Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Pot obtine un Stepway dintr-un Laureate ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pot obtine un Stepway dintr-un Laureate ?

    Salut toti membrii Dacia Sandero Club.
    Stie cineva cat ar costa transformarea unui Sandero Laureate in Sandero Stepway ? E posibil acest lucru din punct de vedere tehnic ?
    Ma intereseaza aspectul exterior respectiv protectii aripi si bare de protectie fata/spate inclusiv praguri si modificarea suspensiei.
    As prefera solutii cat mai corecte din punct de vedere tehnic, evident cu piese originale.
    A facut cineva asta? Mai sunt detalii la care nu m-am gandit ? Trebuie omologare RAR ?
    Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

  • #2
    Salut si bun venit pe la noi! Nu merita asa o investitie - strict punctul meu de vedere.Ce are Stepway mai deosebit? Farurile pe fond negru si barele transversale.Astea da,le-as pune si eu pe sandelul meu.Dar in rest...gandeste-te ca numai kitul ala "bengos" ce se ofera cu Sandero,costa vreo 800 euro...cat o fi cel pentru Stepway? Suspensia Stepway e mai inalta cu 2 cm fata de Sandel.Un lucru negativ,din moment ce nu are nimic in comun cu offroad...doar stabilitate si mai mica.Cred ca ai sari lejer de 2000 euro,daca ai face tot,ca sa para Stepway.Doar o bara stabilizatoare cu montaj e 1000 ron (exemplu).
    Din moment ce o modificare a masinii nu afecteaza performantele ei,nu vad de ce ar trebui omologate modificarile (iar la suspensii n-o sa stea nimeni sa masoare).
    Mai bine te-ai orienta spre alte lucruri,mai benefice:coborarea suspensiei,eventual o remapare motor,folii geam,incalzire in scaune si multe altele...un pont: uita-te in sectiunea my ride,sa vezi cam ce am facut cativa,sa ai idei.

    Inca o data: bun venit si e strict parere personala.
    p.s. poate apari la my ride,sa-ti prezinti masinuta,impresiile etc.
    Last edited by sanderizer; 17 January 2011, 09:07.

    Comment


    • #3
      Stie cineva daca Stepway are un sistem diferit de suspensie fata de Sandero clasic ?

      Salut si multumesc pentru raspunsul prompt.
      Vroiam sa stiu daca in cazul suspensiilor, avand in vedere ca avem de-a face cu aceasi caroserie, e vorba de alt sistem de suspensii, si daca da, cam care ar fi costurile. E posibil ca cei de la Dacia sa fi calculat bine dinamica masinii cu suspensia mai inalta. Nu am auzit posesori de stepway sa se planga de stabilitate si cred ca un kit original ar face treaba bine.
      In rest, kit-ul de accesorii exterioare e, cred, mai usor de pus.
      Intre timp am vorbit cu cei de la Bras din Iasi si astept un raspuns oficial. La o prima discutie ar fi vorba de alt fel de arcuri. Am vorbit cu cineva de acolo si am rugat sa-mi spuna ce alte elemente sunt implicate. CUm am detalii cum le postez.
      Multumesc inca odata pentru primirea de pe forum si va salut pe toti.
      Last edited by daoqueen; 17 January 2011, 13:16.

      Comment


      • #4
        legat de kitul exterior: am mai spus-o si o repet. costa 80 de milioane fara montaj.
        ornamentul fata nu se poate monta decat daca dai jos spoilerul de cauciuc. barile transversale necesita gaurirea plafonului.
        altceva nu stiu ce sa zic.eu am incercat sa o transfor pe a mea in stepway...si o voi face daca pretul kitului ajunge la maxim 15 milioane.
        deocamdata de pe stepway am doar difuzorul spate care se potriveste ca uns!
        -fara-

        Comment


        • #5
          Kitul de Sandero SUV e acelasi cu cel de pe Stepway ?

          Am vazut posturile tale referioare la kit-ul SUV.
          Eu pt exterior vreau in mod deosebit protectiile alea inalte, negre, pentru aripi, pragurile (am inteles ca nu prea se pot monta) iar la barele de sus as renunta momentan, mai ales ca trebuiesc date gauri in caroserie. In rest as asigura functionalul, respectiv ridicarea garzii la sol in conditii de maxima siguranta.
          Referitor la ornamentul pentru bara fatza, sunt ok cu el daca-i pot ridica garda a sol care pe fata cam atinge una alta cu sortul ala de cauciuc, foarte bunde altfel la viteze mari.
          Vreau sa vad cat ajunge daca comand doar protectile pentru aripi, praguri si arcurile (daca or fi numai ele) in prima faza. Saptamana asta ma intalnesc cu reprezentantul unui delaer din Iasi - Bras si revin cu detalii. Evident, caut varianta cea mai ECO-nomica.

          Comment


          • #6
            nu cred ca are rost sa o ridici doar 2 cm...si cand te gandesti ca nu ai nici awd...mai bine mai pui cv bani si iei duster
            1.4
            sigpic

            Comment


            • #7
              In trafic, Stepway pare mult mai inalt decat Sandero clasic

              Tocmai asta vreau sa vad, ce inseamna rostul asta. Sandero am, si imi place, nu i-as da drumul, as personaliza-o putin in stilul meu. Ideea e ca in trafic, Stepway pare cu ceva mai mult de 2 cm mai inalt. Ca nu e permanent supusa la sarcina maxima. E drept, nu are awd, insa o garda ceva mai inalta, permite mici escapade. Pana la urma e vorba de confort pe drumuri mai "grele" si de un moft, evident. Dar dace se merita, se poate face. Duster e altceva.

              Comment


              • #8
                Ma intreb cat castigi in inaltime daca iti pui jante de 16'?

                Comment


                • #9
                  aaa...1 inch? (~2.54 cm).

                  Comment


                  • #10
                    Spoiler fata Stepway

                    Probabil la noi nu se poate gasi asa spoiler ...



                    Am inteles ca pragurile nu se pot modifica. Asa e ?

                    Last edited by daoqueen; 18 January 2011, 00:47.

                    Comment


                    • #11
                      eu de la sandero asta vreau jantele..
                      -fara-

                      Comment


                      • #12
                        Salut in legatura cu acest kit steway,va pot oferi eu kitul suv..la un pret imbatabil,si kitul este original si nou(in cutie),am si multe alte elemente atat pt sandero cat si pt logan...

                        Comment


                        • #13
                          intra la anunturi online -> strict legate de masini daca ai ceva de vanzare asa poate sa vada toata lumea ce se vinde si cu cat

                          Comment


                          • #14
                            Mai e valabila Oferta ?

                            Originally posted by Ocazie View Post
                            Salut in legatura cu acest kit steway,va pot oferi eu kitul suv..la un pret imbatabil,si kitul este original si nou(in cutie),am si multe alte elemente atat pt sandero cat si pt logan...
                            Salut!

                            Spune-mi te rog daca mai e valabila oferta, si ce contine kitul suv, eventual daca ai si protectii pentru aripi a la Stepway.
                            Multumesc!

                            Comment


                            • #15
                              domnilor, discutati pe sectiunea de anunturi, va rog...
                              dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google