Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Inchiderea centralizata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inchiderea centralizata

    Am alarma si inchiderea montata de un an pe masina, acum cateva zile am incuiat-o din telecomanda si am incercat usile si spre mirarea mea am observat ca usa de la sofer nu sa incuiat celelalte fiind inchise.
    Acuma am incercat de mai multe ori inchis si deschis din telecomanda dar acelasi rezultat si m-am lasat pagubas. Astazi spre surprinderea mea si-a revenit si se incuie normal cu telecomanda insa daca vreau sa incui cu chieia ( usa de la sofer (care le incuie pe toate)) merge foarte greu si nu se incuie dacat usa de la sofer celelalte ramand deschise,
    Care ar fii problema a mai patit cineva acest lucru.
    La servi nu m-am dus inca fiinca montajul a iesit din garantie si sigur va trebui sa platesc reparatia.

  • #2
    Din cate observ ai prima varianta, si parca nu aveau inchidere centralizata pe cheie. Eu am preferance si am inchidere pe telecomanda dar daca o inchid din incuietoare se inchide doar cea de la sofer sau pasager de unde o inchid... Probabil daca ai alarma ar trebui sa ai inchidere centralizata si pe cheie ???
    Xcum depinde ce inchidere ai pe cheie sau pe telecomanda

    Comment


    • #3
      LA incepu dupa ce am montat alarma si inchiderea puteam sa o incui si cu cheia doar de la sofer si automat se incuiau si celelalte. Acuma nu imi mai merge sa incui din chieie doar cu telecomanda.
      Sandelul meu este prima varianta si nu avea inchidere centalizata.

      Comment


      • #4
        Eu cred ca ai o problema electrica a conectorului actuatorului de pe usa stanga fata, ce stiu este ca acesta difera de celelalte si ca acesta le comanda pe celelalte. Cu cheia este normal sa mearga ceva mai greu nefiind folosita un timp indelungat iar ca nu se incuie toate usile este la fel de normal odata ce nu functioneaza inchiderea centralizata.

        Comment


        • #5
          Daca nu functioneaza inchiderea de ce pot sa incui doar din telecomanda?

          Comment


          • #6
            Originally posted by gabya99 View Post
            am incuiat-o din telecomanda si am incercat usile si spre mirarea mea am observat ca usa de la sofer nu sa incuiat celelalte fiind inchise.
            Acuma am incercat de mai multe ori inchis si deschis din telecomanda dar acelasi rezultat si m-am lasat pagubas. Astazi spre surprinderea mea si-a revenit si se incuie normal cu telecomanda
            De aceea am spus ca ai un contact imperfect in conectorul actuatorului, face/nu face, acesta fiind cel mai expus din circuitul inchiderii centralizate, bine, contactul imperfect poate fi oriunde, eu unul as incepe prin verificarea tuturor conectorilor. Ce am scris este o parere personala si nu a unui profesionist, de aceea trebuie luata ca atare.

            Comment


            • #7
              La chestia aia chiar nu m-am gandit. Multumesc pentru raspuns
              Pana la urma tot in servis cred ca o sa rezolv problema, dar momentan din cauza timpului mai aman.

              Comment


              • #8
                Nu ai pentru ce sa-mi multumesti. Sper sa-ti rezolvi problema.

                Comment


                • #9
                  O problema asemanatoare am si eu, tot prima varianta de Sandero am si inchiderea+alarma le-am montat acum aproape 1 an. De vreo 2 luni, dupa ce am cerut verificare portiere (zgomote...) si mi-au pus baietii de la apan niste benzi de burete care sa mai amortizeze din zgomote, am avut surpriza, la un moment dat sa observ ca la inchiderea (din telecomanda) a masinii, portiera copilotului ramanea deschisa ... deci masina neasigurata ...dupa inchidere+activare alarma, deschiderea acelei portiere urla alarma, ... Am mers de curand din nou la apan pt alta problema si am mentionat-o si pe asta ...au zis ca nu e din cauza buretelui ci din cauza improvizatiilor care s-au facut pt. montarea inchiderii (nefiind tipul montat din fabrica) si ca mare lucru nu se poate face .. dar sa merg din nou la baietii care au montat-o si sa descurce ei itele...(nalba)...deci tot ca sa nu fie bine ...

                  Comment


                  • #10
                    Eu mi-am montat alarma la firma asta si sunt foarte foarte multumit

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google