Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Fara probleme

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fara probleme

    Bai fratilor vad aici numai probleme - probleme, dar nu exista nici unul care sa nu sa vaite sau sa laude putin SANDELUL nostru autohton. Eu am unul din iulie 2008 si pana acum am 10500 Km. si nu am avut nici cea mai banala problema cu ea. Modelul este cel de 1,6 MPI, LAUREATE, si merge de te unge pe suflet. Daca tot ne ridicam cu pretentii ca nu bate , ca scartaie, ca are greierasi luati-va fratilor masina care indeplineste toate aceste cerinte. Problema stiti care e , nici o masina nu e perfecta indiferent de model, marca sau pret. Pararea mea e poate mai e si dupa noroc, si dupa cat de ' meseriasi' la volan suntem.
    P.S. HAI BARCELONA.

  • #2
    ca bine zici de sandel no aici ma incadrez si eu fara probleme si hai barcelona

    Comment


    • #3
      din decembrie 2008 - 6500km fara probleme(nu se pune faptul ca mi-au furat capacele, mi-au spart oglinda, mi-au zghariat capota cu cheia cam atat pana acum )

      aaaa, era sa uit, parbriz crapat in partea de sus pe mijloc la oglinda, dar nu stiu daca e din fabrica sau e de la pietricele(nu se vede nimic in zona unde e fisurat cam 20/25cm)

      deci daca nu pun la socoteala ghinioanele astea sunt foarte multumit de "El Torro" al meu
      Last edited by Dhampir; 28 May 2009, 00:39.

      Comment


      • #4
        Subsriu la ce s-a scris mai sus, am 10.000 de km din 27 iunie 2008 si n-am avut nici cea mai mica problema.

        Comment


        • #5
          Mașina fără nicio problemă nu s-a inventat încă și e firesc, de altfel, ca o ființă imperfectă să nu poată inventa o mașinărie perfectă. Că sunt mulțumit de cum se comportă mașina la peste 8000 km, pentru banii pe care i-am dat, că era loc de mai bine, da, astea se pot discuta.
          În ziua în care se va construi mașina fără nicio problemă, noțiunea de garanție va deveni desuetă și de povestit nepoților.
          Mama proştilor este mereu gravidă!

          Comment


          • #6
            Mai am o suta de km si fac 10000 din ,,ianuarie"...si sunt multumit de ea .Intrebare: voi nu circulati cu masinile ?? 10000 km pe an???? Pai daca la mine in 4 luni si 10 mii nu a cazut nimic se poate spune ca este o masina buna sau ,,sunt eu un norocos"...

            Comment


            • #7
              eu am 25 000-9 luni si nu am treaba. sper sa nu am nevoie decat de ulei si benzina.
              -fara-

              Comment


              • #8
                Ma alatur si eu.
                7500 km aproape 1 an. Fara probleme tehnice. Greierasi una alta ..... "asa fac toate" d fapt nici deia nu am decat 1 ratacit in portiera.

                p.s chiar trebuia un topic de genul, viitori posesori daca citesc sectiunea "probleme tehnice" regreta ca au laut sandel... pana fac cativa km cu el

                Comment


                • #9
                  la 7500km/an, ma mir ca mai scrieti cat de buna e masina...
                  vorbim de la 20-30000 incolo. daca nici atunci nu aveti greierasi cat pe 3 ha de teren arabil, nu ploua in ea, nu a facut rugina, nu ati schimbat nu stiu ce simeringuri/inioane, pompe si alte bazaconii, atunci puteti spune ca e o masina buna. fara suparare, cu dacia 1300 faceam 10000km in mai putin de un an pana sa schimb platinile, curatat carburator, etc...si aia n-o consideram o masina "buna". la 9000 de euro fata de 200 de euro, cred ca trebuie sa ai si pretentii, nu?
                  dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                  Comment


                  • #10
                    Masina este a tatalui a mers cu ea in 8 luni cat am mers eu in 2 de cand am permis. De aceea sunt atatia km. Acum 2 luni erau 3500. Nu am spus ca este o masina buna/rea.

                    Comment


                    • #11
                      Maniac_user, daca aproape intr-un an nu am pus decat benzina, ce pot spune decat ca, nu am avut nici cea mai mica problema.
                      SERGHEI intr-adevar 10000 in 11 luni este putin dar, serviciul este foarte aproape de casa, iar masina o folosesc decat la cumparaturi sau in weekend.

                      Comment


                      • #12
                        Eu ce sa zic,din 25 iulie am facut doar 5000 km...haha,normal ca nu am nimic de reprosat!

                        Comment


                        • #13
                          Seara buna. Se poate lejer observa ca aici scriu persoanele care se "cearta"(a se intelege discuta) toata ziulica pe forumul asta, cei care practic il constituie. Ma bucur ca va merg de minune masinile, sper ca si a mea sa mearga bine si sa nu aibe nicio problema. Sincer sa spun eu nici nu stiu cat de mult voi folosi masina, sper ca foarte mult. In principiu, nu am nevoie de masina => km putini, pe care Seba ii condamna, dar vreau confortul unei masini => o iau doar ca sa ard banii, metaforic vorbind, sa nu mai zic "daca aveam acuma masina" si sa ma bucur de toate drumurile construite in lumea intreaga. Si nu spun ca "la cati bani dau pe ea", pentru ca Doamne-ajuta, va fi un Prestige, deci papa banuti bine, dar consider ca isi va scoate banii prin satisfactia de a o avea la discretia mea la orice ora.

                          Asa ca, drum intins si numai de bine.
                          Valentin
                          Last edited by vasiabikeru; 28 May 2009, 21:31.

                          Comment


                          • #14
                            Bine ai venit valentin cu cati mai putini km pe an cu atat rezista "mai bine" poate odata ce`ti faci treaba cu ea oricand ai nevoie si nu faci f multi km este nemaipomenit, iar daca te hotarasti sa o vinzi ai avantajul km in numar mic.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by vasiabikeru View Post
                              Seara buna. Se poate lejer observa ca aici scriu persoanele care se "cearta"(a se intelege discuta) toata ziulica pe forumul asta, cei care practic il constituie.
                              Sincer imi pare rau ca nu suntem mai multi care discutam pe forum, am avea mai mult de invatat si de certat . Dmn Seba eu consider ca pentru o masina, sa-i pui o eticheta de ,,buna,, trebuie sa faci in jur de 100000 de km, in 20-30000 de km, abia ii faci rodajul, de proasta da, ii poti pune eticheta mult mai repede. Dacia 1300 a fost o masina foarte buna la timpul ei, cu ultima am avut 130000 de km fara reparatii la motor, cutie, caroserie. Conteaza foarte mult ca masina s-o ai de noua, sa o conduci personal, si sa fie bine intretinuta.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google