Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Citi ani credeti ca o sa tina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Citi ani credeti ca o sa tina?

    cine stie precis citi ani poate sa lucreze in afara de problemele mici?de ex.cine a avut logan?ma intereseaza daca v-a tine binisor 6-7ani un sandero laurate 1.6 ca la noi in chisinau nu prea ai pe cine intreba ca au putini....in afara de taxi.dar aceea merg ca nebunii si nu-mi pot da un raspuns bun.merci frumos...masina imi place tare dar ma gindesc si la viitor

  • #2
    Maxim 6...

    Comment


    • #3
      tata are loganul din,mai 2005. 1 an a mers de rodaj, dar 2 A carat marfa cu el. numai legume. care 500 de kg de legume in fiecare zi pe timp de vara. si s-a dus incarcat cu el pe drumuri cu gropi mari, drumuri de tara. si a rezistat. si cred ca mai rezista cel putin 4-5 ani. de abia atunci o sa incepe sa bage bani in el. cred ca va fi la fel de durabil ca si dacia. pentru cei care merg cate 6-7mii de km pe an si o mai tin si in garaj eu cred ca o au garantata 20 de ani!!!
      motorul cred ca merge la 250 de mii de km.apoi probabil ca trebuie umblat la el.
      -fara-

      Comment


      • #4
        Cam vorba lu' TheOne, max 6.
        Si eu cred ca dupa 5-6 ani o sa apara problemele mai mari: directie, frana, etc
        Sigur asta in functie si de nr de km. Ca dupa 6 ani cu 15000 de km la bord cred ca nu ii cazul de vreo defectiune
        Eu cred ca limita de 100.000 km a fost bine gandita si deci cam dupa 100.000 ar fi si normal sa mai cotizam cu ceva la Sandero
        Last edited by Goan; 5 March 2009, 11:13.

        Comment


        • #5
          asta ar fi foarte bine.deci daca mi-l iau ,vreo 4-5 ani n-o sa am mari probleme cu el.e si normal dupa asta sa apara probleme mai grave...dar fiecare masina nu e vesnica.da daca facem comparatie cu alte masini referitor la durata de viata,ce-o sa iasa?si inca ceva:e diferenta dintre logan 1 si logan doi+sandero(in ceea ce priveste piesele,asamblarea,tabla,rugina si toate celelalte)??????merci de ajutor si de sfaturi

          Comment


          • #6
            Eu cred ca este in functie de stilul de condus si intretinere. Asa ca ii dau un 10 ani.

            Comment


            • #7
              depinde,cum zicea si marian66v,dar din punctul meu de vedre ii dau tot 10 ani,pt.ca pe langa stilul de condus(mai finut cu ea) o ingrijesc ca pe un copilas ca deh are doar 7 luni

              Comment


              • #8
                deci daca mi-l iau ,vreo 4-5 ani n-o sa am mari probleme cu el.e si normal dupa asta sa apara probleme mai grave...

                Nu fi asa sigur, s-ar putea sa ai surprize.

                Comment


                • #9
                  De curiozitate, o sa pun si eu pe site 2 poze cu dacia mea, una cand masina e in starea naturala (adica murdara rau) si una in care e curata (merg sambata la tara si o spal) sa vedeti cum se prezinta o dacie 1310 dupa 14 ani.
                  Eu zic ca un Sandero poate sa tina lejer si 15 ani daca din 4 in patru ani se injecteaza ceara in praguri si usi.

                  Comment


                  • #10
                    astept poze cu dacia ,poate o sa recunosc masina in trafic si mai dam cate un flash

                    Comment


                    • #11
                      sigur o sa tina 15 ani fara probleme =)) v-ati uitat atenti ce tabla aveti pe masina? uitati-va la logan si ganditi-vaca sunt la fel masinile...
                      dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                      Comment


                      • #12
                        nici nu ma gindesc la 15 ani.eu as vrea 7 ani sa nu am probleme grave,atit.da daca e de avut grija da masina....mai stii

                        Comment


                        • #13
                          Da, tabla este subtire dar cred ca mai important decat grosimea tablei este protectia anticoroziva si antifonarea care la vechile dacii erau de mantuiala. Cand iti luai masina prima grija era s-o antifonezi sa-i pui ulei in praguri, usi, lonjeroane, acum nu mai este cazul dar o data pe an n-ar strica un control amanuntit si bagat ceara prin toate gaurelele.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Goan View Post
                            Nu cred ca limita de 100.000 km a fost bine gandita si deci cam dupa 100.000 ar fi si normal sa mai cotizam cu ceva la Sandero
                            Exista in Satu Mare Loganuri la taxi si cu 300000 km si merg bine.
                            Baieti, exista Dacii de 30 de ani care inca mai merg. Nu-s de calitate mai buna ca si Logan sau Sandero, asa ca eu zic ca vor tine cat Daciile de pe vremea lui Ceasca.
                            Last edited by sandero 4 ever; 6 March 2009, 21:22.
                            Scuzati absenta indelungata. I'm back

                            Comment


                            • #15
                              V-am promis poze cu dacia mea, poze facute cu telefonul (varza calitate), culoarea masinii: gri magnum

                              ps. masina fabricata in 1995

                              Arata rau ? N-as zice avand in vedere ca intr-un an o spal:
                              1. maxim de 2 ori pe an la spalatorie
                              2. la tara (unde sunt facute si pozele) cu apa din fantana de maxim 10 ori pe an
                              3. o spala ploaia cand circul cu ea, ca sta in fata blocului in copertina
                              4. o curat in interior cam de 1-2 ori pe an la tara cu aspiratorul
                              ...deci nu pot spune ca am ingrijit-o prea tare, si totusi, eu zic ca masina se tine bine.
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google