Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Concediu Dacia - modificari la linia de productie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Concediu Dacia - modificari la linia de productie?

    ieri am vb cu cei de la dacia si au zis ca vor iesi mult mai bine facute dupa concediu ca s-a revizuit linia de asamblare.si a mea se va fabrica pe 1 septembrie in prima zi dupa concediu.initial era vb de 26 august dar s-au gandit ca lumea are bani multi si trebuie sa ii cheltuie prelungindu-si concediile la mare.
    comanda nu se revoca in cazul in care doresti alta culoare.numai ca e posibilsa vina cu 1-2 zile mai tarziu.eu am vrut sa anulez comanda si sa imi iau logan 2.dar e mai prost la tabla.
    -fara-

  • #2
    Nu prea se schimba data fabricatiei sa stiti!O data ce ai incheiat contractul si ti s-a dat seria sasiului...cam ata ete.Vopsitul barelor in ce culoare vrei tu costa intre 4 si 6 milioane pt fiecare bara.Asa am auzit!Cat despre REMONT,eu stiam ca s-a terminat ieri si azi a inceput lucrul la masini.Oricum,scrie in contractul ala initial data la care ti se produce masina!
    Lucrurile se mai schimba,oamenii NU!

    Comment


    • #3
      nush ce sa mai cred dar cei de la dacia mi-au zis ca lucrul nu va incepe decat pe 1 septembrie. masina mea va fi fabricata in prima zi de lucru.deci data s-a decalat de la 26 august la 1 septembrie.daca ai gasit undeva informatia ca lucrul la dacia incepe maine sa imi arati si mie.

      prietene apropo..suntem off topic
      Last edited by Spanu; 25 August 2008, 23:44. Reason: ???
      -fara-

      Comment


      • #4
        Pai cam sunteti, dar informatiile puse de voi ar putea fi importante asa ca fac un nou thread.
        Cat despre trecerea datei productiei pe precontractul ala, la mine nu exista. Exista o data (19 septembrie), dar se refera la termenul maxim pana la care poate fi livrata.

        Comment


        • #5
          excelenta idee!

          o bila alba pentru mine. si 2 pentru tine.
          -fara-

          Comment


          • #6
            Originally posted by Spanu View Post
            au zis ca vor iesi mult mai bine facute dupa concediu


            ce vrea sa insemne ??
            are aceeasi prindere nu prea vad cum sa iasa mai bine facute :P ?

            adik sandel urile facute inainte d concedii sunt mai firave ?

            Comment


            • #7
              Originally posted by Shoot View Post
              ce vrea sa insemne ??
              are aceeasi prindere nu prea vad cum sa iasa mai bine facute :P ?

              adik sandel urile facute inainte d concedii sunt mai firave ?
              ma refeream la calitatea masinii.daca ai fi citit ai fi observat ca lasa mult de dorit imbinarile din interior si nu numai.deci eu la asta m-am referit.
              -fara-

              Comment


              • #8
                Va zic azi sigur dupa ora 6 daca a inceput lucrul sau nu in uzina.Cat despre imbinari....mie mi s-au parut ok la un 1.6MPI.Cat despre linia de asamblare,modificari multe nu prea s-au facut...au lucrat mai mult cei de la intretinere din cate stiu eu!Acum,stim cu totii ca dealerii au multa vraja in ei...asa ca nu credeti chiar tot ce vi se spune.
                Lucrurile se mai schimba,oamenii NU!

                Comment


                • #9
                  sa nu ne uiti!

                  sper din tot sufletul sa inceapa azi lucrul. asa imi vine si mie masina mai repede. astept sa ne anunti.
                  -fara-

                  Comment


                  • #10
                    Dupa un mail dat la Vocea Clientului mi s-a spus ca masina imi vine pe 5 septembrie, mai tarziu cu 5 zile fata de cum era programat. Deci banuiesc ca nu au inceput inca lucrul, si chiar s-a marit perioada concediului pana pe 1 septembrie.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Stefan View Post
                      Dupa un mail dat la Vocea Clientului mi s-a spus ca masina imi vine pe 5 septembrie, mai tarziu cu 5 zile fata de cum era programat. Deci banuiesc ca nu au inceput inca lucrul, si chiar s-a marit perioada concediului pana pe 1 septembrie.
                      masina trebuia sa ajunga pe 1 septembrie sau trebuia sa intre in fabricatie pe 1 septembrie si datorita concediului s-a decalat cu 5 zile?
                      -fara-

                      Comment


                      • #12
                        Am vorbit acum ca n-am mai avut rabdare!Se lucreaza de azi!Am comandat si eu un sandero 1.4 si trebuia sa imi vina pe 9 sept....si acum o sa vina pe 9 sau pe 10.S-ar putea sa fi ramas ei in urma cu productia,dar de inceput au inceput lucrul!
                        Lucrurile se mai schimba,oamenii NU!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Rashx View Post
                          Am vorbit acum ca n-am mai avut rabdare!Se lucreaza de azi!Am comandat si eu un sandero 1.4 si trebuia sa imi vina pe 9 sept....si acum o sa vina pe 9 sau pe 10.S-ar putea sa fi ramas ei in urma cu productia,dar de inceput au inceput lucrul!
                          am si eu o nelamurire: exista 2 termene unul de fabricatie si unul de livrare.
                          deci tu de care vorbesti?ma intereseaza pentru ca vreau si eu sa vad cam cand imi ajunge masina.pt ca am comandat-o in slatina olt si eu sunt in sibiu.deci trebuie sa imi fac planuri. eu am termenul de fabricatie pe 26 august. posibil sa o fabrice chiar acum sau sa o fabrice pe 1 septembrie conform cu cele spuse de dealer.

                          p.s. in cat timp o livreaza?avand in vedere ca intre mioveni si slatina sunt 70km.
                          -fara-

                          Comment


                          • #14
                            Nu stiu sa iti zic sigur....cum merge la fiecare dealer.Stiu ca tirurile trec prin vama pitesti inainte sa plece.dar nu stiu cate zile sau cat de aglomerat este.Depinde.Sunt zile cand e full acolo si mai stau tiruri si pe strada.habar n-am.cat despre termenul meu,la mine coincid data fabricatiei cu cea a livrarii.Eu o iau in aceeasi zi dupa ce a fost facuta...ma duc si o iau direct din uzina!
                            Lucrurile se mai schimba,oamenii NU!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Spanu View Post
                              masina trebuia sa ajunga pe 1 septembrie sau trebuia sa intre in fabricatie pe 1 septembrie si datorita concediului s-a decalat cu 5 zile?
                              Trebuia sa o ridic la sfarsitul lunii august dupa spusele dealerului.
                              Eu o iau din Pitesti asa ca banuiesc ca nu face mult de la uzina pana la dealer. Cred ca nu o aduc cu tiru, ci pe roti, ca e doar un deal intre uzina si dealer .

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google