Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Piese de schimb - oferte, preturi, trucuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Piese de schimb - oferte, preturi, trucuri

    Am deschis un thread nou intrucat ceea ce vreau nu apare nicaieri distinct.Sper insa ca aici vor posta si altii pentru alte piese.

    TETIERE!!!
    Ma chinuie de ceva timp problema tetierelor de pe bancheta spate.Incerc sa le inlocuiesc pe cele laterale cu tetiere de tip virgula asa cum este tetiera centrala.
    Ideea este ca cele doua tetiere ne reduc campul de vizibilitate si ar fi bine daca am putea sa le punem de tip virgula.O astfel de tetiera ar putea fi folosita doar atunci cand este necesar in rest ea fiind coborata.
    Din intrebarile facute la dealer deocamdata nimeni nu stie pretul unei tetiere si in plus se pare ca acest reper nici nu este inclus in softul celor de la reprezentanta.
    Daca stie cineva un pret si daca se potrivesc pe locul celor exterioare sa ne spuna!
    Last edited by Stefan; 11 December 2008, 00:47.
    Sandero Laureat 1.4 MPI

  • #2
    Din pacate am facut azi o proba, incercand sa schimb tetiera de pe mijloc cu cea din lateral am constatat ca nu se potrivesc la gauri cea din mijloc avand gaurile mai apropiate intre ele.Am sa verific si cu niste tetiere de la fiat punto.Poate gasesc un alt model care sa vina la gauri.
    Sandero Laureat 1.4 MPI

    Comment


    • #3
      si eu as fi interesat de inlocuirea lor dar chiar nu am idee unde pot gasi.

      Comment


      • #4
        Hai ca sunt si eu interesat de tetiere,nu se mai intampla nimic?

        Comment


        • #5
          De la dacia nicio sansa de tetiere!Trebuie cautate la alte marci sau poate ia vre-un producator no-name initiativa si le scoate pe piata.
          Sandero Laureat 1.4 MPI

          Comment


          • #6
            cauta la dezmembrari , nu este bine sa te bucuri de necazu altuia dar este practic, fereasca dumnezeu sa nu ajungi acolo cu masina decat pentru cumparaturi nu pentru altceva .

            Comment


            • #7
              Originally posted by tataieb12 View Post
              cauta la dezmembrari , nu este bine sa te bucuri de necazu altuia dar este practic, fereasca dumnezeu sa nu ajungi acolo cu masina decat pentru cumparaturi nu pentru altceva .
              Poate nu m-am facut bine inteles!Eu n-am nicio problema cu masina.Ceea ce vroiam eu si inca mai doresc acest lucru este sa schimb tetierele spate, cele fixe, cu altele de tip virgula cu scopul de a mari unghiul de vizibilitate in spate.
              Sandero Laureat 1.4 MPI

              Comment


              • #8
                Stergator

                Am o problema mi-a fost furat stergatorul din spate , de unde pot cumpara stergator pt luneta spate...

                Comment


                • #9
                  Sper sa nu ma insel, dar stergatorul de pe spate Sandero e stergatorul de pe spate de la Clio II hatchback. Totusi ar fi bine sa intrebi la un dealer/service.

                  Comment


                  • #10
                    Găseşti ştergătorul la Volksparts. Costă 40 lei şi e Valeo Silencio. Cod Valeo: VAVM3.
                    Last edited by manic_user; 31 January 2009, 09:33.
                    Mama proştilor este mereu gravidă!

                    Comment


                    • #11
                      Tetiere spate! Cine are renault symbol si Sandero poate face o proba daca tetierele spate de la Renault Symbol te tip virgula, se potrivesc la Sandero.Daca are cineva posibilitatea sa faca acest experiment GO FOR IT !Daca a gasit cineva solutia de inlocuire a tetierelor sa ne spuna cu ce marca, model sunt compatibile.
                      Sandero Laureat 1.4 MPI

                      Comment


                      • #12
                        Da! am avut ocazia sa verific tetierele tip virgula de pe Symbol.Se potriveste la sandel...doar ca n-am putut convinge proprietarul sa facem schimb.

                        Comment


                        • #13
                          E super ! POti da mai multe detalii , eventual daca poti sa faci niste poze sa vedem cum se aseaza?Oricum iti multumesc pentru informatie.Eu o banuiam dar nu mi-a fost confirmata niciodata pana acum.
                          Sandero Laureat 1.4 MPI

                          Comment


                          • #14
                            Din pacate nu detin o camera digitala (oricat de ciudat ar parea) si mai mult,a trebuit sa scap si de telefonul cu camera - din cauza sefilor paranoici,supersecretosi.Deci o poza,cel putin zilele astea,mai greu.
                            Drept sa spun,nu am bagat tijele la locul lor pt.ca ma grabeam,si trebuia sa rabatez spatarul - sa scot tetiera originala - am verificat doar distanta intre cele doua tije si grosimea acestora. Deci distanta si grosimea este aceeasi.

                            Comment


                            • #15
                              Am inteles!Ideea este ca trebuie facuta proba efectiv .Teoretic ar trebui sa mearga , daca spui ca distanta intre tije precum si grosimea lor este aceeasi.Practic pot apare surprize.
                              Eu am foarte dezamagit cand am vazut ca tetiera din mijloc nu se potriveste cu cele laterale .Oricum am lansat niste email-uri poate aflu ce preturi au tetierele de la Renault Symbol.
                              Daca stie cineva lucruri concrete, nu ezitati !
                              Sandero Laureat 1.4 MPI

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google