Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Cumpar jante pentru sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar jante pentru sandero

    Salut,
    Vreau sa imi cumpar niste jante de aliaj pentru sanderoul meu. Ma gandesc sa las cauciucurile de iarna pe jantele de fonta si cele de vara sa le pun pe jantele noi.
    V-ati cumparat jante de aliaj ? si daca da ce modele (cele standard dacia sau altceva?) daca puteti sa puneti si ceva poze ar fi perfect.

    Mihai

  • #2
    jantele de fabrica sunt de tabla ordinara. daca ar fi de fonta, s-ar sparge tandari la prima groapa serioasa. daca vrei jante bune de aliaj, atunci toora, speedline, oz e ce ti-as recomanda. desigur, trebuie buget "sanatos". eu am luat pt logan oz granturismo wrc, 145 euro/buc. poza o gasesti aici
    dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

    Comment


    • #3
      Seba, ai dat mai mult pe jante decat pe masina LOL.

      ps. si mie imi plac jantele alea, dar in veci nu as investi asa multi bani intr-o masina, in fine, chestie de gusturi, pasiune...etc.

      Comment


      • #4
        daca socotesti ce/cat bagi in masina, nu-ti mai ramane decat sa iei tramvaiul 2 sau autobuzul 33 ca sa mergi la lucru...
        dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

        Comment


        • #5
          bani sa fii avut, cumparam jante fara sa respir
          La fel ca ieri ca și azi ca și mâine mereu.

          Comment


          • #6
            Eu am luat de tabla din targ de la Vitan, asta a fost bugetul.
            Unde mai pui ca mai tre' sa dau aproape un milion pe montat.

            Comment


            • #7
              sincer astea nu prea mai sunt vremuri pt bagat in masina..sfatul meu mergi pe clasice de banii aia te plimbi mai bine

              Comment


              • #8
                Tot de la aceeasi idee am plecat si eu cand am cumparat jantele de aliaj:pneurile de vara le-am montat pe jantele de aliaj,iar cele de iarna le-am pus pe jantele de tabla originale cu care a venit masina...

                Eram in cautarea unor jante de aliaj originale,dar s-a ivit o ocazie si am cumparat 4 jante Borbet noi noute,in cutie cu doar 200E/setul.

                Le-am pregatit pentru sezonul cald:spalat cu Sonax Full Effect,curatat cu Sonax Lack Reiniger urmat de Sonus Paint Cleaner,aplicat Sonus SFX4 Sealant,iar in final ceara solida Sonax Xtreme Wax.Pe flancurile pneurilor am aplicat Sonus Tire & Bumper Dressing Gel.
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Ai timp liber destul de mult...

                  Comment


                  • #10
                    arata bine, azzzuro. sa le stapanesti sanatos. la pretul ala e chiar oferta. In ceea ce priveste detailing-ul sunt de partea ta. si eu stau cateva ore bune cand ma apuc de masina. din pacate, te cam descurajaza idiotii care nu stiu sa tina de usi cand le deschid, care se opresc in tine cand parcheaza... si alte astfel de specimene. e pacat de timpul, munca si banii bagati. vorbisem cu tine de sonax. pe 16.04 ma apuc si eu sa o fac bec. mai am niste turtle wax pe care vreau sa o termin, dupa care cred ca mi-as lua sonax. ai un link unde sa vad ceva preturi actualizate ? ca despre ei gasesc pe detailing club. ms

                    Comment


                    • #11
                      @geoalexus:Timp liber nu prea am,dar in cele 4 luni de sezon rece am reusit sa-mi fac 2 ore timp liber pentru ingrijirea jantelor.Intra pe detailing-club si vezi acolo ce inseamna "sa-ti faci timp liber" pentru ingrijirea masinii!

                      @AG25FLI:produse Sonax cumpar de la Catalin ( http://www.colindetailing.ro/ ) si de la un magazin de la AutoVit (cel ce comercializeaza si vopsele,situat in cladirea centrala).

                      Comment


                      • #12
                        Eu abia reusesc sa spal masina... de aia spun. As sta si eu sa o frec cu toate lucrurile dar dupa cum v-am aratat la ultima intalnire am niste vecini mai mult decat idioti si mai intai ar trebui reparate acele zgarieturi.

                        Comment


                        • #13
                          azi merg la autovit. o sa vad daca imi gasesc huse "de horigine" sa vad si ce gasesc pt detailing. Ms de raspuns azzzuro

                          Comment


                          • #14
                            Pentru putin,AG25FLI!Din targ mi-am cumparat si eu husele(se potrivesc perfect si sunt confectionate si din acelasi material ca si cele originale),si chiar covorasele(80 RON) care nu sunt originale,dar au restfoot (loc de rezemat piciorul pentru a nu murdarii mocheta).Tavita de portbagaj(50 RON) tot de acolo am cumparat-o.

                            Comment


                            • #15
                              azzzuro, de unde ai luat husele alea? eu nu am gasit nimic sa imi placa. stau bine pe scaune? P.S. ms de pont cu colin. acum am comandat si eu ceva "bunatati" Aplicator pentru Ceara
                              Ceara Auto permanenta Collinite 476's
                              Sonax gel plastic exterior

                              sa vedem ce iese. stii ceva de ceara Collinite? eu am citit si mi s-a parut ok.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google