Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Cat costa numerele rosii?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cat costa numerele rosii?

    Salutare sunt nou printre voi asa ca as dori sa-mi spune-ti cat costa numerele rosii.Eu am aflat de la Dacia-bradet ca ar costa in jur de 190 ron.E posibil?

  • #2
    costa 200 lei aici intra si suportii pentru numere

    Comment


    • #3
      io am dat 90 ron la jumatea lunii pe nr rosii

      si 150 ron asigurarea pe jumate de an ....

      Comment


      • #4
        mersi,dar totusi mi se par foarte mult

        cat despre asigurare mi-au spus ca trebuie sa o fac pe un an si costa 290 ron la omniasig
        Last edited by Stefan; 1 August 2008, 01:34.

        Comment


        • #5
          dap asa este mai ales ca le tii maxim 1 luna
          sunt niste taxe la masinile astea noi :|

          Comment


          • #6
            eu am dat 90 ron pentru numere si 310 asigurarea pe 1 an la bcr

            Comment


            • #7
              Eu am dat 100 pentru numerele rosii.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Oliseh View Post
                mersi,dar totusi mi se par foarte mult

                cat despre asigurare mi-au spus ca trebuie sa o fac pe un an si costa 290 ron la omniasig
                Nu mi se pare corect sa te oblige pe un an.Cand am cumparat masina m-am lovit de aceiasi problema la dealer si am insistat pe jumatate de an la Asiban

                Comment


                • #9
                  Eu am dat 90 pe numere si 120 asigurarea pe 6 luni la BCR. Pe ei ii intereseaza sa ai masina asigurata cand pleci de acolo. Nu te obliga nimeni sa o asiguri pe 1 an.

                  Comment


                  • #10
                    la iatsa campina de unde am ridicat eu masina, au costat numerele rosii 75 ron

                    Comment


                    • #11
                      Da, am gresit cind am spus 200 lei. Sunt 100 lei numerele, 37 lei suportii de numere si 148,20 lei asigurarea pe 6 luni la omniasig.

                      Comment


                      • #12
                        salutare la toti,vineri(1-august)mi-a sosit sandelul,laureat 1,4 mpi rosu pasion.Vreau sa va spun ca am platit 129 ron numerele rosii si asigurarea pe un an (obligatoriu un an)298 ron la omniasig.Zalau-dealer bradet.

                        Comment


                        • #13
                          Desi nu are legatura cu titlul topicului, cred ca trebuie lamurite doua aspecte. Este vorba de asigurarea obligatorie RCA in aceste posturi,( asigurare poate sa fie si CASCO). Si al doilea lucru, cand ridici masina de la dealer trebuie sa ai RCA- ul facut, dar nu este obligatoriu sa-l faci la acel dealer. Daca i-ti convine alt asigurator, poti sa-l faci la el si sa te prezinti la dealer cu RCA-ul gata facut. Eu am facut RCA-ul in alta parte (impreuna cu CASCO) si cand m-am dus la dealer, m-am trezit ca i-mi facusera si ei RCA, fara sa ma intrebe si vroiau sa mi-l bage pe gat. Le-am aratat ca am RCA-ul meu si au inghitit baietii galusca, stramband din nas ca si-au pierdut comisionul.

                          Comment


                          • #14
                            Bobocul are dreptate. Nu te pot obliga sa-ti faci RCA la dealer. Pe mine m-au intrebat din vreme, mi-au zis ca fac la BCR Asig cu 120 lei pe 6 luni. Mi-a convenit, deoarece aveam si CASCO tot la BCR Asig, si, daca-mi faceam RCA la ei imi acopera la CASCO si furtul extern (si am de gand sa plec in concediu cu sandelu'). Dar nu m-au asteptat cu RCA facut, m-au mai intrebat odata cand am fost sa-mi iau cartea, si abia dupa aceea mi-au completat ei polita.

                            Comment


                            • #15
                              Eu am dat 100 lei pe nr rosii,cu tot cu suporturi, 298 lei pt.RCA la Omniasig,am primit in schimb covorase Sandero GRATUIT! Atat amputut negocia la masina platita cu banu' jos, versiunea preferance.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google