Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Informatii noi!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Informatii noi!

    am avut azi ocazia sa stau de vorba cu unul dintre sefii de la Dacia.i-amspus de alegerea ea si mi-a zis ca e una buna.
    1. la primele loturi exista posibilitatea sa intre apa in masina pe la hayon. exista niste capace care vin sub chedere, care nu au fost montate pe toate modelele.deci daca simtiti ca masina e plina de apa in portbagaj nu ezitati sa va duceti la service si sa solicitati acele capace.
    2. un motor 1.4 consuma 1 litru la 7 ore la relanti daca e bine reglat.numai motoarele 1.9, 2.0, consumul se ridica la 0.7, 0.9 l/h
    3. amortizoarele de pe sandero sunt mai bune daca sunt pe ulei.
    4. bara anti ruliu nu are cum sa lipseasca.daca lipseste inseamna ca e ceva in neregula. se pare ca s-a uitat sa se monteze la anumite modele.
    -fara-

  • #2
    Originally posted by Spanu View Post
    alegerea ea si mi-a zis ca e una buna.
    PERFECT
    Originally posted by Spanu View Post
    1. la primele loturi exista posibilitatea sa intre apa in masina pe la hayon. exista niste capace care vin sub chedere, care nu au fost montate pe toate modelele.deci daca simtiti ca masina e plina de apa in portbagaj nu ezitati sa va duceti la service si sa solicitati acele capace.
    sunt niste capace negre dar sub chedere n aveam cum sa le vad
    m am uitat atent la masina dupa ce am aruncat cateva galeti cu apa
    se pare ca nu am problema asta , macar sa fie asa

    Originally posted by Spanu View Post
    3. amortizoarele de pe sandero sunt mai bune daca sunt pe ulei.
    pe ulei cred ca le am. Dak stie cineva cum se identifica dak sunt pe ulei sau gaz il Rog sa posteze. MS
    Originally posted by Spanu View Post
    4. bara anti ruliu nu are cum sa lipseasca.daca lipseste inseamna ca e ceva in neregula. se pare ca s-a uitat sa se monteze la anumite modele.
    Nu lipseste

    sandelul meu este din primul lot

    Comment


    • #3
      apropo am uitat sa mentionez...sandero nu va fi echipata cu deasel niciodata.
      vor introduce 1.2 16v care vor consuma multmai mult decat 1.4
      iar cel mai bun motor e 1.6 16 v.care daca stii sa mergi cu masina nu iti va consuma mai mult decat 1.4
      -fara-

      Comment


      • #4
        Cum sa nu introduca diesel!!!! Au inebunit? Eu fix diesel voiam... De 85cp...
        Scuzati absenta indelungata. I'm back

        Comment


        • #5
          nu diesel

          tipul cu care am vb eu si lucreaza la dacia asa mi-a zis. ca nu vor baga diesel.acum poate nu stie nici el prea bine.dar ma indoiesc, ca lucreaza acolo de o viata si acum are functie in conducere. sa nu crezi ca e vreun muncitor care asambleaza sau mai stiu eu ce.
          -fara-

          Comment


          • #6
            Imi, dau seama ca nu e din cei care asambleaza.
            Pacat ca nu va fi diesel.
            1.2 16v de cand va fi? 1.6 16v vor introduce?
            Scuzati absenta indelungata. I'm back

            Comment


            • #7
              pe sandewlul meu lipseste bara stabilizatoare,cei de la dacia mi-au raspuns ca nu afecteaza siguranta si corespunde normelor U.E. in vigoare si este aprobata de r.a.r
              mentionez ca am laureta 1,4 mpi comandat pe 18 iune si livrat in data de 1 august

              Comment


              • #8
                de 2 minute am vorbit cu un domn de la v.c. care mi-a comunicat ca acea bara anti ruliu nu se monteaza pe modelle echipate cu motor de 1,4 .si l-am mai rugat sa-mi comunice dac sandero laureat e echipat cu amortizoare pe gaz sau pe ulei.mi-a raspuns pe un ton moale ca o sa revina cu un tel. legat de informatiile pe care i le-am cerut.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Oliseh View Post
                  de 2 minute am vorbit cu un domn de la v.c. care mi-a comunicat ca acea bara anti ruliu nu se monteaza pe modelle echipate cu motor de 1,4 .

                  1.4 e al meu si io o am

                  Comment


                  • #10
                    probabil al tau nu e modelul laureat

                    Comment


                    • #11
                      curand

                      1.2 16 V SI 1.6 16V se vor introduce dar nu se stie sigur..la inceputul anului viitor.
                      -fara-

                      Comment


                      • #12
                        Bai, nu mai innebuniti lumea cu informatii din surse d-astea. Pe Sandero or sa fie ambele motoare diesel de pe Logan si cel de 1,6 16V si cel de 1,2 16V de pe Clio.
                        Bara stabilizatoare, chiar lipseste la motoarele de 1,4 - nu exista nicio indoiala.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Stefan View Post
                          Bara stabilizatoare, chiar lipseste la motoarele de 1,4 - nu exista nicio indoiala.
                          Cine are sandel preference il rog sa se uita sa vada dak are bara stabilizatoare si sa posteze pe forum! Dar sa specifice dak o are inainte sau dupa concediul din august .

                          Comment


                          • #14
                            Shoot, dupa concediu nu au mai montat bara stabilizatoare pe nici un 1,4mpi.
                            Oliesh, din cate stiu, Laureate are amortizoare pe gaz.
                            Scuzati absenta indelungata. I'm back

                            Comment


                            • #15
                              da dar al meu(sandero laureat 1,4mpi) a fost comandat pe 18 iunie si livrat in 1 august.deci inainte de concediul lor de la dacia.raspunsul care ar fi legat de bara stabilizatoare?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google