Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stepway

    Azi am intrat in posesia unui Stepway 1.6 gri platine
    Stepway 1.6-90 cai-gri platine

  • #2
    sa-l stapanesti sanatos fara incidente....sa n-auzi de WC..
    si bine ai venit ...

    Comment


    • #3
      Felicitari!Sa stapanesti masinuta sanatos,fara probleme si evenimente rutiere!

      Comment


      • #4
        Sa-l stapanesti sanatos!
        Asteptam poze cu platinatul si eventual o prima impresie(cum se misca motorul acum la inceput,etc.)Este motorul de 85 de cai?Ai aer conditionat si Computer Bord?Care a fost pretul final?
        In alta ordine de idei bine ai venit pe forum.

        Comment


        • #5
          Bine v-am gasit, da este motorul de 85 cai, motorul mi se pare cam lenes( am coborat dintr-un logan de 1.6- 85 cai, care mi se pare ca zboara) precizez ca am schimbat treptele in max. 2000 ture si maxim 90 km/H.Am inteles ca in rodaj trebuie sa schimb treptele pana in 3000 ture si maxim 100 k/H. Asa este ? voi cum a-ti procedat ? Modelul meu nu are CB, o sa-i fac consumul la pompa si o sa fiu mai aproape de consumul real.Asta e tot.Pretul final este de 6630+ 3 tichete Rabla...Multumesc ptr. primirea calduroasa.
          Attached Files
          Stepway 1.6-90 cai-gri platine

          Comment


          • #6
            Bine ai venit Montana!Sute de mii de km fara probleme.Arata super masina ...si la pretul asta, chiar daca nu are CB, merita...Nu ne-ai spus daca are AC, pentru ca Dacia asa se lauda, ca ofera gratis Ac la Orange si Stepway...adica discount de 800 euro...
            Off topic: Nu folosi masina in scopurile pe care le folosea cel de la care ai luat numele pentru user...

            Comment


            • #7
              Super tare.... sanatosi sa fiti amandoi...
              La fel ca ieri ca și azi ca și mâine mereu.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Toni Montana View Post
                Bine v-am gasit, da este motorul de 85 cai, motorul mi se pare cam lenes( am coborat dintr-un logan de 1.6- 85 cai, care mi se pare ca zboara) precizez ca am schimbat treptele in max. 2000 ture si maxim 90 km/H.Am inteles ca in rodaj trebuie sa schimb treptele pana in 3000 ture si maxim 100 k/H.


                Toni, sa te bucuri de masina si vorba colegului chitziman, sa n-auzi de V(W)C ! Drumuri lungi si line !

                Se spune ca sandero cantareste cam cu 100 kg mai mult decat loganul, atunci intelegi si tu de impresia de "motor lenes".
                (curios ar fi sa ne spui cum simti motorul cand iei in masina si vro 2-3 persoane mari..asa cam de 90kg fiecare si umpli si portbagajul cu niscai multe cumparaturi)
                Iar cat e in rodaj da, sa nu sari de 3000, asta e ceea ce auzeam chiar aseara de la un dacotec.
                Ce sa-ti mai spun ? Posturi multe pe forum dar imbucuratoare (updatari)

                Comment


                • #9
                  Originally posted by jon53 View Post
                  Bine ai venit Montana!Sute de mii de km fara probleme.Arata super masina ...si la pretul asta, chiar daca nu are CB, merita...Nu ne-ai spus daca are AC, pentru ca Dacia asa se lauda, ca ofera gratis Ac la Orange si Stepway...adica discount de 800 euro...
                  Off topic: Nu folosi masina in scopurile pe care le folosea cel de la care ai luat numele pentru user...
                  Salut, multumesc ptr. urarile de bine, da masina are AC, in zilelede azi nu se poate fara.Zilnic fac 15 km iar in wek end doar Fishing !

                  Azi am fost in service(Xandor) ptr. un upgrade :deflectoare, protectie praguri, alarma.Personalul foarte de treaba si prompt sper asa sa fie intodeuna
                  Last edited by Toni Montana; 15 July 2011, 15:16. Reason: Automerged Doublepost
                  Stepway 1.6-90 cai-gri platine

                  Comment


                  • #10
                    sandero fata de loganul vechi este mai usor cu 80 kg... acum intru sa vad diferenta de loganul nou

                    dar eu am 1.4 la 1138kg dar vad acum 1050kg ca si loganul la 1,2...
                    Last edited by raduiancu; 15 July 2011, 15:23. Reason: Automerged Doublepost
                    La fel ca ieri ca și azi ca și mâine mereu.

                    Comment


                    • #11
                      Se pare ca m-am inselat , azi am facut aprox. 200 km si am inceput sa-mi schimb treptele la 3000 ture, e alta viata fratilor, imi place aceasta masina pot sa ma bazez pe ea in depasiri.M-am intalnit in Sv . cu un posesor de Sandero, bineinteles ca ne-am salutat...
                      Stepway 1.6-90 cai-gri platine

                      Comment


                      • #12
                        Superba masinuta! Ce sa-ti urez... un drum pana la Mare - Neagra sau Egee la alegere!
                        Ai grija cu deflectoarele - majoritatea zgarie geamurile in partea de sus iar la spalatorie intra un pic de apa pe langa ele.
                        Daca nu ai, un upgrade binevenit este un filtru de polen.
                        Si daca Marea este departe, incerca un drum forestier

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by UrsBrun View Post
                          Superba masinuta! Ce sa-ti urez... un drum pana la Mare - Neagra sau Egee la alegere!
                          Ai grija cu deflectoarele - majoritatea zgarie geamurile in partea de sus iar la spalatorie intra un pic de apa pe langa ele.
                          Daca nu ai, un upgrade binevenit este un filtru de polen.
                          Si daca Marea este departe, incerca un drum forestier

                          Multumesc pentru urare !O sa merg la mare in luna august,se aud niste sunete infioratoare cand cobor sau ridic geamurile; trebuie sa merg maine in service ptr. alarma si o ridic aceasta problema.Filtru polen ? Pai acum nu am filtru polen ?
                          Parcurg in fiecare week end drumurii grele, macadan merg la pescuit ...
                          Stepway 1.6-90 cai-gri platine

                          Comment


                          • #14
                            Felicitari pentru masinuta. A aparut Sandero 1.6 16v . De abia astept, sa posteze impresii un Sandel cu 1.6 16v , comparativ cu vechiul 1.6MPI pe care il avea (exemplu).

                            Comment


                            • #15
                              Salutare din nou ! Azi masinuta mea a primit botezul.Am fost la pescuit pe niste drumuri desfundate si va asigur ca a fost la inaltime.E drept copilotul meu are un mare merit deoarece ma ghidat din fata, dar va anunt ca orice alta masina in afara de cele de teren nu ar fii trecut pe unde am trecut eu.Sunt mandru de alegerea pe caere am facut cumparand aceasta masina.Are garda la sold suficient de inalta ptr a iesi din incurcatura.Imi pare foarte rau ca nu am facut niste poze dar am realizat acest lucru doar dupe ce am iesit din acele vagaunii.Ptr. cine vrea sa ajunga pe orice mal de apa curgatoare fara pretentii de off road este o alegere super. Cu stima.
                              Stepway 1.6-90 cai-gri platine

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google