Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero-Incuietoare fortata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Azzzuro View Post
    Fata era detasabila si era in torpedou.Interesant ca nu a luat si ochelarii Polaroid din torpedou,nu i-au placut cred Ma uimeste ca ziua au avut curaj de umble(alarma aia tot a urlat de cateva ori).
    la mine la fel fata de la cd player era in torpedou mie mi-au spart geamul mic spate dreapta au fost mai finuti

    Comment


    • #32
      simplu ai fost urmarit...e de preferat sa cobori cu casetofonul la vedere din masina...
      Last edited by chitziman; 25 May 2012, 11:35.

      Comment


      • #33
        Originally posted by Azzzuro View Post
        Astazi am cumparat un set antifurt pentru usi.Initial am crezut ca este doar un capac ce vine montat fortat peste incuietoare,dar de fapt este un butuc fals.Mentionez ca este facut din crom si destul de bine finisat.Bineinteles ca daca te lasa bateria de la telecomanda trebuie sa intri prin portbagaj.

        Aveti idee cum se procedeaza?Cum se anuleaza incuietoarea?

        Am o oferta si de antifurt roata de rezerva.Si-a pus careva?La reprezentanta am aflat ca acum asta este ultima tendinta:furtul rotii de rezerva...

        De unde ai cumparat minunatiile astea pentru ca vreau si eu ... doar ce mi-au luat si mie casetofonul ( fara fata pentru ca o aveam in casa ) si ochelarii din torpedou ...

        Comment


        • #34
          Asa m-au executat si pe mine, in fatza curtii avand masina parcata. Au fortat butucul ca in poza din OP si s-au servit din torpedo cu exact ce i-a interesat. La service mi-au strans la loc butucul, dar acum nu mai merge deschisa din cheie si asa o las. Cred ca a fost filata dinainte masina, sa-i f*& in gura de distrusi. Acum ma gandeam si eu sa-mi anulez incuietorile, dar apoi mi-e ca-mi sparge geamul direct... Spre norocul meu, nu mi-au luat geanta cu acte si tableta din buzunarul scaunului pe care nu le-am mai luat de oboseala... Venisem de la Cluj la Ploiesti si eram asa obosit ca nu m-am mai deranjat... Acum ma deranjez sa o golesc de fiecare data. Daca nici in fata portii nu poti sa mi tii nimic mai da-o-n pastele ei de tara...

          Comment


          • #35
            pai daca vrei ii prinzi....peste 2-3 saptamani....mai lasa ceva la vedere..aduna o gasca si stati la panda...si o rezolvati pana la urma...asa off topic unde stai ..la casa..in malu rosu..?:P

            Comment


            • #36
              Originally posted by chitziman View Post
              pai daca vrei ii prinzi....peste 2-3 saptamani....mai lasa ceva la vedere..aduna o gasca si stati la panda...si o rezolvati pana la urma...asa off topic unde stai ..la casa..in malu rosu..?:P
              Ehe... s-a intamplat acum ceva timp, dupa Paste, si multa lume (in special "colorata") trece pe str. Snagov. Daca-l prindeam il calcam cu masina. Asa bine a fost in vacanta... ca mai apoi sa-mi gasesc dimineata masina cu usa inchisa partial, parbrizul curat luna, torpedoul ravasit... nu-mi venea sa cred. Acum o tin numai in curte si si-asa adun tot din ea.

              OT: Ai AC? am deschis si eu un thread p-aici cu o problema..
              Last edited by Al3cks; 10 July 2012, 17:18. Reason: corectii

              Comment


              • #37
                da pune si tu un sistem de supraveghere....ca daca te mai frigi de cateva ori..

                da e frumoasa zona unde stai:P

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Azzzuro View Post
                  Astazi am cumparat un set antifurt pentru usi.Initial am crezut ca este doar un capac ce vine montat fortat peste incuietoare,dar de fapt este un butuc fals.Mentionez ca este facut din crom si destul de bine finisat.Bineinteles ca daca te lasa bateria de la telecomanda trebuie sa intri prin portbagaj.

                  Aveti idee cum se procedeaza?Cum se anuleaza incuietoarea?

                  Am o oferta si de antifurt roata de rezerva.Si-a pus careva?La reprezentanta am aflat ca acum asta este ultima tendinta:furtul rotii de rezerva...
                  Salut,
                  Ma gindeam de mult sa gasesc un strungar care sa faca asa ceva insa abia astazi cind am gasit a patra oara Logan-ul spart m-am hotarit. Am avut noroc sa dau peste topicul asta asa ca poate sa ma ajute cineva cu nr. de telefon al celui care confectioneaza butucii astia falsi? Banuiesc ca este acelasi butuc pe Logan/Sandero.
                  Multumesc anticipat.

                  Comment


                  • #39
                    Salut ! 0723596624 Silviu in cheama si ca locatie sta in zona P-ta Trapezului sector 3, este drumul care te scoate pe A2. Bafta!
                    Am postat mesajul primit in ideea ca este o informatie utila tuturor care au nevoie de butuc fals (am tot trimis PM pana acum cu aceste informatii).Daca cumva am gresit rog moderatorii sa stearga...

                    Multa bafta!

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google