Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

"Super calitate "

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Super calitate "

    Astazi in timp ce ma intorceam acasa am trecut peste un damb (o intaltime de maxim 7-8 cm) cu o viteza de vreo 20-25km/h si cand colo ce se intampla imi cade plafoniera !!!!
    In prima faza m-au apucat nervii dar dupa am inceput sa rad si am pus-o la loc.
    NU am mai auzit sa se intample asa ceva la o masina , este unica .

  • #2
    Tare,n-am mai auzit una ca asta!

    Comment


    • #3
      Foarte tare!

      Comment


      • #4
        Adi 007 sa inteleg ca a cazut partea din fata a plafonierei ? nu e prinsa cu braduti ? ce se afla intre plafoniera si tabla?
        Sandero Laureat 1.4 MPI

        Comment


        • #5
          In partea din fata plafoniera cred ca este fixata de bradutii parasolarelor,iar pe lateral manere.(vezi pe net "tutoriale logan/demontare interior")

          Comment


          • #6
            pai tocmai de asta nu inteleg cum a cazut plafoniera
            Sandero Laureat 1.4 MPI

            Comment


            • #7
              Eu cred ca adi007 se refera la plafoniera ca becul ce lumineaza din tavan nu plafonul interior (tapetul de pe tavan). Nu stiu ce legatura are plafoniera cu bradutii parasolarelor sau mai ales cu a manerelor. Tapetul da, se fixeaza in astea dar plafoniera nu. Poate ca am inteles eu gresit. Si link-ul de care s-a amintit mai sus Tutorial demontare interior la Logan. Si pt cei grabiti si care nu au timp sa parcurga atasez link direct la momentul detasarii plafonierei (Tutorial demontare interior la Logan /plafoniera). Se vede ca e agatata numai in 2 cleme care la hopuri daca tapetul/blana e uzata pot scapa.
              Last edited by Goan; 21 June 2011, 09:21.

              Comment


              • #8
                poze

                Scuzati claritatea sunt facute cu telefonul mobil.
                Am zis sa am amintire si dovezi daca astia de la Dacia zic ca nu are cum domnule , sigur ai facut matele ceva.
                Masina este asamblata profesionist ca si aici.
                Attached Files
                Last edited by adi007; 21 June 2011, 09:39.

                Comment


                • #9
                  Da, oricum nasol incident. Cred ca te-ai si speriat.

                  Comment


                  • #10
                    Poti zice ca m-am si speriat , fix atunci deschideam torpedoul sa scot un CD si simpt ca ma atinge ceva ,cand imi ridic privirea ce sa vad se demonteaza masina in mers .Bine ca nu am ramas cu volanul in mana .

                    Comment


                    • #11
                      <sarcasm> I love Dacia ! </sarcasm>

                      Comment


                      • #12
                        Cu ocazia fotografiilor ne-am lamurit. Multumim pentru fotografii!!!
                        Sandero Laureat 1.4 MPI

                        Comment


                        • #13
                          Interesanta faza . Eu m-am chinuit destul de mult ca s-o pot demonta,cand am montat a doua plafoniera...si tie iti cade-n cap...pff.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by adi007 View Post
                            cand colo ce se intampla imi cade plafoniera !!!!
                            Nu cumva ai umblat la plafoniera si nu ai montat-o corect?...de atunci s-a mai ntamplat?
                            Originally posted by sv03tbh View Post
                            Cu ocazia fotografiilor ne-am lamurit. Multumim pentru fotografii!!!
                            Eu nu m-am lamurit...nu se vad cele doua prinderi ale plafonierei din lateral.
                            Ca fapt divers cineva intreba pe LoganClub daca se poate monta suportul de ochelari pe Duster...am duster la munca si am vrut sa-l ajut...si am fost nevoit sa dau jos plafoniera...deci vreau sa zic(,) ca am tras de ea ca nebunul.
                            Deci poze cu prinderile din parti te rog.

                            Comment


                            • #15
                              Se vade foarte clar prinderea. In partea unde intra firul are parte fixa mai lunga si in cealalta parte are o clema din plastic cred ce poate s-a deformat.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google