Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

probleme martor bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • probleme martor bord

    Nu stiu daca pana acum a mai primit cineva asa ceva . Citez din scrisoare primita : Dupa cum stiti , Dacia acorda o deosebita atentie calitatii de fabricatie a produselor sale si , urmarind evolutia acestora , a observat ca , in unele cazuri exista riscul ca martorul de bord " defect sistem de franare "de la vehicolul dumneavoastra sa nu functioneze la parametri corespunzatori .
    dupa care urmeaza invitatia de a merge la un servis agreat unde se va verifica tabloul de bord , daca este bun ramane daca nu se va schimba in garantie
    mai dau numere de telefon , adrese de la toate servisurile agreate de dacia semneaza director calitate si servicii dacia
    eu am sunat la ei cica dureaza cam 60-90 minute verificarea si inlocuirea elementelor din tabloul de bord " defecte ". problema este cum vor lucra baieti din servis cu atentie sau la norma , or mai fi si alte probleme care inca nu sunt descoperite si noi ne laudam ca folosim o masina de 3-4 stele la teste .
    dupa ce am sa scap din servis ca am facut programare am sa revin cu detalii

  • #2
    Si eu am primit azi...M-am programat si eu la service..
    Sa ne facem griji? De ce? "lucreaza la norma" ?! ..Ba nu; inlocuiesc o piesa cu alta..hai sa nu mai fim asa suspiciosi.
    Foarte bine ca ne cheama, inseamna ca le pasa.

    Comment


    • #3
      Salutare,

      Nu stiu daca conteaza foarte mult, dar cam in ce perioada ati cumparat masinile ?

      Comment


      • #4
        tabloul de bord se inlocuieste foarte usor, nu au ce sa greseasca decat daca lucreaza in dorul lelii, totul e cat se poate de simplu facut, de la prinderi pana la bordul in sine. plasticele se imbina fiecare cu fiecare in pozitie "anti-prost", deci nu prea au ce gresi...
        dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

        Comment


        • #5
          cand ati comandat masinile? cand le-ati primit? sa stim la ce ne asteptam.
          -fara-

          Comment


          • #6
            Si eu am primit un plic tot acelasi mesaj, masina a fost comandata in iulie 2008 si tot in iulie am primit-o, mai exact pe 02 respectiv 28.07. Maine ma programez si eu, cu toate ca pana acuma nu am avut probleme cu bordul

            Comment


            • #7
              Eu ce sa inteleg din threadul asta ? ca exista in bord un bec care nu ar merge cum trebuie si care in momentul in care ai avea probleme cu franele nu te-ar atentiona ?

              ps. e un semn de normalitate ca dacia isi cheama clientii in service pentru testare si remediere, decat sa fi tacut malc, cum fac aia de la Hyundai cu Accent in privinta servo-directiei si a telescoapelor.

              Comment


              • #8
                Eu am comandat-o in iulie 2008 si a venit in 14 august 2008.Banuiesc ca e vorba de primele loturi.
                Sunt programat pentru 6 mai seara.
                Am rugamintea pana atunci cine a efectuat aceasta verificare sa ne spuna in ce a constat practic 'reparatia'.

                Deci suntem 2-3 fraieri care au avut 'bafta' asta.Lotul de Prahova si Buzau.
                Last edited by Kamath; 29 April 2009, 16:33. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  lasa ....mai bine sa fiti "fraierii" care nu mor decat sa stiu ca o sa mor dar nu stiu cand ma lasa sistemul de franare.
                  -fara-

                  Comment


                  • #10
                    Ce pot sa iti spun ca am sunat la servis si spre mirarea mea cunoseteau acest lucru si mi-au spus ca il inlocuiesc si deja au dat comanda si a ramas sa ma sune cand soseste sa imi faca o programare. Mie mi-a spus ca nu mai stau sa il verifice ci il schimba.

                    Comment


                    • #11
                      mai spanu ai un stil de-a panica oamenii...ce sa mori, mai, de la un cacat de led care nu-ti semnalizeaza ca ai plecat cu frana de mana trasa? sau daca nu ai lichid in pompa de frana? sau ca nu-ti merge abs-ul? sa le luam pe rand. prima e caz de prostie, nu pericol de moarte. a doua e obligatia soferului ca din cand in cand, in special la plecarea la drumuri lungi sa verifice starea lichidelor masinii. ultima e caz de "las-o mai moale", nicidecum nu se pune problema sa ramai fara frane.
                      @kamath: bordul se schimba, nu se repara. la service nu-ti pune nimeni led-ul cu pricina, desi e treaba de 10 minute in plus fata de schimbarea completa a ceasurilor. nu au oameni si scule adecvate pt a efectua interventia. si fabrica nu-i lasa, e subansamblu produs de o firma contractoare, nu au ce sa repare ei la service.
                      dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                      Comment


                      • #12
                        Am primit scrisoarea luni am fost la dealer , cei drept nu prea stiau ei de problema dar in 24 h mi-au schimbat tot tabloul si e ok acuma , asa ca nu va mai panicati degeaba treaba se rezolva repede bine ca le-au rechemat :P






                        PS: masina a fost comandata in iulie 2008 primita in august 2008

                        Comment


                        • #13
                          O intrebare pentru cei care au primit respectiva scrisoare:
                          Voi cand trageti maneta franei de mana nu vi se aprinde led-ul de atentionare?
                          Mama proştilor este mereu gravidă!

                          Comment


                          • #14
                            Daca tot desfac bordul poate mai rezolvam si din greierasi .

                            Comment


                            • #15
                              nu va grabiti cu concluziile, nu se desface tot bordul. se desface cochilia volanului si se scot doar ceasurile (tabloul de bord). nu acolo sunt greierasii; unde traiesc insectele, nu umbla cei de la dacia fara sa faceti reclamatie
                              dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google