Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Chestionar kit crossover

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Arata foarte bine
    Spuneti NU drogurilor

    Comment


    • #62
      sunt de aceeasi parere... tie trebuie sa-ti placa cum arata masine, ca doar tu o conduci nu "ghita". Eu mai astept pana in primavara, iarna nu imi place sa umblu dupa una sau alta. La primavara continui modificarile, cu toate ca aparatori as pune. Sunt de vanzare in magazinele Dacia?

      Comment


      • #63
        Mi-am cumparat un Sandero si i-am pus kitul SUV. Sa fiu cinstit schimba mult aspectul masinii. Pentru 1000eur cred ca merita.
        Sa le raspund celor ce se intrebau daca e lipit.
        Pe laterale e prins cu kiplinguri in ambele parti si lipit cu silicon, in fata patea cu proiectoarele are 2 suruburi, spoilerul e prins cu 2 kiplinguri iar in spate la fel tot 2 kiplinguri toate fiind prinse si cu silicon de parbriz (lipiciul NU se vede).
        Trebuie sa recunosc ca am avut probleme cu el pentru ca in partile in care e lipit siliconul nu a mai facut aderenta. Am fost la service si i l-au prins iar....de atunci nu am mai avut probleme. Am inteles ca am fost eu ghinionist, pentru ca am fost primul sosit cu asemenea problema.
        Persnal il recomand pe argintiu la o culoare inchisa a masinii pentru ca modifica total aspectul masinii facand-o sa fie mai frumoasa fara sa pice in extrema cealalta (pom de craciun).
        Last edited by Stefan; 19 November 2008, 21:43.
        Scoala daca nu poti te ajuta, daca nu sti te invatza daca nu vrei.......bei o bere ca e mai sanatoasa ca munca

        Comment


        • #64
          Cand vedem fotografii ?

          Comment


          • #65
            eu tot cred ca vei mai merge la ei pentru lipire cel putin odata la 6 luni. Spre sa nu am dreptate si sa nu mai ai probleme.

            Comment


            • #66
              Originally posted by gecko_nero View Post
              Mi-am cumparat un Sandero si i-am pus kitul SUV.
              Să-ţi stăpâneşti sănătos maşina. De asemenea şi SUV-ul.
              Aştept cu nerăbdare FOTO!
              Mama proştilor este mereu gravidă!

              Comment


              • #67
                Sper sa fi scapat de lipici si service...acum eu stiu...totusi am incredere pentu ca mi se pare o masina bine gandita asa ca nu ar avea vre un motiv sa fi omis ci de la Pitesti "sa gandeasca asa bine" un set de ornamente.
                Poze am sa pun cat de curand (sa ma dau si eu mare cu sandaluta mea :P )
                Scoala daca nu poti te ajuta, daca nu sti te invatza daca nu vrei.......bei o bere ca e mai sanatoasa ca munca

                Comment


                • #68
                  Date mare !!!

                  Comment


                  • #69
                    Sa faci poze si de aproape, sa vedem imbinarea.
                    Asteptam.
                    Bafta!

                    Comment


                    • #70
                      Sa-ti stapanesti SUV-ul sanatos si fara incidente.
                      1.4
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        rugaminte urgenta

                        Originally posted by AlleyCat View Post
                        Se fixeaza in 2 suruburi. Mi-am montat intr-un final ieri unul la pretul de 6 mil cu vopsit si manopera, dupa ce am povestit celuilalt dealer din Brasov ce am patit la ASV Auto Brasov.

                        Arata bine cu eleron, ii modifica aspectul...

                        te rog din suflet sa pui cateva poze si cat mai repede pls.pls.pls
                        din toate unghiurile
                        -fara-

                        Comment


                        • #72
                          Kit-ul SUV eu zic ca face bani. Din cate am vazut in Catalogul de Accesorii Dacia Sandero, el se poate comanda si pe bucati sau Kit SUV Complet

                          Sa-l stapanesti sanatos. Pune si tu poze cu Kit-ul SUV montat pe masina.
                          Last edited by angelblack; 12 February 2009, 00:08. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #73
                            Am mai spus-o de cateva ori si o sa mai repet..nu e kit SUV. SUV inseamna cu totul altceva.."sport, utility, vehicle", ceea ce nu coincide cu acel kit nici al masini dupa instalarea lui. In cel mai fericit devine un crossover cu acel kit.

                            Comment


                            • #74
                              Arata foarte bine masinuta cu kit-ul SUV dar..parerea mea este ca din tot kit-ul doar eleronul si aparatorile farurilor de ceata merita. Dar repet...arata foarte bine.

                              Comment


                              • #75
                                Sunt de acord. Arata bine cu KIT SUV dar pe mine m-a dezamagit felul cum era montat pe masina de test a unui dealer din Bucuresti. Partile laterale, adica protectiile la praguri nu erau deloc lipite, stateau foarte distantate de prag. Erau prinse doar la capete.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google