Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Lipsa dopuri la haion?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lipsa dopuri la haion?

    Salutare,

    Am fost in service cu masina saptamana trecuta. In seara asta am ridicat haionul si am descoperit gauri unde cred ca ar fi trebuit sa fie niste dopuri din cauciuc puse din fabrica.

    Am atasat o fotografie. Gaurile care le consider cu probleme sunt cele marcate cu rosu. Galben este cu dop si l-am insemnat. Este si in partea cealalta care nu apare in poza.

    Am rugamintea sa va uitati si la voi pe masini si sa-mi spuneti daca gasiti aceeasi situatie ca la mine. Daca nu, inseamna ca cineva mi-a shparlit cauciucurile.

    Masina este model Laureate.

    Mersi.
    Attached Files

  • #2
    Unde am trasat cercurile cu verde...am capacele de cauciuc...unde am trasat "V"-ul ala roz, nu mai retin...tre sa ma uit..in rest...gaura aia din dreapta o am si eu...
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Salut,Winnie!

      Daca cumva ai schimbat hayonul este posibil sa fi uitat baietii sa puna dopurile obturatoare,altfel tind sa cred ca cineva a avut nevoie de acele mici piese.

      Eu am Sandero chel si pe margine sigur are dopuri.Nu stiu exact daca la broasca exista acele dopuri.
      Last edited by Azzzuro; 8 May 2011, 22:00.

      Comment


      • #4
        Haionul nu a fost inlocuit. Acolo unde trebuiau sa fie dopurile a ramas mizerie in locul lor, semn ca s-a bagat sub dopuri. Cat se poate de clar ca mi-au fost shparlite.

        Maine sunt peste ei.

        Comment


        • #5
          sigur baietii din service au avut nevoie de ele, mergi acolo si fa scandal cu ei, ca altfel se invata si mai ia si altadata
          din pacate asta e romania, eu am ramas in spalatorie fara scrumiera
          my ride

          Comment


          • #6
            am lasat masina (impecabila desi este din 2008) o saptamana la service. am scos din ea tot ce se putea. cric, scrumiera, bricheta, roata rezerva, placa de la haion orizontala. mi-am lasat semne peste tot in interior.

            si cu toate astea mi-au shparlit niste cauciucuri pe care le-am remarcat lipsa abia in seara asta. in ce tara traim? intr-un service renumit avem de-a face cu niste gainari? deja imi fac griji ca baietii mi-au usurat masina si de alte lucruri.

            desi aparent sunt niste chestii minore acele dopuri nu pot sa trec peste acest indicent. voi merge pe cale amiabila de rezolvare. daca nu reusesc, atunci voi face reclamatie scrisa catre service, apoi catre Dacia, si apoi voi face public numele acestui service pentru ca sa va feriti de el cu totii.

            grija mare. gainarii lucreaza.

            Comment


            • #7
              si daca rezolvi si iit primesti cauciucele tot sa ne zici numele service-ului

              Comment


              • #8
                voi fi de buna credinta. un singur dobitoc, nesimtit, poate strica munca altora care sunt corecti si cinstiti in acel service. am intalnit acolo si oameni corecti, care sper ca vor analiza situatia si vor lua masurile necesare.

                atunci cand duceti masina la service si o lasati nesupravegheata, chiar daca este service de renume, faceti poze la tot. unii sunt in stare sa-si completeze lipsurile cu ce aveti voi, ceea ce nu mi se pare corect. desi sunt niste rahaturi de dopuri in fond, cu valoarea extrem de redusa, nu voi lasa asa situatia. acel individ m-a facut sa sufar, m-a facut sa-mi pierd increderea in service-ul la care lucreaza. trebuie sa plateasca pentru ca in viitor sa nu mai fie si altii care sa sufere ca mine.
                Last edited by Winnie; 8 May 2011, 23:15.

                Comment


                • #9
                  ioi, am ramas gura-casca !
                  am avut multe probleme de rezolvat prin service, chiar si cu masina nesupravegheata, dar n-am patit de-astea !
                  mai stii ...? niciodata sa nu spui niciodata ...bine de stiut ce se poate intampla chiar si accidental prin service ...
                  Last edited by Sand'dana; 9 May 2011, 10:43.

                  Comment


                  • #10
                    Sand'dana...zici ca n-ai patit d-astea ? Nu poti decat sa speri asta...un amic care are Logan, a mers intr-un service pentru o problema de tinichigerie si aia i-au schimbat planetarele si janta de pe roata de rezerva...si nu, nu glumesc...

                    Comment


                    • #11
                      Sa nu uitam de asta care mie mi se pare epica.

                      ...am observat ca stergatorul era montat invers

                      Comment


                      • #12
                        nici eu nu am dopurile acelea. dar nu imi mai fac griji.
                        -fara-

                        Comment


                        • #13
                          Nici eu nu am nici cele de haion, nici capacele de la tiranti si nici cele de la portiere.
                          Concluzia mea este ca la Dacia, finele anului 2008 a fost sarac in cauciuc
                          Trebuie sa ma interesez cati copii cu parinti la Dacia s-au nascut in prima jumatate a anului 2009.

                          Comment


                          • #14
                            Goan, eu am capacele de la hayon, tiranti...dar de noua ii lipseau 5 bucati in usi...am facut ceva scandal la dealer, degeaba evident...oricum nu-i paguba..dupa nici 1 an..s-au rupt efectiv si le-am smuls eu afara, macar pe acolo se scurge apa din portiera.

                            Comment


                            • #15
                              Dopul de langa distantierul stanga il am,cel din dreapta lipseste...
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google