj (dar astea le stiam de cand am vazut-o prima data). Acum am vazut si eu cat de fragile par manerele de plastic de la interior , nu-mi plac inelele metalice de pe bancheta din spate pt prinderea scaunului pt copii, sunt prea la vedere.
    Va avertizez de acum, toate impresiile mele sunt ale unui incepator din toate punctele de vedere. Nu ma intrebati impresii tehnice , ca poate nici nu stiu despre ce este vorba.
    Last edited by bobocul; 11 July 2008, 18:06.

  • #2
    felicitari,sa o stapanesti sanatos,si eu sunt in aceasi situatie ca tine,am luat carnetu cam de un an si nu prea am condus mai deloc,a mea trebuie sa vina pe 21,cat de incomod e ambreiajul? e sus de tot? sau la mijloc spre sus?

    Comment


    • #3
      Ambreiajul este sus si acceleratia destul de moale.

      Comment


      • #4
        felicitari si sa o folosesti cat mai mult
        pune poozzzeeee!!!

        Comment


        • #5
          Ambreaju asa ii si la logan, prinde sus, si asa si trebuie lasat (sa se uzeze un pic) pana pe la 20 000 km cand este indicat sa il reglezi sa prinda mai jos. In cazu in care nu se regleaza la 20 000km discu de ambreaj se va uza mult mai repede. Aceasta operatiune de reglare a ambreajului se face numa la masinile care NU au ambreaj hidraulic (1,4mpi si 1,6mpi).
          Cat despre acceleratia prea fine te vei obisnui si chiar iti va placea. (dupa vreo 2oookm sa te sui intr-o dacie 1300 sa vezi ce diferenta ii)


          Sa ai noroc de masina si multi km fara incidente.
          Logan 1.4MPi...

          Comment


          • #6
            Multumesc, pt urari. Azi am facut 35 km. numai prin Bucuresti. Am plecat la 7,30, cand era mai liber si am revenit acum, cu strazi destul de aglomerate. Am mers mai mult cu a2a si a 3a pana in 2500 turatie si viteza 30 -50 km/ora. O data am turat-o din greseala pana la 5000. Masina se descurca f. bine, vad ca-mi accepta greselile, cand se supara pe mine i-mi opreste motorul. Se conduce f usor, ia curbele bine, chiar si cand am gresit si am intrat intr-o curba la 90 gr. cu 40 la ora.
            Am uitat sa postez ieri, are cauciucuri Continental, a venit cu 12 km la bord si 2 l de benzina. AC merge f bine. Azi cred ca am descoperit o lipsa din fabrica. La scaunul pasager nu exista o aparatoare din plastic care acopera partial sina de ghidare pe partea dinspre frana de mana. La scaunul sofer exista acea aparatoare.

            Comment


            • #7
              Nu e lipsa din fabrica. Asa sunt toate, inclusiv Loganul; stai linistit.

              Comment


              • #8
                Pai si protectia aia, de la scaunul soferului ce ascunde in spatele ei? Era normal sa puna si la pasageri una, pt simetrie.

                Comment


                • #9
                  Sunt multe chestii "normale", care nu se intampla pe modelele Dacia. Chiar nu stiu de ce nu monteaza protectia aia. Daca ar fi din ratiuni de costuri, ar fi de tot rasul; cat poate sa coste? 1 leu maxim.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Durata intrare in posesie

                    Vreau sa dau comanda de un sandero, laureate 1.6.
                    In cat timp o sa am ocaziunea sa il conduc , sa am cheia in mana dupa ce dau comanda?

                    Comment


                    • #11
                      imnuologic, nu aici trebuia sa postezi, dar cum esti nou se mai intampla. Ai putea sa intri in posesia unui Sandero (daca il comanzi) prin toamna.
                      Scuzati absenta indelungata. I'm back

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by imunologic View Post
                        Vreau sa dau comanda de un sandero, laureate 1.6.
                        In cat timp o sa am ocaziunea sa il conduc , sa am cheia in mana dupa ce dau comanda?
                        si eu am aceasi preferinte sandero laureate 1.6 livrarea incepe de la 1 septembrie cica din cauza AC-ului daca vrei o varianta mai goala vine mai repede nu ma intreba de ce dar astea au fost explicatiile pe care le-am primit de la reprezentanta

                        Fara puncte de suspensie, te rog
                        Last edited by Stefan; 15 July 2008, 12:31.
                        Never drive faster then your guardian angel can fly !

                        Comment


                        • #13
                          Omitand faptul ca va-ti bagat in topicul meu, livrarile care sunt dupa 1 septembrie sunt din cauza ca angajatii Dacia intra in concediu in luna august si liniile de asamblare in revizie.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by bobocul View Post
                            Omitand faptul ca va-ti bagat in topicul meu, livrarile care sunt dupa 1 septembrie sunt din cauza ca angajatii Dacia intra in concediu in luna august si liniile de asamblare in revizie.
                            sa stapanesti sanatos masina si sa ai parte de ea si 1.000.000 km fara nici un drum in service .

                            La fel ca mai sus
                            Last edited by Stefan; 15 July 2008, 12:33.
                            Never drive faster then your guardian angel can fly !

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc pt urari. Din pacate drumurile in service trebuie sa le fac pt revizii si daca incep aia sa-si bage nasul prin masina....

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google