Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Chestionar culori

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    sunt nou pe acest forum,si tin sa va salut pe toti inainte sa continui....am fost azi la reprezentanta pe pantalimon ..auto marcus grup ..si m-am decis la gris platine...e culoarea care mi-a placut cel mai mult si parca ii sta cel mai bine

    Comment


    • #32
      Care culoare ziceti voi ca rezista cel mai mult pana iti vine sa speli masina? Masina mea e neagra si nu tine nici o zi, asa ca urmatoarea va fi ori gri, ori beige.

      Comment


      • #33
        Eu pe reno'ul meu am gri platine. Si nu se vede jegul asa repede

        Comment


        • #34
          Eu am ales bleu mineral. Am si comandat masina de altfel.

          A, si va salut, ca-s nou pe aici!
          Last edited by Stefan; 27 June 2008, 21:12.

          Comment


          • #35
            la culoarea alba....va asigur ca rugina se va vedea super naspa....si eu am ales tot gri comete...e metalizata si straluceste puternic...iar culoarea nu trebuie aleasa cu gandul ca o sa lovesti masina si o vei plati dublu....daca iti place cum arata totul e ok.
            -fara-

            Comment


            • #36
              Eu exact alba imi iau .
              Chestia e ca nu am bani sa dau pe metalizata, chiar sunt la limita limitei bugetului, iar dintre alb, albastru marin si rosu, parca albu suna cel mai bine. Albastrul daca se zgarie se vede nasol (si mai e si culoare deputatilor), iar rosu... nu stiu, ma mai gandesc.

              Comment


              • #37
                alba e super intr-adevar...mi-a placut la nebunie...mai ales versiunile superioare calandru cromat si oglinzile in culoarea caroseriei...dar ce te faci ca se vede aiurea jos la praguri o negreala de la antifon, sau cand intra rugina...am un pr cu logan alb si tare urat se vede..si eu tot alba mi-as fi luat...dar chesti asta m-a speriat...daca iti iei alba...sa ii pui kitul pt praguri.
                -fara-

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Stefan View Post
                  Eu exact alba imi iau .
                  Chestia e ca nu am bani sa dau pe metalizata, chiar sunt la limita limitei bugetului, iar dintre alb, albastru marin si rosu, parca albu suna cel mai bine. Albastrul daca se zgarie se vede nasol (si mai e si culoare deputatilor), iar rosu... nu stiu, ma mai gandesc.
                  Si eu tot alba mi-am dat comanda.
                  La fel, mi s-a parut cea mai decenta culoare din cele nemetalizate.
                  Chiar daca se spune ca albul e culoare de fitze la masini.

                  Comment


                  • #39
                    alba va fi si a mea. cand va fi. ce nu-mi place insa este faptul ca laureatul are barele de protectie in culoarea caroseriei si eu as fi vrut sa fie toate negre. fata spate laterale. oare se poate cumva sa le faca negre optional? scutesc si ei niste vopsea. si parca as vrea si manerele de deschidere tot negre. vreau prea mult?

                    Comment


                    • #40
                      nu se poate sa iti schimbe culoarea. inainte sa imi dau comanda pentru sandero am vrut un logan abs plus cu dorinta sa imi puna conturul cromat in fata(deasupra numarului), iar v-ul acela cum s-o numi el(cred ca bandou) sa mi-l faca in culoarea caroseriei...adik am vrut un abs plus cu aspect de laureat. NU S-A PUTUT..
                      DECI NU CRED CA VOR PUTEA SA TE AJUTE...DAR INCEARCA.BAFTA
                      -fara-

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by silver View Post
                        alba va fi si a mea. cand va fi. ce nu-mi place insa este faptul ca laureatul are barele de protectie in culoarea caroseriei si eu as fi vrut sa fie toate negre. fata spate laterale. oare se poate cumva sa le faca negre optional? scutesc si ei niste vopsea. si parca as vrea si manerele de deschidere tot negre. vreau prea mult?
                        Pai bara de protectie fata-spate se poate vopsi dupa ce iti soseste si in lateral le poti inlocui cu cele de la versiunile inferioare.
                        Scuzati absenta indelungata. I'm back

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by sandero 4 ever View Post
                          Pai bara de protectie fata-spate se poate vopsi dupa ce iti soseste si in lateral le poti inlocui cu cele de la versiunile inferioare.
                          alea inferioare au barile gri , nu negre cum as vrea eu. plus ca ar fi pacat sa ma apuc eu de vopsit (sau vre-un atelier ceva) daca ar putea ei sa rezolve astfel de cereri. chiar si contracost. moderatorilor, nu imi puteti raspunde cum sta treaba? astept raspuns .

                          Comment


                          • #43
                            cam liniste...
                            -fara-

                            Comment


                            • #44
                              A. Mda, acu ma uit la ce am postat aici, si la ce am luat pana la urma.
                              Am luat gris platine.

                              Comment


                              • #45
                                poti sa revoci comanda.doar cu un telefon asta daca vrei sa o schimbi.
                                -fara-

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google