Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Luneta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Luneta

    Ce parere aveti?

    Masina noua si deja am trei fire intrerupte la luneta !!!!
    Attached Files
    Last edited by Sorin-Andrei; 24 March 2009, 09:19.

  • #2
    Din pacate, se pare ca da.
    Am vazut si eu la spalatorie ca baietii "lustruiesc" la luneta si pe interior si pe exterior si in plan orizontal si in plan vertical.
    Este recomadat ca partea interioara a lunetei sa fie curatata doar in plan orizontal si soft tocmai pt a nu se deteriora circuitul.
    Sigur ca acest procedeu ii mostenit de la OLD SCHOOL DACIA insa dupa cum se vede nici la NEW SCHOOL nu-i de neglijat.

    Comment


    • #3
      La mine, s-a crapat parbrizul ... singur, fara nici un motiv. Nu am luat gropi la viteza mare, nici vreo pietricica. A mai patit-o cineva?
      Am avut ceva asemanator pe un 206 break cu luneta neagra, la soare s-a facut bucatele, insa Peugeot mi-a schimbat-o gratis (dar eram in Franta ). Poate face si Renault/ Dacia un gest comercial, daca se dovedeste a fi defect de fabricatie.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Sorin-Andrei View Post
        Ce parere aveti?

        Masina noua si deja am trei fire intrerupte la luneta !!!!
        Sunt service-uri care repara asa ceva, este un fel pasta cu grafit care se intareste si face continuitate in locurile intrerupte.

        Comment


        • #5
          Originally posted by marian66v View Post
          Sunt service-uri care repara asa ceva, este un fel pasta cu grafit care se intareste si face continuitate in locurile intrerupte.
          de acord marian, dar eu am dat 10000 euro pe o masina la care am o garantie ! iar firele nu sunt intrerupte, luneta nu are nicio zgarietura, arata ca si cum ar fi avut loc un scurt. sunt arse pur si simplu. oricum sunt decis sa merg pana la capat si sa-mi rezolv problema.e vorba de principii ! am facut destule concesii, greierasi, capota zgariata de la stergatoare ca sa las treburile asa.

          Comment


          • #6
            Ai vorbit cu VC ? Ce au zis, se schimba pe garantie luneta, sau dau vina pe tine, ca tu ai deteriorat circuitul de dezaburire ?

            Comment


            • #7
              Ai dreptate dar ei pot spune orice, eu stiu, ca ai pus un material bun conductor de curent electric pe luneta si ai facut scurt. Daca ai rabdarea necesara mergi mai departe dar foarte greu scoti ceva de la astia. Poate sa ai pe cineva care sa-i stranga putin cu usa pe alte probleme si sa-ti schimbe luneta, altfel slabe sperante.

              Comment


              • #8
                Originally posted by marian66v View Post
                Ai dreptate dar ei pot spune orice, eu stiu, ca ai pus un material bun conductor de curent electric pe luneta si ai facut scurt. Daca ai rabdarea necesara mergi mai departe dar foarte greu scoti ceva de la astia. Poate sa ai pe cineva care sa-i stranga putin cu usa pe alte probleme si sa-ti schimbe luneta, altfel slabe sperante.
                pe certificatul dat de caremil scrie ,, factor extern ,am stat ieri pana la 4 la caremil ca sa vina raspunsul de la dacia.am inteles de la mecanici ca au mai fost inca vreo 10 care au primit acelasi raspuns.am vb si eu azi cu vc si astept un raspuns clar din partea lor, apoi voi sesiza prot cons si rar .

                Comment


                • #9
                  Factor extern cred ca inseamna ca nu este o problema a lor, adica a fost o cauza externa care a dus la scutcircuitarea circuitului, poate gresesc. Foarte bine ca esti asa de hotarat, cel putin sti ca ai facut tot ce a depins de tine.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by marian66v View Post
                    Factor extern cred ca inseamna ca nu este o problema a lor, adica a fost o cauza externa care a dus la scutcircuitarea circuitului, poate gresesc. Foarte bine ca esti asa de hotarat, cel putin sti ca ai facut tot ce a depins de tine.
                    mersi pt.incurajari !as putea foarte usor sa o schimb pe casco dar nu vreau.ieri spunea un tip de la caremil ca se poate intampla cand ai ceva in spate, o umbrela, o cutie, orice.i-am propus sa facem acest experiment pe raspunderea mea, dar binenteles ca a refuzat.merg pana la capat pentru ca interiorul masinii mi-l fac singur si doar eu am sters luneta si stiu cum sa o fac.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google