Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero Orange Negru

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sandero Orange Negru

    Hello all, de curand am achizitionat si eu un sandero orange negru fara acel abtibild urat in forma de fluture in spate. Pana acum am 600 de km cu masina si ma declar multumit.

    Motor: 1.2 16V 75CP
    Culoare: Negru, blocuri optice pe fond negru, bandouri laterale pe negru, praguri si tapiterie cu insertii portocalii (chiar placute)

    Am atasat si cateva poze cu masina.

    Singura diferenta fata de celelalte sandero cred ca este comanda casetofonului cu mp3 pe volan (comanda de clio, taicamiu are un clio si am putut studia problema)

    Numa bine va doresc.


    Attached Files

  • #2
    superba!

    exact asa vreau sa o comand si eu.fara stiker-ul de pe spate
    ma gandesc sa nu fie probleme ceva..obligatii fata de orange, reclama fortata sau altele.daca la tine s-a putut sper sa se poata si la mine.


    cat te-a costat?promotie ceva la dealer?

    bafta si sa ai parte de ia!!

    Comment


    • #3
      eu iti doresc numai bine...ca un sfat..ia niste presuri cu tavita..ca pe urma o sa ti se ude mocheta..

      Comment


      • #4
        Combinatia de culori negru portocaliu de la interior e dementiala...am vazut acum ceva timp un Sandero oranje identic cu al tau la Star Service Tulcea.
        Da-mi te rog 3 motive pentru care ai ales culoare neagra.
        Sa invarti volanul cu placere si in siguranta.

        Comment


        • #5
          Super masinuta ! Sa fiti amandoi sanatosi ! Bine ai venit printre noi.
          Stepway 1.6-90 cai-gri platine

          Comment


          • #6
            Originally posted by valeriuciprian View Post
            Da-mi te rog 3 motive pentru care ai ales culoare neagra.


            e frumoasa zic eu!
            ai de ales intre gri si negru pt varianta sandero orange...iar gri e kiar banal de urat (sau urat de banal
            parerea mea...
            o culoare greu de intretinut insa f frumoasa

            Comment


            • #7
              @mahay, masina in total a fost undeva la 8900E scade cele 2 tichete plus avansul de 20 de milioane si ramai cu restul care i-am achitat cash.

              @chitziman, trebuie neaparat sa iau presurile alea si aparatorile de noroi pe spate si cauciucuri de iarna, asta luna viitoare ca asta sunt cam chel

              @valeriuciprian, nu am 3 motive sa iti dau datorita carora am ales eu culoarea neagra, am doar 1, imi place

              @Toni Montana, multumesc.... Toni Montana.... ceva cocaina?

              Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
              Numa' bine va doresc!

              Comment


              • #8
                sa o stapanesti sanatos.. intr-adevar arata mai bine cu negru la interior [cat si la exterior]

                drumuri bune!

                Comment


                • #9
                  Inca o victima a marketing-ului dacia...

                  Comment


                  • #10
                    @bunicuta, nici o victima nimic... imi place masina la nebunie, sunt constient ce am cumparat, si apropo, in marketing lucrez si eu.

                    1- este o masina care e mai simplu de intretinut, in 5 ani de zile probabil voi inlocui niste placute de frana si niste ulei.

                    2- arata bine, poate sa zica cine ce vrea mie masina imi place foarte mult

                    3 - deacord in "banii astia" iti luai vrute si nevrute, ba bmw-uri ba wolswagen ba nush ce dar eu nu am vrut second nu am vrut aspirator de gagici, am vrut o masina cu consum modest care sa ma duca din punctul a in punctul b si sa arate bine. un second de luam probabil imi pica in primul an ceva pe la ea, sa fim seriosi nimeni nu vinde o masina de buna...

                    SANATATE!

                    Comment


                    • #11
                      s-o porti sanatos.bafta

                      Comment


                      • #12
                        aa si inca ceva...sper sa nu ne vedem pe topicul cu tacanitu'..sau mocheta uda...sau....

                        Comment


                        • #13
                          @chitziman si eu sper sa fie totul in regula, dar pana la urma timpul le va lamuri pe toate

                          Comment


                          • #14
                            oricum sa te folosesti de ea la greu sa nu o lasi sa someze..

                            Comment


                            • #15
                              @Toni Montana, multumesc.... Toni Montana.... ceva cocaina?

                              No coca! No alcohol ! Just women ! :-) Poate nu vede sotia ....Culoarea neagra este foarte eleganta intradevar, si eu am oscilat dar am gandit cu mintea si am mers pe grii platine.Referitor la ce altceva puteai sa iei in banii astia sunt perfect de acord cu tine, sa speram ca 4 ani punem doar benzine si ulei....
                              Stepway 1.6-90 cai-gri platine

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google