Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Masina mea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    frumoasa sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme. ce modificari ai de gand sa faci?

    Comment


    • #32
      Bestdodo ai o masina frumoasa.Parca o vad pe a mea.
      Sa ai parte numai de roti pe asfalt.
      Salut!

      Comment


      • #33
        Va multumesc mult pentru aprecieri, va doresc si voua numai bine , sa comunicam eficient , sa schimbam impresii si sa facem din "gandaceii " nostrii ceva demn de apreciat.Insa asta cere daruire si... ceva banuti.

        Comment


        • #34
          trepidatii?

          sa inteleg ca ai trecut de la logan la sandero. o intrebare pt u dar sa fi sincer:
          pedala de la ambreaj trepideaza la 1700 2000 de ture?
          -fara-

          Comment


          • #35
            Nici un fel de trepidatii, pai ce e tractor? Singura parte ciudata e ca pedala este de plastic la Sandero, cel putin la al meu asa e...asta da impresia de fragilitate, parca nu ai incredere ca intr-o pedala de fier.De ce intrebi asta, ai simtit trepidatii la turatia mentionata?

            Comment


            • #36
              am un logan din 2005 si imi trepideaza pedala de ambreaj cand ajunge la 1700si pana la 2000.dar o trepidatie zgomotoasa si insuportabila.si pedalele sunt tot de plastic.nimeni nu are ce sa ii faca upa sistemul "asa e toate".si am observat ca multi au problema asta.
              -fara-

              Comment


              • #37
                vibratia pedalei de acceleratie s-a pastrat si la sandero din pacate. oricum mie nu mi se pare asa deranjanta.

                Comment


                • #38
                  La mine nu se simte nimic, cel putin deocamdata...am 2500 de km cu ea. Saptamana asta am dat inmtr-o groapa imensa cu ea...pe drumurile de rahat ale patriei...mi s-a rupt inima de mila, a bubuit ingrozitor, am dat cu dreapta fata , aveam cam 80-90 de km la ora si masina pe contrasens...Am ramas socat ceva timp ,am cautat eventualele defectiuni, dar nu am gasit nimic vizibl...Sper sa nu se lase cu urmari, totusi ce putea bubuie asa ...? Nici janta nu s-a indoit...dar in masina am avut senzatia ca s-a spart tot bordul si ma asteptam sa sara si airbag-ul...

                  Comment


                  • #39
                    stefan e vb de pedala de ambreiaj.care in momentul in care ajung la 1700 trepideaza in draci.atat de tare ca aude si cel din portbagaj.si daca nu ti piciorul pe pedala nu poti sa porti o discutie in masina.e maxim de deranjant. trebuie sa merg cu masina turata ca nu cumva sa scad sub 1700 cand schimb viteza.si la service nu au ce sa ii faca. am vazut la multi(mai ales la taximetristi) ca le trepideaza si lor.si sper sa nu am "bafta" asta si pe sandero.


                    bestdodo: zgomotul e normal pentru masinile care au suspensie tare si mai ales e normal la masinile noi. am mers odata cu un polo si la o groapa mai mica nu de dimensiunile pe care le-ai relatat tu si la viteze mai mici se auzea la fel. si era nou. si explicatia a fost datorita suspensiei.deci nu e nimic grav atata timp cat directia se mentine si nu simti nicio vibratie suspecta in volan.
                    -fara-

                    Comment


                    • #40
                      A scuze. Am citit pe sarite . Eu n-am observat nimic in neregula la ambreiajul Sandelului. Cred ca mi-ar fi sarit in ochi treaba asta.

                      Comment


                      • #41
                        nu numai ca ti-ar fi sarit in ochi ci ti-ar fi scos peri albi.sper sa nu ai parte de problema asta.
                        -fara-

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google